Dodaj nową odpowiedź

Ponieważ wszyscy jesteśmy

Ponieważ wszyscy jesteśmy obywatelami/obywatelkami. Mamy dziś globalną świadomość i wiemy co łączy nas z osobami oddalonymi o dziesiątki tysiące kilometrów. Te powiązania materializują się w postaci pijanej przez nas kawy, cyny obecnej w naszych telefonach, zjadanych przez nas owoców, kupowanych zabawek. No i ubrań. Wiemy, że dążenia tamtych ludzi są także naszymi. Wiemy, że wyzysk, podobnie jak społeczna niesprawiedliwość z łatwością przekraczają granice państw. Czy nasze poczucie solidarności może więc zawężać się do granic państw, podczas gdy nasze ubrania przemierzają pół świata? Nie. Sprawiedliwość społeczna nie może zatrzymywać się na granicy danego kraju. Naciskajmy na rządy, aby płace minimalne zrównały się z godnymi, wystarczającymi na życie płacami. Wymagajmy od korporacji, aby wprowadziły godne płace w swoich łańcuchach dostaw.

Tak ludzie wiedzą. Chodzą na Watch Docs. Oglądają dokumenty Planete. Czytają GW. I użalą się. Analogicznie do gniewu na warunki życia w PL - bluzgi w necie. Czy te bluzgi przedkładają sie na realne działania, żądania ? Nie. I tak jest z tym, że "wiemy, już teraz, wszyscy" - a generalnie mają to w dupie, i jak w Amazonie będzie tanio, to tym lepiej.
Tekst napisany bardzo archaicznie, przekonywujący przekonanych. Jakie realne propozycje, poza kolejnymi odezwami do ludzi, którzy i tak raczej ciuchów za setki/tysiące złotych po galeriach nie kupują ?

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.