Holandia: 115 aresztowanych w akcji rowerowej przeciw G8

Wczoraj w Utrechcie, zorganizowano demonstrację rowerową przeciw G8. Uczestnickami demonstracji byli przede wszystkim ludzie z karawany rowerowej. 27 kwietnia, ponad 100 osób wyruszyło z Belgii do Heiligendamm, gdzie odbędzie się szczyt G8. W Utrechcie policja aresztowała 115 osób. Jeszcze 4 osoby są zatrzymane - wszycy inni są na wolności. Jeden człowiek nie zapłacił grzywny i będzie w areszcie 2 tygodnie. Być może jeszcze jeden zostanie deportowany.

Tymczasem wschodnia karawana

Tymczasem wschodnia karawana rowerowa p.t. "Wstząsnąć G8" na przełomie kwietnia i maja dokonała: masowego przejazdu przez granicę czesko-polską w bieliźnie, przekształcenia drogi ekspresowej z Mosiny do Poznania w ścieżkę rowerową, oraz zablokowania na 5 minut centrum handlowego należącego do imć Kulczyka w Poznaniu, pod hasłem "kapitalizm kradnie przestrzeń publiczną". Dokładniejsze dane na //www.g8-bikerides.net/ i //shakeg8bikeride.wordpress.com/ (niestety obie strony tylko po angielsku i niemiecku). O innych akcjach antyglobalistycznych bajkerów, w tym - sabotażu partyjniackiego wiecu pierwszomajowego w Holandii, piszą indymedia. Rower power!

sprostowanie

Karawana rowerowa ktora zatrzymala sie w Utrechcie w drodze z Belgii do Heiligendamm liczyla okolo 20 osob, a pozostali uczestnicy demonstracji to lokalni rowerzysci. Zatrzymano tez 2 osoby nieletnie ; dziewczyne lat 16 oraz chlopaka lat 14.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.