Anty-NATO w Strasbourgu

Świat | Represje

Aktualizacje: 6 kwietnia 21:45: Zapadły pierwsze wyroki wobec protestujących.

5 kwietnia 23:00 Ludzie wyjeżdżają. Na granicy policja konfiskuje aparaty fotograficzne, wideo oraz telefony komórkowe. Są obecni przedstawiciele prokuratury, którzy także przesłuchują ludzi. Ekipa prawna radzi, żeby kasować zdjęcia z protestów.

Wcześniej miało się odbyć spotkanie z ekipą prawną, ale policja nie pozwoliła grupie wejść na teren obozu. Ludzie także nie mogli pójść na demonstrację solidarnościową, ponieważ policja otoczyła ludzi w obozie.

23:00 Jest wielu rannych. Sama grupa medyczna pomogła dziś co najmniej 100 osobom. Wielu było rannych w głowę i jest sporo ran otwartych, będących wynikiem ataku granatami.

21:00 Wiele osób przebywających w pobliżu wydarzeń nie może uzyskać połączenia w sieci komórkowej. Z tego powodu utrudniona jest komunikacja.

Po trwającej 2 godziny popołudniowej bitwie na moście wiodącym do Strasbourga, policja wycofała się pod naporem ok. 6 tys. demonstrantów (w tym 3-4 tys. osób w czarnym bloku). Po przedostaniu się na drugą stronę, demonstranci spalili budynek straży granicznej i wielopiętrowy hotel.

Wiele osób jest rannych w wyniku eksplozji granatów hukowych. Policja użyła tysięcy granatów z gazem łzawiącym. Około 100 osób jest aresztowanych. Pozostali wracają już do obozu.

Zdjęcia z sobotniej demonstracji

Jutro odbędzie się dzień akcji solidarnościowych.

15:00 W głównej manifestacji demonstruje ok. 10 tys. osób.

14:00 Wielu demonstrantów nie może dołączyć do głównego protestu. Ok. 6 tys. osób stoi na niemieckiej stronie mostu a policja nie pozwala im przejść do Strasburga. Płoną barykady i były budynek straży granicznej. Mają miejsce różne demonstracje po niemieckiej i francuskiej stronie. Dochodzi do starć z policją.

12:00 Trwają demonstracje i starcia w Strasbourgu oraz w Kehl. Ok. 3 tys. osób demonstruje w Kehl. W Strasburgu grupy są rozdzielone. Są grupy po ok. 100-3000 osób. Policja atakuje demonstrantów i strzela do nich gumowymi kulami.

09:00 Wiele osób zostało cofniętych na granicach.

O godz. 4:30 ruszyła duża grupa z obozu. O godz. 5:00 policja zaczęła aresztować ludzi - przede wszystkim ubranych na czarno.

W grupie było ok. 2 tys. osób ale potem rozdzieliła się. Ok. godz. 5:30 doszło do starć z policją. Policja użyła gazu. Ludzie próbują dostać się do centrum miasta.

Ok. 200 osób przebiło przez policyjne barykady.

O godz. 6:30 inni demonstranci zaczęli zbierać się w infopunkcie przed uniwersytetem. Kolejna grupa ruszyła z obozu.

Ludzie, którzy byli przed uniwersytetem zaczęli blokadę i demonstrację. Policja zaatakowała demonstrantów granatami hukowymi oraz gazem.

Ok. godz. 7:00, kilka grup demonstruje, blokuje miejsce. Działa kilka grup liczących od 50-300 osób.

Ok. godz. 7:30 policja zaczęła strzelać do demonstrantów gumowymi kulami na tzw. "Alei Pokoju".

Trwają demonstracje i zamieszki.

21:00 Jak podaje nasz korespondent, wiele osób jest rannych.

Policja także groziła aktywistom, że jeśli jutro przed godz. 11:00 duże grupy osób będą wychodzić z obozu, policja będzie reagować tak jak dzisiaj.

