Grecja: Wspólna akcja nacjonalistów i policji przeciwko demonstrantom

Świat | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm | Represje | Ruch anarchistyczny

Wtorkowa demonstracja w Patras została zwołana przez miejscowe organizacje anarchistyczne. Frekwencja była fenomenalna, jak na standardy tego miasta - ok. 3.000 osób (niektórzy mówią, że było nawet 5000) wyszło na ulice miasta pod anarchistycznymi flagami i hasłami na transparentach przeciwko państwowej przemocy. Niszczono banki w czasie przemarszu. Tymczasem miejskie siły policyjne zebrały się wokół głównej komendy miejskiej w celu jej ochrony.

Pod koniec demonstracji główne siły prewencji zaatakowały manifestantów, zmuszając ich do wycofania się w kierunku historycznego gmachu uniwersytetu, tzw. parartima. Wkrótce potem, nastąpił niespodziewany atak: Dziesiątki nacjonalistów (którzy zostali zebrani z całego kraju w zaplanowanej wspólnie z policją akcji) zaatakowało demonstrację za pomocą kamieni i noży. Znakomicie skoordynowani z działaniami policji, przeprowadzali ataki i zgodnie z informacjami świadków, dokonywali nawet wspólnych zatrzymań manifestantów. Demonstranci byli świadkami niezwykłego spektaklu: Naprzeciw nich stanęła grupa ludzi rzucająca policyjnym gazem łzawiącym, jednocześnie krzycząc „Krew-Honor-Złoty Świt" (jest to nazwa nazistowskiej organizacji w Grecji).

Demonstranci zostali w wyniku ataku rozproszeni - w jego momencie na miejscu pozostało jedynie ok. 500 osób, jako że był to już koniec demonstracji i sporo osób rozeszła się. Ludzie byli ścigani przez całą drogę, aż do mieszkań, gdzie gromadzili się po kilkanaście-dwadzieścia osób, aby tam znaleźć schronienie, podczas gdy policjanci i faszyści próbowali włamać się do środka, m.in. wybijając okna.

Indymedia Patras informują o 26 zatrzymanych i 9 aresztowanych osobach. Na szczęście informacje o tym, że bojówki faszystowskie zmierzają w kierunku obozu dla uchodźców z Afganistanu okazały się fałszywe.

Tymczasem, co zupełnie jest niewiarygodnym skandalem, głównonurtowe media informują ludzi, że to „miejscowi właściciele sklepów” wzięli "prawo w swoje ręce" i zaatakowali demonstrantów. Informacje są niewiarygodne m.in. z tego powodu, że żadne lokalne sklepiki nie zostały uszkodzone, a jedynie międzynarodowe banki i komenda policji. Natomiast ci rzekomi „właściciele sklepików” i „praworządni obywatele” byli uwidocznieni w mediach jak paradują w kominiarkach i z nożami w rękach! Teraz tę zdumiewającą wspólną akcję policyjno-faszystowską w Patras próbuje się zamaskować i skierować opinię publiczną przeciwko demonstrantom.

Obecnie sprawą kluczową jest obnażyć ich kłamstwa i stawić opór represjom – przyszłość obecnego ruchu zależy od tego.

Autor jest jednym ze współtwórców bloga http://www.occupiedlondon.org/blog/

U nas jest podobnie.

U nas jest podobnie. Większość ruchu nacjonalistycznego (co najmniej przywództwo) jest dobrze zinwigilowane przez policję i przez nią kontrolowane, by nie powiedzieć wzajemnie się zazębiające. Mieliśmy tego przykład we Wrocławiu, gdzie osobiście byłem świadkiem jak część otoczonych w kotle nacjonalistów i nazistów dowolnie wchodziła i wychodziła z kordonu rozmawiając spokojnie z policjantami. Część poprosiła o wywiezienie ich dobrowolnie poza centrum, nawet na komendy, bo się boją "bojówek anarchistycznych" (wtedy poszła plotka wśród nich, że pobity faszysta z ONR rzekomo nie żyje - co spowodowało panikę w ich szeregach i strach przed "antyfaszystowskimi komandami krążącymi po mieście i polującymi na nich" - informacje o śmierci były przesadzone, a pobitemu nic się poważnego nie stało, co samo potem na jednym z forów nacjonalistycznych pisał). Tak czy owak część dała się wywieźć dobrowolnie, niewielka część - prawdopodobnie nie będąca w kierownictwie i nieświadoma, że są cały czas kontrolowani i sterowani przez policję - próbowała stawić opór, ale to była garstka - może pięciu. Reszta potulnie dała się wywieźć, a potem na forach pisali że na komendach panowała wesoła atmosfera, a jeden z policjantów przyznał się nawet do sympatyzowania z ich ruchem.

