G8: Zakaz demonstracji w okolicy Heilingendamm

Świat | Represje

*Niemiecka policja ogłosiła zakaz demonstracji w wyznaczonych strefach około szczytu G8 - demonstranci złożą pozew.

Poniżej publikujemy komunikat Międzynarodowej Grupy Prasowej:

Wczoraj specjalny wydział niemieckiej policji "Kavala", odpowiedzialny za "zapewnienie bezpieczeństwa" podczas szczytu państw G8 w Heiligendamm, ogłosił wprowadzenie generalnego zakazu demonstracji w wyznaczonych przez władze strefach - w promieniu kilku kilometrów wokół płotu otaczającego miejsce spotkania przedstawicieli najbogatszych krajów świata i Rosji. Kavala od wielu miesięcy zaprzecza, że będzie jakikolwiek zakaz demonstracji.

Zakaz demonstracji i zgromadzeń ma dotyczyć także dróg dojazdowych do Heiligendamm oraz terenu wokół lotniska wojskowego Rostock Laage. W zeszłym tygodniu cofnięto zezwolenie na marsz zarejestrowany na 7 czerwca.

Władze przez długi czas grały na zwłokę zaprzeczając, że istnieje możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu protestów, prawdopodobnie po to, aby uniemożliwić ich organizatorom skuteczne odwołanie się od tej decyzji. Taką taktykę władze próbowały stosować wcześniej, np. podczas demonstracji przeciw Castorowi.

Wszyscy, którzy oficjalnie zalegalizowali swoje marsze byli zwodzeni od miesięcy, że nie będzie przeszkód w ich przeprowadzeniu.

Koalicja "Block G8" zapowiada kontynuowanie protestów mimo wprowadzenia zakazu.

Bomba filmik

Z zacięciem artystycznym, a zarazem jakby parodiujący współczesne reklamy. Produkcja niemiecka, do obejrzenia np. tu: http://billbordowy.blox.pl/2007/05/Przeciw-G8.html.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.