Teraz trwa spotkanie otwarte w obozie.

18:00 O 17:00 policja znajdowała się 30 metrów od obozu na ulicy Ganzou. Zbiera się czarny blok, są używane gazy łzawiące. 17:08 Policja blokuje dwa główne wejścia do obozu, przed nimi są setki osób. Słychać wybuchy. Policja ma armatki wodne i 3 helikoptery. 17:44 Policja na razie trochę się uspokoiła. 18:00 Policja znowu bardzo blisko obozu. Są negocjacje. Niektóre osoby chcą protestować, ale inne tylko chcą zachować spokój.

17.00 Jak donosi nasz korespondent policja zatrzymała klaunów, którzy chcieli zorganizować demonstrację w mieście. Następnie policja otoczyła obóz, w którym aktywiści w tej chwili przygotowują się do jego obrony. Zbudowali barykady.

14:00 Dziś odbyła się demonstracja anty-NATO w Baden-Baden mimo blokady policji. Ekipa antyrepresyjna informuje, że wiele osób nie mogło wjechać do Niemiec. Ruch kolejowy i autobusowy w okolicach szczytu został wstrzymany do godziny 17:00, aby utrudnić dojazd demonstrantów. Tylko ok. 500 aktywistów dotarło do Baden-Baden. Demonstracja rozpoczęła się ok. godz. 12:00 i już się zakończyła.

09:12: Większość zatrzymanych została zwolniona, jednak niektórzy nadal przebywają w areszcie pod zarzutami "uczestnictwa w zbrojnej grupie", "zorganizowanego niszczenia mienia" i "posiadania broni".

Niektórzy z aresztowanych zostali przetransportowani wczoraj do Niemiec.

Aktualizacja: 07:00: Ponad 250 osób zostało zatrzymanych wczoraj.

21:15 Grupa antyrepresyjna podaje, że zatrzymano co najmniej 100 osób.

Policja strzelała z gumowych kul do demonstrantów, pałuje i używa gazów łzawiących. Posiłki z obozu uniemożliwiły policji zaatakowanie obozu.

21:00 Około 2000 osób zaczęło demonstrować idąc w kierunku centrum miasta. Wzniesiono barykady. Doszło do starć z policją. Wiele osób zostało zatrzymanych. Demonstranci wybili szyby w jednym z posterunków policji.

19:00 : Nasz korespondent ze Strasbourga poinformował nas, że przed chwilą rozpoczął się atak policji na miasteczko namiotowe, gdzie nocują aktywiści anty-NATO. Policja użyła gazów łzawiących.

Kilka godzin wcześniej, odbyła się demonstracja pod ośrodkiem deportacyjnym dla uchodźców.

Grupy po 100-200 osób,

to bardzo dobry pomysł, są o wiele trudniejsze do opanowania, a przy dobrej organizacji niemożliwe do opanowania, no i oczywiście na atak należy odpowiadac atakiem, a najlepszą obroną jest atak,zanim słudzy najbogatszych zaczną pierwsi.

Ech

Widzę że tu większość postujących bardzo chce się spotkać twarzą w twarz z Gwardia Narodową :/ Kiedyś przecholujecie i dojdzie do tragedii... nie jednej...

no niezle ostro sie wzieli

no niezle ostro sie wzieli

mordercy oskarzaja pacyfistow

Większość zatrzymanych została zwolniona, jednak niektórzy nadal przebywają w areszcie pod zarzutami "uczestnictwa w zbrojnej grupie", "zorganizowanego niszczenia mienia" i "posiadania broni".

o ironio i o to zostali oskarzeni ludzie protestujacy przeciwko zwiekszaniu wydatkow na zbrojenia i legalnemu terroryzmowi Nato Qrwa zyjemy w popierdolonym swiecie

nie wiem jak wy ale ja

nie wiem jak wy ale ja jestem przerazony :P oni nawet nie wyszli z tego obozu a juz dostali wpierdol w londynie tez to ciekawie nie wygladalo czy to juz koniec legalnych protestow?

