ACK Houston: więźniowie polityczni w USA

Świat | Ruch anarchistyczny

W czwartek, 15 lutego w Waszyngtonie odbędą się warsztaty prowadzone przez anarchistki i anarchistów z Anarchistycznego Czarnego Krzyża z Houston. Zostanie poruszona sprawa czwórki więźniów przebywających w więzieniach stanu Teksas.

Odbędzie się dyskusja, w której odpowiemy sobie na pytania, co społeczność Houston może zrobić, by wspierać uwięzionych. Spróbujemy też omówić wszystkie tajniki wiążące się ze wspieraniem więźniów politycznych.

Warto wiedzieć, że w amerykańskich więzieniach przebywa ponad 150 politycznych więźniów.

Warsztaty będą dotyczyć:

Byron Shane Chubbuck aka Oso Blanco
Czirokez, nazwany przez agentów federalnych Robin Hoodem, w związku z tym, że okradał banki by wspierać finansowo Zapatystów i organizacje antywłasnościowe z południowego zachodu Stanów Zjednoczonych.

Alvaro Luna Hernandez
Bojownik o wolność z Chicago, ujęty w Odessie. Skazany na 50 lat więzienia za rozbrojenie w akcie samoobrony oficera policji celującego do niego z służbowej broni. Alvaro nie był uzbrojony. Zgromadzony materiał dowodowy jasno wskazywał, że Hernandez padł ofiarą „polowania na czarownice” i zmowy policjantów, która miała na celu wyeliminowanie go z życia publicznego. Alvaro od wielu lat aktywnie wspierał politycznych więźniów.

Ramón Labañino Salazar
Ramón jest jednym z pięciu kubańczyków, którzy odbywają wyrok 4 dożywoci, po tym jak zostali niesłusznie skazani w federalnym sądzie w Miami w 2001 roku. Zostali oni oskarżeni przez amerykański rząd o szpiegostwo przeciwko Stanom Zjednoczonym. Oskarżeni twierdzą, że zostali zamieszani w monitorowanie terrorystycznych grup z Miami, by bronić terytorium własnego kraju – Kuby.

Randal Hendricks
Aresztowany w 2004 roku i skazany na 10 lat więzienia za ekologiczne akcje bezpośrednie.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.