Gaza: Izrael stosuje bomby z białym fosforem, uran i DIME przeciwko ludności cywilnej

Świat | Militaryzm | Represje | Tacy są politycy | Technika

Izraelska amia w trakcie inwazji w strefie Gazy stosuje w obszarach gęsto zaludnionych broń chemiczną - bomby z białym fosforem, jak podaje poniedziałkowy Times. Biały fosfor jest substancją silnie zapalającą i wydzielającą żrący dym, uszkadza krew i tkankę kostną, dawka śmiertelna wynosi 0,1 gram, a w dużych ilościach spala ciało aż do kości. Poparzenia nie ulegają zabliźnieniu, lecz rozkładają się. Był stosowany przez Amerykanów w Faludży i przez Izrael w Libanie, choć Amerykanie nie przyznawali się do tych praktyk. Zgodnie z konwencją genewską nie może być stosowany w obszarach gęsto zaludnionych, lecz jedynie jako oświetlenie lub zasłona dymna.

Według Times "Izrael użył bomb z białym fosforem aby 'osłonić' (własny) atak na gęsto zaludnione tereny Gazy." Jeden z z izraelskich ekspertów do spraw bezpieczeństwa opowiadał z entuzjazmem: "Eksplozje wyglądają fantastycznie i produkują bardzo dużo dymu, który oślepa przeciwników, tak iż nasze siły mogą wkraczać bez przeszkód." Z kolei Charles Heymann, brytyjski ekspert wojskowy i emerytowany major ostrzega: "Jeżeli biały fosfor zostaje świadomie użyty przeciwko dużej ilości ludzi, ktoś w końcu wyląduje w Hadze. Biały fosfor jest bronią terrorystyczną".

Według Palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia oraz zespołu norweskich lekarzy UN obecny bilans działań to ok. 800 zabitych , w tym 257 dzieci i 3300 rannych, w większości ciężko, w tym niemal połowa to kobiety i dzieci.

Zobacz także: Polityka Izraela i jej koszta: Bilans społeczny, biznesowy, godpodarczy

Jak twierdzi norweski lekarz ze szpitala w Shifa, Mads Gilbert "wiele ciał jest rozszarpanych na kawałki i spalonych, jest zimno, nie ma paliwa i żywności, operacja jest kompletną katastrofą urządzoną przez ludzi. Cywile są celem, są ofiarami." Zgodnie z relacją lekarza armia Izraela posługuje się też amunicją ze zubożonym uranem (DU) oraz bomby zapalające DIME.

Ślady DU stwierdzono w ciałach kilku ofiar, m. in. jednego z leczonych chłopców. Z kolei DIME ("Dense Inert Metal Explosive") "powoduje niespotykanie silną detonację na względnie małym obszarze i rozrzuca gorące mirkoszrapnele z wolframu, które powodują silne obrażenia, tną kości i żyły oraz niszczą organy wewnętrzne. Uratowanie rannego jest praktycznie niemożliwe". Wspomniany lekarz, który widział pacjentów rażonych DIME, stwierdził, że "jest to wbrew prawu międzynarodowemu, wbrew człowieczeństwu, wbrew temu, co zwykliśmy łączyć z ludzką przyzwoitością". Domaga się od izraelskich lekarzy, aby wywołali nacisk na rządzie w Tel Avivie.

Izraelska armia zdementowała informacje na temat nielegalnego użycia białego fosforu, podobnie jak w czasie wojny w Libanie.
Źródło: www.jungewelt.de

Czuje w tej kwestii swoja

Czuje w tej kwestii swoja beznadziejna bezuzytecznosc :\

Izrael=III Rzesza

Izrael=III Rzesza

DU

Poprawcie ten 'wzbogacony uran' na 'zubożony uran' (DU = depeleted uranium).

ok

.

a ja uwielbiam Żydów! to

a ja uwielbiam Żydów! to jest niesamowity i wspaniały naród! szkoda że pozostało ich w Polsce tak niewielu.