Dokładnie to samo chciałem

Dokładnie to samo chciałem zauważyć! Po pierwsze agresja policji, po drugie metody, które stają się coraz bardziej bezpośrednie i brutalne... gaz, granaty hukowe, błyskowe, gumowe kule?!? Kurwa, przecież oni atakują zwykłych ludzi, a nie jakieś robokopy w hełmach i zbrojach!

to po prostu oznacza że

to po prostu oznacza że władze boją się coraz bardziej i za wszelką cenę próbują spacyfikować protesty (ta policja dostaje przecież rozkazy z góry a nie sama z siebie robi się agresywna)

Koniec.

To koniec, trwający już od długiego czasu. To nie protestujący mają zastępy policji na kiwnięcie ręki, więc zawsze będą gnojeni.

obserwacja z boku

Patrzę na różne relacje i mam pytanie? To jest wasz cel? Robienie rozpierduchy pod hasłem protestu? Zdaję sobie sprawę że każdy kij ma dwa końce i wiem jak działa policja. Ale tam też są normalni ludzie, którzy chcą żyć w spokoju i mają te wszystkie protesty w dupie. A robią wielką zadymę zniżacie się do poziomu światowych decydentów.

Ja powiedziała Urlike

Ja powiedziała Urlike Meinhof,z której drogą można się zgadzać lub nie,ale której postawy nie sposób nie szanować, "jak spalisz jeden samochód jest to akt chuligaństwa,jak spalisz sto samochodów jest to działanie polityczne"...Ile można apelować do dobrej woli,korej zwyczajnie nie ma? Ile można zadawalać się własną przewagę moralnę,którą w dupie mają możni tego świata nie uznający żadnej moralności?..

-----------------

Jak zabijesz jednego człowieka to jest to morderstwo,jak zabijesz stu ludzi to jest to działanie polityczne.

Czyżbyś rzulu wszustkie szare komórki przepił?

Nie odróżniasz samochodów od ludzi?

W pełni się zgadzam z tym, że szala goryczy się przelała, oni olali wszystkie apele, najdobitniejsze mowy, spacyfikowali pacyfistów...

Bierny opór może był dobry w czasach Ghandoego kiedi media w miarę obiektywnie relacjonowały wydarzenia, pokazując ogromne poświęcenie demonstrantów, ale teraz...
policja skopie tyłki pacyfistom, wsadzi ich do więzień pod byle pretekstem, uniemożliwi wszelkie formy protestu a media powiedzą oględnie, że w czasie protestów policja musiała interweniować...

BEZ POKAZANIA SWOJEJ SIŁY I OGROMNEJ FRUSTRACJI, KTÓREJ PRZYCZYNĄ SĄ ICH POSUNIĘCIA,NIC NIE ZMIENIMY!!!

Jak na razie tylko jedna

Jak na razie tylko jedna strona zabija i jest to strona policji i NATO.

_________________

Mi już nawet nie chodzi ani o ludzi ani o samochody tylko o wasze głupie podejście.Jak już musicie wy anarchiści walczyć z "systemem" to spalcie samochód jakiemuś politykowi albo właścicielowi fabryki a nie przypadkowym ludziom.Kowal zawinił a cygana powiesili.
A jeśli chodzi o zabijanie to w Grecji strzelano już parokrotnie do policjantów.Co prawda z tego co wiem żaden nie zginął bo mieli szczęście.

Może nie zauważyłeś, ale

Może nie zauważyłeś, ale to z powodu gazów łzawiących puszczanych przez policję normalni ludzie się duszą. To prezydencka hołota morderców i złodziei zamieniła ich miasto w twierdzę.

na portalu WP piszą

na portalu WP piszą "Demonstranci protestujący przeciwko szczytowi NATO podpalili kilka budynków w Strasburgu, w tym hotel, dawny posterunek straży granicznej, aptekę i informację turystyczną."

Kurwa mać. Gdzie jestescie, Polacy?

