Grupa radykalnych obrońców środowiska ma być uznana za terrorystów?

FBI nazwało ich "najpoważniejszym lokalnym zagrożeniem terrorystycznym" a 4 członków tych grup znajduje się na liście 11 najbardziej poszukiwanych krajowych terrorystów. Do tej pory, w ponad 1.100 bezpośrednich akcjach polegających na podpaleniu i zniszczeniu sprzętu, członkowie Frontu Wyzwolenia Ziemi (Earth Liberation Front) NIGDY NIE ZABILI ANI JEDNEJ OSOBY! Wręcz przeciwnie, ich założeniem jest NIE-krzywdzenie istot.

Terroryści koncentrują swe działania na zabijaniu, porywaniu, a nie na niszczeniu własności! Nie wyzwalają zwierząt lub nie ratują lasów poprzez niszczenie tzw. buldożerów.

więcej, po angielsku, na http://donklephant.com/2007/05/23/should-a-group-of-radical-environmenta...

r666

hm.... no po pioerwsze to

hm.... no po pioerwsze to wielki respect dla tych kiolesi. naprawde. robią świetną robote. po drugie co do samego artykułu- nie mogę się zgodzić. terroryzm wcale nie musi być powiązany z zabijanie kogokolwiek, czy krzywdzeniem. terroryzm to sposób działania, metoda do zastosowania nawet w podstawówce. chodzi o sytuację, kiedy stawiając w zagrożeniu jakiś przedmiot(osobę) niezwiązaną ze sprawą, usiłujemy wymuisć na własciwym celu ataku jakieś decyzje. ludzie w WTC byli srodkiem, celem był rząd USA. poprzez atakowanie niewinnych, oddziałowujemy na "winnego", dla ktorego owi niewinni są drodzy/potrzebni. więc straszenie kogoś, że się zabije jego pieska, jesli ten ktoś czegoś nie zrobi, także jest aktem terrorystycznym, jak smiesznie by to ni brzmiało.
w świetle tej definicji ELF nadal nie jest organizacją terrorystyczną, bowiem uderza w bezpośrednio winnych, a nie np. w rodziny szefów kompanii mięsnych, w nadziei, że owi szefowie polepszą kurczakom warunki. to byłby terroryzm. na razie jest to po prostu propaganda czynu, zastraszanie, albo inne takie.

Nie ma kompromisu w obronie Matki Ziemi!
Vivat ELF =]

ivan

ale juz byl motyw z odkopaniem czyjegos dziadka z cmentarza (kradzież zwłok) albo dręczenie telefonami, ale to NADAL NIE JEST TERRORYZM :]

> ludzie w WTC byli

> ludzie w WTC byli srodkiem, celem był rząd USA.

Celem byl pretekst do tzw. wojny z terroryzmem prowadzonej przez USA

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.