Czechy: Anarchiści przeciw demonstracji neonazistów

Świat | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm | Ruch anarchistyczny

Czescy neonaziści po raz kolejny demonstrowali w Pradze. Marsz miał się odbyć w Pilźnie. Pozwolenia na marsz nie wydano, bowiem zbiegłby się dokładnie z 66. rocznicą pierwszej deportacji pilzneńskich Żydów. Anarchiści chcieli zorganizować kontrdemonstrację w Pilźnie, jednak została ona zakazana. Mimo to na kontrdemonstracji pojawiło się ponad 100 osób, a kolejne 800 osób uczestniczyło w ceremonii przed synagogą w Pilżnie.

W Pilźnie pojawiło się tylko kilku neonazistów. Pewnie nie wiedzieli, że reszta zdecydowała się demonstrować w Pradze. Około 150 neonazistów zgromadziło się ma placu Palackiego w centrum Pragi, gdzie można demonstrować bez zezwolenia miasta.

Na placu pojawili się też antyfaszyści. Nie wiadomo czy doszło do incydentów po zakończeniu demonstracji.

Niestety czescy neonaziści zdecydowali się wprowadzić publiczność w błąd: część z nich trzymała w czasie akcji czarne flagi.Wideo:
http://www.ceskenoviny.cz/domov/pochod_extremistu/index_view.php?id=2921...

autonomiczni nacjonalisci

to jest taka moda z niemiec.
"autonomiczni nacjonalisci", czarne flagi, black block itd.
nawet widzialem che guevare i czarno czermona flage.
wiekszych frustratow i desperatow trudno znalesc.

tak bardzo nas zadziwiaja ze chca byc tak jak my. ;)

http://cia.bzzz.net/sydney_narodowi_anarchisci_probowali_protestowac_prz...

Taki motyw był też w Australii, ale generalnie pomysł pochodzi z Niemiec. Zawłaszczanie przez tych szmaciarzy naszej symboliki istotnie wkurwia - widać, że historia lubi się powtarzać. W XX-leciu międzywojennym prawica też zawłaszczyła sobie symbole syndykalistyczne.

Po prostu trzeba sukinkotom uniemożliwiać możliwość prezentacji swoich nowych proporczyków i tyle. Dodam, że na razie ciężko mi sobie wyobrazić polskie naziolstwo z czymś takim. "Nasi łysi" zawsze będą mieli na flagach swój onanizator :)

Bo w Polsce anarchiści

Bo w Polsce anarchiści bardziej akceptują autonomicznych nacjonalistów więc nie ma potrzeby im budować inny ruch.

tradycyjne sianie fermentu

bez konkretów tylko od taki sobie zarzut. Jakie akceptowanie "autonomicznych nacjonalistów" za chwilę będziesz wmawiać że ludzie z FA łażą ze skinhedami na piwo a później biją wspólnie panków, obcokrajowców i gejów. Jeśli otwartość na różnorodne poglądy, możliwość publikacji, czy zapraszanie ludzi o nie czysto anarchistycznych przekonaniach/lub życiorysie zestawiasz z wybrykami nazioli w Pradze to gratuluje. Totalne pomieszanie z poplątaniem, może popełniam błąd, że wdaje się w jakieś komentowanie, chyba już faktycznie olewać taką "krecią robotę" którą wykonujesz

A demo antyfaszystowskie w

A demo antyfaszystowskie w Toruniu gdzie jeden gość z ANTIFA Białystok określił się jako uwaga uwaga "anarchoPATRIOTA" i zabronił antyfaszyście z Młodych Socjalistów mieć czerwonej flagi?

Nie rozumiem. Tzn oni

Nie rozumiem. Tzn oni nieśli nasze flagi nie dla zmyły, tylko z przekonań? To kto to jest, tacy ichni Conservative Punks Division Poland, czy jak??? Wytłumaczcie mi, bo sie pogubiłam.

Wytłumaczcie mi, bo sie

Wytłumaczcie mi, bo sie pogubiłam.

No właśnie im o to chodzi, żebyś się pogubiła :)

Generalnie kolesie są zwykłymi nacjonalistami, tylko zapożyczają stylistykę z kręgów anarchistycznych z zachodu, np. Niemiec czy Danii - czyli właśnie flagi, stylistykę czarnego ubioru z bejzbolówką i kapturem, niesione, ładnie wydrukowane bannery itp.

Do tego oczywiści dochodzi kwestia ideologiczna. To są teksty typu: "dla nas najważniejsza jest wolność, a wolność może zapewnić jednynie wolna egzystencja w ramach wolnego narodu, który jest na swojej ziemii ponad innymi. Imigranci? Precz z nimi, ograniczają wolność!" - to są tego typu gadki. Następuje pomieszanie pojęć i w praktyce wychodzi, że wolność=naród, a to może niektórych młodych ludzi o kształtujących się poglądach przyciągnąć do nich. Potem ci ludzie powalczą o tą ich "wolność" która została zidentyfikowana z narodem i opresją innych i zrealizują typowo narodowo-naziolski scenariusz. Oczywiście, jeżeli nie staniemy im na drodze.

W niemczech, neonazisci

W niemczech, neonazisci poprzez wlasnie taki alternatywny wyglad chca zdobyc jak najwieksze poparcie wsrod mlodziezy i przkonac i do przejscia na ich strone etc. Laczy sie skrajny nacjonalizm z "alternatywnymi" pogladami oraz ubiorem. Teraz na demonstracjach neonazistowskich w niemczech mozna zobaczyc ludzi w dredach, piercingu czy nawet z irokezami....

Efekt postmodernistycznego

Efekt postmodernistycznego rozmycia wartości w post świecie...syf.

widac wyraznie ze goscie

widac wyraznie ze goscie walcza o elektorat wsrod mlodziezy alternatywnej wsrod ktorej do tej pory byla alternatywa clubbing albo antifa

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.