Przyjaciele.

Obejrzałem zamieszki ze szczytu G20. Poczułem się jak zwierzak w klatce, której kluczyk wyrzuciła jakaś nieludzka istota. Koniec z łzawym okiem i bezczynnością. Czas nadszedł. Zanim zarejestruję się na Waszym portalu, proszę, skontaktujcie mnie z anarchistami będącymi na szczycie w Strasburgu. Dziś w niedzielę kolejna tura. Zjazd cholerników i awanturników na stołkach z całej Europy - i nie tylko. Mam dość "oddawania pseudoludom tego, co chcą". Koniec.

Wczoraj w sobotę byłem na manifestacji. W Kehlu zapłonęła stacja bezynowa i posterunek celny. Dym dawał o sobie znać na kilometry, rozebrani, szliśmy na korowód niebieskich kasków. Pokojowo. A potem scenariusz znny wszystkim: żandarmeria, armatki wojny, zdarte gardła, odwrót... było nas za mało. Ale nie żałuję. Walka trwa. Już za kilkanaście godzin następna tura rozgrywki. Pomóżcie, jeśli znacie kogoś, kto jest w Strasburgu i chce iść. Jestem z Wami. Jesem sobą. Moje ciało i moje słowo moją obroną.

STRASBURG,
Olek, deeyjay@wp.pl
Byle szybko. Walka trwa. Jestem tu uwięziony, potrzebuję informacji o manifie, ie tej w centrum miasta - to dzieci. Tej, która koczuje teraz gdzieś na przedmieściach Strasburga. Pomocy!!!

To nie są czasy na pokojowe protesty

Słuchajcie to nie są czasy na pokojowe protesty.
Tutaj macie drastyczny przykład jak takowe mogą się skończyć:
http://www.youtube.com/watch?v=JwEhRPcGE8g&feature=PlayList&p=956FC9C65F...
Państwowi mordercy mają gdzieś was i wasza życie.

Wydażenia na G8 w Anglii

Wydażenia na G8 w Anglii dowodzą tego że burżuazja nie cofnie się przed niczym by bronić swoich przywilejów. Najwyraźniejszy przykład to wysłanie oddziałów policji do rozpędzenia protestów pacyfistów.Prowadzi to do prostego wniosku że pacyfizm nie prowadzi do niczego. Ruchy non violence nie mają żadnych szans w starciu z systenmem bo n ie są mu w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić. A zatem ruch antyglobalistyczny musi przyjąć taktykę gotowości do konfrontacji z wrogiem.

WNiosek na dziś jest następujący (płynie z rozpędzenia pokojowego obozu w londynie): na każdej demonstracji musi być grupa ochronno-bojowa (najlepiej stosująca taktykę czarnego bloku).; Warte podkreślenia że jej osoby w tej grupie to nie mogą być jakieś niedożywione chuderlaki bądź tłuściochy, tylko ludzie przygotowani fizycznie i psychicznie do konfrontacji z wrogimi siłami. A zatem grupa ochronna to muszą być ludzie wysportowani i mający doświadczenie w tego typu działaniach

Żeby było jasne: na pewno nie chodzi o prowokowanie niepotrzebnych starć i zadym co może narazić tylko ruch na represje i wyroki a nie prowdazi do niczego dobrego. Chodzi o to by demonstracja bnie była bezbronna wobec prowokacji policji, i by psioarnia wiedziała że nie może sobie na wiele pozwalać bo są ludzie gotowi do konfrontacji.l Sama obecność takiej grupy może uspokoić zapędy policji

no nie wiem jak sobie to

no nie wiem jak sobie to wyobrazasz... jak dostaniesz gazem w oczy to na nic ci twoje wysportowanie :P Ja bym proponowal odpowiadac na granaty molotowami :P