Hierarchia temu sprzyja

Hierarchia temu sprzyja (formalna albo nieformalna) jak przywódcy wydają polecenia to reszta słucha i nie zadaje pytań - dlatego tak łatwo nimi manipulować.

Fajnie ze pusciliscie moj

Fajnie ze pusciliscie moj post...

Zawsze jak anarchisci

Zawsze jak anarchisci dostaną kopa to pozniej kometanrze padają że policja pomagala nazistom i bla bla......policja sobie nie moze poradzic od kilku dni z demonstrantami a tu nagle dziesiatki nacjonalistów dzielnych demontrantow przegonilo ;/.....ja pierdole co za bełkot

czytaj dokładnie. Policja z

czytaj dokładnie. Policja z jej sojusznikami nacjonalistami zaatakowała gdy było już mało ludzi, bo wcześniej się bali.

Bali się?? Ty chyba nie

Bali się?? Ty chyba nie wiesz, o czym piszesz. Myślisz, że policyjni nie poradziliby sobie z demonstrantami? Przecież to tylko kwestia liczebności - wzywa się posiłki i jest po sprawie. Tylko, że tutaj chodzi o coś innego i mało ludzi na tym portalu orientuje się, o co tak naprawdę chodzi, a mianowicie o to, że w przypadku pacyfikacji demonstrantów w wielu rejonach Grecji doszłoby do kolejnych demonstracji i wtedy rząd chcąc utrzymać się u władzy mógłby sięgnąć po niebezpieczne środki przymusu bezpośredniego (dużo gorsze w skutkach od np. gazu łzawiącego). Było by to na rękę opozycji obecnego układu politycznego, oficjalnej opozycji sejmowej, która chętnie przy użyciu demonstrantów przejęłaby władzę w swoje łapki krzycząc jaki to obecny rząd jest zły a oni będą cudowni (co w praktyce okazuje się zazwyczaj stekiem kłamstw). Natomiast, co do udziału nazi-głupków w zadymie rzekomo ramię w ramię z policją to miałoby to swoje wytłumaczenie w prostym rozumowaniu: po co posyłać swoich żołnierzy do walki, jeżeli można wykorzystać jakichś idiotów - mechanizm działający niestety chyba na całym świecie.

faszyści i policja - jebana

faszyści i policja - jebana koalicja

Ci, jak siebie zwą-

Ci, jak siebie zwą- nacjonaliści, to jest tak żałosny ruch, że szkoda słów na komentarz. Psy gończe na usługach rządu, czyste frajerstwo. Ale na swoich forach są kozakami, co to nie oni, napinkowe pozery twarde w gębach wyglądając zza monitora. Śmieszne. Jedno cieszy- nie ma powodów by się tych chłopaczków obawiać, nie są żadnym zagrożeniem.

To jak nie sa zagrozeniem i

To jak nie sa zagrozeniem i napinają sie tylko zza monitora to znaczy ze antifa tez jest tylko wirtrualna

to wyjdz na "P"olskie ulice

to wyjdz na "P"olskie ulice i sprawdz czy to zalosny ruch...... a tam w Grecji z tego co wiem to tego kurewstwa jest od chuja i sie potrafia dogadac z pałami wiec stwierdzenie "faszyści i policja - jebana koalicja" jest jak najbardziej na miejscu i jak widac realia wychodza na jaw...........:(:(:(

Co za głupoty, można tu

Co za głupoty, można tu przeczytać. Ha ha nacjonaliści w Polsce są w koalicji z policją?. A może jakieś dowody?, ponieważ pałowanie i spychanie ludzi we Wrocławiu (nie pięciu, ale zdeycydowanie więcej drogi panie), absolutnie nie jest żadnym dowodem!. Ty chyba nie masz pojęcia, jak policja nas zwalcza, np. podczas marszów dewiantów, czy też innych akcji.
Może powiesz dokładnie (nazwiska) o jakich liderów narodowych - którzy mają jakoby układ z policją - Ci chodzi?, bo kalumnie to każdy może pisać!
Nie wiem co się wydarzyło w Grecji, ale czy wierzycie,że
"dziesiątki" nacjonalistów zaatakowało wespół z polciją manifestantów?, chyba trochę nadciągane?, aczkolwiek, to może być prawda, wszak co kraj to obyczaj.

Mnie za dowód starczą moje

Mnie za dowód starczą moje własne oczy i to co widziałem. Ale to nie mój problem że jesteście zifiltrowani przez policję. Pewnie część policji też nie wie, że jesteście sterowani (np. pały z prewencji pewnie wykonują tylko rozkazy góry, tak jak wy wykonujecie jedynie rozkazy od wodzów).

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.