Chile: Ataki bombowe dokonane przez anarchistów

W środę, kilka godzin przed przemówieniem prezydenta dwie eksplozje wstrząsnęły Santiago. Były to bomby - jedna podłożona pod główną siedzibę Partii Demokratycznej, druga przed wejściem do Państwowej Inspekcji Pracy. Pomimo spowodowanych zniszczeń nikt nie został ranny.

Pierwsza wybuchła bomba przed Inspektoratem Pracy w dzielnicy Providencia o godzinie 23:30. W środę nad ranem nastąpiła druga eksplozja, która uszkodziła siedzibę Partii Demokratycznej w centrum stolicy. Eksplozje nie spowodowały naruszenia struktur budynków, a jedynie powbijały okna i zniszczyły wnętrze.

Do ataków przyznała się organizacja anarchistów-insurekcjonalistów – Banda Antipatriota Severino di Giovanni. To nie pierwszy bombowy atak dokonany w tym roku przez anarchistów na terenie Chile. 15 lutego Brygada Gaetano Bresci wysadziła w powietrze wejście do wojskowego centrum rekrutacyjnego.

-

moze w Polsce by cos w koncu wysadzili? ;|
hehe, kroki badzo stanowcze, moze za bardzo przypominajace dzialania niektorych rzadow... ale popieram.

Chile to inna bajka

Do dziś działają tam partyzantki miejskie różnych odłamów radykalnej lewicy: neokomuniści z FPMR,guevaryści z MIR,teologia wyzwolenia z LAUTARO,no i anarchiści z BASG i BGB

trochę bez sensu

nie wiem czy to takie fajne, wątpię żeby w ten sposób mieli zdobyć poparcie dla idei anarchistycznych, już szybciej wzrost represji ze strony rządu i rozbicie ruchu

Hmm

Tylko potem się nie dziwić że anarchistów nazywają terrorystami itp... Nie znam sytuacji tego kraju,ale sam bym się czegoś takiego nie dopuścił podatnicy zapłacą i wszystko wróci do ładu ile w tym + a ile - ?

przyznam

przyznam że metody rzeczywiście nie są specjalnie konstruktywne, lecz chociaż zamieszanie jakieś się wydarza, może uczestnicy ruchu zbliżają się bardziej do idei wiedząc że to już nie zabawa w pikiety tylko prawdziwa wojna z rządem?

Metody nie są

Metody nie są konstruktywne? Ja bym powiedział, że metody sa po prostu stanowcze i konkretne. I zgadzam sie, że w Polsce tesh by się przydało cos takiego.

trzeba być debilem by

trzeba być debilem by podkładać bomby pod cywilne instytucje. Niczym to się nie różni od działań rządu. Dla mnie jest to totalna porażka.

Dlaczego debilem? te

Dlaczego debilem? te instytucje byly zamkniete, nie bylo ofiar. Pozatym wlasnie atak na instutucje panstwa to prawdziwa walka, a nie wysadzanie czegos na targowisku.

Przecież mogli zabić

Przecież mogli zabić zwykłych cywilów ( mimo że ataki były przeprowadzone w godziny kiedy ludzie zazwyczaj siedzą w domach), a potem wszyscy mówią, że anarchiści to terroryści i nikt nie chcę nas słuchać. Przez takie zamachy odstraszamy ludzi od ruchu anarchistycznego, a chyba nie o to chodzi.

Polscy anarchiści czyli wielka hucpa

gdzie polskim"anarchistom" do greckich czy chilijskich

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.