Ja bym proponował przede

Ja bym proponował przede wszyskim odpowiadać liczebnością !! NIE MA NAS KIEDY SIE NIE BUNTUJEMY ... a już na pewno nie buntujemy się kiedy nas tam po prostu nie ma ! Proste ?
+ któryś raz z rzędu jak już uda się zorganizować jakąś większą jak na nasze warunki demonstracje , organizatorzy na siłe próbują na siłe łagodzić jakiekolwiek przejawy pójścia na żywioł i utwierdzać ( nie wiadomo po jakiego ... ) że my tu polscy anarchiści to jesteśmy zawsze przewidywalni , grzeczni i boimy się policji bo oni mają pałki ! Wygląda to jak jakaś dziwna , pieprzona asekuracja że jak i tym razem będziemy grzeczni to pozwolą nam na następne dema ... Kurwa !! ale to chyba nie o to w tym wszystkim chodzi ! Widzicie sami po Londynie i Strasburgu !!

Praktyka

Zaczynać do psów raczej nie jest mądre,bo będą mieć pretekst.Ale tam
tak nie było...
Co do sił porządkowych - pełna zgoda.Ale jakie ? Jeśli ludzie z nich będą się wyróżniać staną się pierwszym celem zatrzymań.Napaść na Policjanta = Areszt.Dlatego siły porządkowe muszą być nie do rozpoznania uzbrojone jeśli już w środki pozornie niegrozne co jakiś czas zmieniane.Rozwinąć należy siły pomocy medycznej.
Zagazowani zle celują więc koktajl jest nie najlepszym rozwiązaniem.Jest jednoznaczną odpowiedzią przemocą na przemoc i wypowiedzeniem wojny przy tym o zbyt małej sile rażenia.W sytuacjach wyjątkowych gdy będzie na pieńku psy będą strzelać żeby zabić.
Zresztą koktajl wyjdzie przy przeszukaniu jakby co.

Przede wszyskim wnioski praktyczne są takie że elektronikę na takich demach ludzie powinni zostawić w domu,a jak ją mają i zrobili zdjęcia to muszą ją ewakuować za wszelką cenę.Po drugie - nie można pozwolić policji na okrążenie.Zawsze musi być dostępna jakaś droga ewakuacji.
Tyle można zrobić nie łamiąc NA RAZIE prawa...

Tak wogóle demonstracje nic nie dadzą.Nawoływanie do "innych działań"
(nawet niekoniecznie naśladowanie Meinhoff i innych)
zaś byłoby przestępstwem dlatego o tym nawet nie wspomne :D
Ale warto się zastanowić czy ludzie kształtujący prawo naprawdę mają prawo stać ponad prawem... A może tak jak twierdzą Marksiści prawo jest narzędziem klasy panującej ?

a może by tak zacząć od

a może by tak zacząć od małych, niepozornych akcji - uciąć łeb hydrze - zacząć kłaść przekaźniki RTV, GSMu i temu podobne. Największym problemem dla ruchu jest propaganda, więc może przy okazji w nią uderzyć. Jak zaczną być problemy z przesyłem na falach radiowych, ludzie sięgną do netu, jak sięgną do netu, to siłą rzeczy wejdą na Youtube i temu podobne. A potem to juz kwestia czasu, jak zaczną kojarzyć fakty. Zróbmy im ciszę w eterze - postawienie 100metrowego masztu przekaźnikowego trwa kilka tygodni i kosztuje parę srebrników - położenie go - trwa kila godzin i kosztuje trochę rdzy i srebrnej farbki zmieszanych w odpowiednich proporcjach.

Ataki terrorystyczne na fontanny też są dość uciążliwe (czerwony pigment i środek pianotwórczy - dobra metoda i łatwo rozpoznawalny znak).

Nie chodzi o konfrontacje - wojny podjazdowe z pozostawieniem podpisu - jesteśmy Polakami, partyzantka nam nie jest obca, więc walczyć w partyzantce. Psiarnia nie może ugryźć, jak nie ma kogo ugryźć. A nasze organy ścigania nie potrafią znaleźć własnego ogona, jeśli ktoś im nie wskaże, gdzie się on znajduje.

