Barcelona: Policja zaatakowała protestujących przeciwko eksmisjom i brakowi mieszkań

Świat | Protesty

Prawie 1000 osób zgromadziło się na Portal de l'Angel w Barcelonie przeciwko procesowi "restauracji" dzielnic zamieszkałych przez klasę pracującą i biedotę, co kończy się przymusowym ich usuwaniem i przekształcaniem tych miejsc w modne osiedla dla zamożnych. Protest organizowało Zgromadzenie Skłotersów (Assemblea d'Okupes). Demonstranci zwracali uwagę na to, że w czasie poważnego kryzysu mieszkaniowego, w samej Barcelonie jest 150 000 pustostanów, które nie są udostępniane do zamieszkania z powodów spekulacyjnych i wezwali ludzi do zajmowania ich.

Jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji zaczęły zbierać się na miejscu duże siły policyjne, które otoczyły zgromadzonych, nie wypuszczając nikogo, ani nie dopuszczając na miejsce zgromadzenia, a także przeszukując ludzi. Przez trzy godziny policja powstrzymywała demonstrację przed ruszeniem się z miejsca na Via Laietana, blokując jednocześnie ruch uliczny. Wreszcie udało manifestantom przejść na Pl. Urquinaona. Policja co jakiś czas popychała i atakowała zgromadzonych bijąc ich pałkami. Kilka osób zostało rannych.

W grudniu ubiegłego roku protesty w sprawie katastrofalnej sytuacji mieszkaniowej odbyły się w ponad 20 miastach Hiszpanii: Walka o godne mieszkanie.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.