Tu nie chodzi o to, czy to

Tu nie chodzi o to, czy to Żyd, czy Izraelczyk innej wiary. Tu chodzi o ich rząd.. Jak zwykle.

Myslal, ze blysnie

Myslal, ze blysnie prowokacja, a tu benc, to nie onet ;)

straszne to ... przeraza ze

straszne to ... przeraza ze Izrael narod mordowany na skale przemyslowa
teraz sam uruchomil przemysl smierci...

Izrael odmawia uznania rzezi Ormian przez Turków

za ludobójstwo i wspiera Turcje w walce z Kurdami

polityka

Turcja kupuje izraelskie uzbrojenie i daje terytorium do ćwiczeń izraelskiego lotnictwa.

Rośnie liczba ofiar

Rośnie liczba ofiar izraelskiej agresji na Strefę Gazy. Tylko wczoraj zabito 135 osób a rannych zostało 400. Od początku ataku zginęło 661 ludzi a 2950 zostało rannych. Wśród zabitych jest 215 dzieci i 98 kobiet.

pomyśleć że taki

pomyśleć że taki religijny kraj o_O

Inna perspektywa

israelisoldiersmother.blogspot.com/2009/01/images-they-show.html

Spojrzcie na to rowniez z drugiej strony. Nie usprawiedliwiam okrutnych dzialan Izraela, ale Palestyna nie byla i nie jest jedynie bezbronna ofiara

jak to?

Jak to nie jest? Europejscy Żydzi założyli w XX wieku w Palestynie państwo, zagnali Palestynczyków do obozów uchodzców, do gett typu Strefa Gazy, gdzie nie da się żyć normalnie. To jasne, że pojedynczy Żydzi mogą być niewinni, a pojedynczy Palestynczycy mogą być prowojnenymi ekstremistami, ale po statytstycznym uśrednieniu gdy przychodzi do ocen "palestyny" i "izraela" sprawa jest jednoznaczna. Izrael walczy o jakieś starożytne państwo, a Palestynczycy mieli pecha, że żyją na terytorium tego starożytnego państwa. Nie dziwi Was, że do tej pory nie powstało państwo palestynskie? Izrael pochłania terytoria palestynskie po kawałeczku i nigdy nie zgodzi się na powstanie palestynskiego panstwa (w rozsądnych granicach).Izrael ma do swojej dyspozycji gigantyczne środki. Dysproporcja ofiar śmiertelnych jest jak 1:100, a jakości życia nie ma co porównywać, bo nie zdarza się by np. Żydom robiono w domach rewije, konfiksowano ziemie albo przetrzymywano przez pół dnia na check-poincie. Ja też kiedyś myslałem, ze to jakaś forma "wojny domowej" czy 1000 letniej wendetty, ale sprawa okazała się prostsza niestety. Pseudopojednawcze rozmywanie odpowiedzialności ładnie brzmi ale ma się nijak do prawdy.

Mam wrażenie, że dla

Mam wrażenie, że dla ciebie "statystyczne uśrednienie" znaczy to samo co "odpowiedzialność zbiorowa". Co do polityki państwa Izrael, to nie ma wątpliwości, że jest to polityka apartheidu i należy ją zwalczać wszystkimi metodami. A da się to osiągnąć jednak tylko przez pojednanie ludzi na dole przeciw podżegaczom wojennym wszelkich narodowości.

Na marginesie można dodać, że jednak państwo Izrael również represjonuje i przesiedla czasem osadników żydowskich, gdy akurat ich działania nie pasują rządowi.

oczywiście, że wina jest

oczywiście, że wina jest po obydwu stronach. robią sobie krzywdę wzajemnie a i swoim nie raz nie mniejszą. protesty są przeciw okrutnemu zaatakowaniu Palestyńczyków cywilów a nie pro palestyńska...tak ja sądzę.

Jak istnieje zycie pozagrobowe to:

Adolf H. musi być nieźle zadowolony. Ofiary stały się naśladowcami. A nawet przerośli swojego nauczyciela. ( poza tym adolfek miał łatwiej bez internetu i telewizji )

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.