Metody BlackBlock'u są wg mnie jak najbardziej prawidłowe, ale błędem jest pozostawanie widocznym tylko na demonstracjach - to dla psiarni tylko poligon przed rewolucją - nauczą się z nami walczyc, zanim bedziemy gotowi, by do walki stanąć. partyzantka była zawsze najważniejsza i najskuteczniejsza w wojnie z okupantem, bo jesteśmy pod okupacją, jeśli ktoś się jeszcze nie zorientował.

Tak n aprawde ludzie rozumni

Tak n aprawde ludzie rozumni i wyksztalceni nie zgodnie z modelem owczesnej ideologii sa poddawani masowej eksterminacji rzeby podiac rownawalke trzeba sie zorganizowac albo militarnie albo rzadowo tak to zawsze beda aresztowani ludzie pokojowo nastawieni sa przykladem modelowym zagrozenia, z nimi nie trzeba negocjowac wystarczy zepchnac zdeptac a po tem aresztowac - sa modelowym zlem nie isniejacym w mediach bo odbiorca przekazu nie moze miec watpliweosci Nasz pan prezydent potwierdzil po szczycie na to ze polska jest wasalem nato i jencem obamy. nie mam struktur wywiadowczych , a nasza rola jako panstwa ogranicza sie do wykonywania rozkazow obamy Co dla USA jest wygodne bo wprowadza nowy ład rekoma europy. Naiwni polscy politycy sa jak wykonawcy woli wzamian za obietnice wysokiego wynagrodzenia :)))

!

Ciekaw jestem w jakim wieku są wypowiadajacy się...

http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,22611

Ty chyba nie jesteś zbyt

Ty chyba nie jesteś zbyt dojrzały, jeśli wierzysz, że pokojowe demonstracje mogą nakłonić rządzące elity do zmiany postępowania.

Wedle relacji-linka

Wedle relacji-linka zamieszczonego na racjonalista.pl "Spalony został doszczętnie budynek hotelu Ibis, który jako jeden z nielicznych ocalał w dzielnicy podczas II Wojny Światowej" - głupota niszczyć zabytkowe budynki, ale powiedzmy, że to kibole (też uczestniczyli w starciach),lub po prostu - zdarzyło sie w ogniu walki (też uczestniczyli w starciach). Co do mojego komentarza na temat wieku/dojrzałości wypowiadającyh się - przykładowy komentarz; można z niego brechtać :)

>>"Metody BlackBlock'u są wg mnie jak najbardziej prawidłowe, ale błędem jest pozostawanie widocznym tylko na demonstracjach - to dla psiarni tylko poligon przed rewolucją - nauczą się z nami walczyc, zanim bedziemy gotowi, by do walki stanąć. partyzantka była zawsze najważniejsza i najskuteczniejsza w wojnie z okupantem, bo jesteśmy pod okupacją, jeśli ktoś się jeszcze nie zorientował."

elit nie naklonia ale moze

elit nie naklonia ale moze czlowiek przerd telewizorem wkoncu sie zastanowi czemu ci z podniesionymi rekami znowu dostaja wpierdol :P swoja droga rzad sejm senat telewizja to sa dobre cele ;] wpierdolic sie i nadawac swoj program we wszystkich glownych stacjach pelna synchronizacja w najlepszym czasie antenowym :)

"Ekipa prawna radzi, żeby

"Ekipa prawna radzi, żeby kasować zdjęcia z protestów."
prawnikiem ni jak nie jestem, ale ja radziłabym chować karty SD w tyłek!
szczerze uważam że rada prawników jest kiepska a moja lepsza.o.

Hmmm...może sd jakoś

Hmmm...może sd jakoś przejdzie, ale myślę, że z laptopem byłoby trochę nieprzyjemne :D ;)

http://www.guardian.co.uk/uk/video/2009/apr/07/g20-police-assault-video

ACAB!!! Ian Tomlinson - kolejna ofiara policji.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.