5 numer pisma "Fire to the Prisons"

Świat | Recenzje | Ruch anarchistyczny

Właśnie ukazał się 5 numer Fire to the Prisons (Ogień więzieniom), anglojęzycznego kwartalnika anarcho-insurekcjonistycznego. Na 52 stronach znajdziemy szeroko poruszony temat rewolty w Grecji i opis akcji solidarnościowych przeprowadzonych z greckimi rebeliantami na terenie USA. Jest o zamordowaniu Oscara Granta i odpowiedzi ulicy na tę policyjną egzekucję. Poruszono sprawę represji po protestach przeciw Narodowej Konwencji Republikańskiej i działań Brandona Darby - agenta, który doprowadził do aresztowania dwóch anarchistów z Teksasu. Jak w każdym numerze jest obszerny dział informacji o więźniach i artykuły zahaczające o teorię i działalność anarchistów, krytykę współczesnego społeczeństwa i zagadnienia taktyki insurekcjonistycznej.

Kolektyw redakcyjny informuje: Fire to the Prisons to kwartalnik anarchistyczno-insurekcjonistyczny rozporowadzany na całym świecie. Każdy numer zamieszczamy w sieci w formie pliku .pdf dla tych, którzy nie mogą go kupić w papierowej wersji lub, co ważniejsze, dla ludzi którzy go wydrukują i rozprowadzą w części świata w której żyją jako wsparcie dla prowadzonych przez siebie projektów i towarzyszy, którzy aktualne potrzebują sfinansowania pomocy prawnej. Jeżeli zamierzacie drukować pismo w swoim rejonie, dobrze by było, jakbyście dali nam znać, nie tylko po to, by uszczęśliwić nas świadomością dystrybucji pisma, ale również byśmy wiedzieli, gdzie warto dotrzeć z papierową wersją. Jeśli macie ochotę poinformować nas, gdzie dystrybuujecie wydawnictwo, dajcie znać zamieszczony niżej e-mail. Wysyłamy również darmowe numery projektom potrzebującym wsparcia w nadziei, że benefitowa sprzedaż Fire to the Prisons przyczyni się do ich realizacji. Numer będzie drukowany w przyszłym tygodniu, tak więc już teraz zbieramy zamówienia. Jeżeli jesteście zainteresowani, kontaktujcie się.

Poczta: guerillaheart@yahoo.com
Strona: myspace.com/alongingforcollapsepress

Wcześniejsze numery: numer 4; numer 3

Jeden z tekstów numeru -

Jeden z tekstów numeru - Solidarność bez uprzedzeń Johna Bowdena - jest przetłumaczony na blogu "pod brukiem jest plaża": http://podbrukiem.wordpress.com/2009/01/13/john-bowden-solidarnosc-bez-u...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.