Anarchistyczne wieści z Grecji

Świat | Ruch anarchistyczny

27 lipca około 30 zamaskowanych anarchistów zaatakowało 5 policjantów w ateńskiej dzielnicy Exarchia. Policjanci strzegli placu budowy nowej stacji metra, której sprzeciwia się wielu loklalnych mieszkańców i która kilka dni wcześniej została podpalona. Policjanci wycofali się, ale jeden z nich nie zdążył i został ciężko pobity przez anarchistów, którzy zabrali mu także jego broń służbową. W następnych dniach było kilka aresztowań, ale pistoletu nie udało się odnaleźć.

29 lipca wczesnym rankiem przy lokalu Starbucks w ateńskiej dzielnicy Voula, wybuchł ładunek złozony z kilku butli gazowych, uszkadzajac wejsćie do lokalu. 3 minuty później wybuchł ładunek przy Mcdonaldzie w dzielnicy Aghia Paraskevi, a jeszcze kilka minut później przy kolejnym Mcdonaldzie w dzielnicy Vrilissa.

za http://www.ekathimerini.com/

Tak dobrze juz to byla na

Tak dobrze juz to byla na Indym. ale wciaz nie wiemy dlaczego im stacja metra nie pasuje.
za to ze ktos kogos pobil nie jest interesujace.

Jak nie jest interesujące,

Jak nie jest interesujące, to nie czytaj. A czemu im stacja metra nie pasuje? Trudno powiedzieć jak się tam nie mieszka, ale musza miec swoje powody chyba, nie sądzisz?

Nie uwarzam ze informacje o

Nie uwarzam ze informacje o pobicia kogos i nie dajac wiecej informacji o tym jest interesujace tylko infantylnie!
Jak maja jakies powody to chcial bym o nich wiedziec, morze nie maja zadnego powodu bo przeciesz nie jest to tu napisane.

A jak maja jakies pretensje to czemu nie pogadaja z robotnikami co buduja metro?
Wcale nie jestem pod wrarzeniem greckich anarchistach jak niektore dzieciaki co sie podniecaja takich pseudo-akcjach.

macho bez powodu

Pewnie byli powody - tylko problem polega na tym, że dla autora newsa, ważne było to że ktoś WALCZY - i ponadto Z MASKAMI!

Walka o socjalne sprawa nie jest infantyla, ale infantylny jest brak świadomości, że aby trafić do ludzi, trzeba zapresentować anarchizm jako system wartości i nie jako banda superagresywnych dzieczaków bez żadnych wartościowych pomyślów.

Ja tu nie mówię, że ta akcja nie była zainspirowana czymś wartościowego, tylko byłoby lepiej, jeśli sami nie zbudowaliśmy stereotypów anarchistów jako buntownicy bez powodu.

a cóż można poradzic,

a cóż można poradzic, jesli to są jedyne informacje dostepne i nie da się więcej zdobyc na obecną chwilę? Lepiej wogóle nie publikować newsa waszym zdaniem?
I się tak nie podniecajcie, bo nerwy na zdrowie szkodzą ;)

O co wam biega?

Zastanawiam sie o co chodzi tym osobom ktore wyrazaja tu swoje oburzenie... Drażni was swobodny przepływ informacji i sugerujecie ze przydałoby sie zaostrzyc cenzure???

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.