Kolejny przypadek niewolniczej pracy przy budowie JW Construction

Kraj | Prawa pracownika

Prokuratura chce wytoczyć sprawę przeciw właścicielowi firmy budowlanej, który nie zapłacił pracownikom z Uzbekistanu, nielegalnie pracującym przy budowie JW Construction.

Uzbeccy pracownicy pracowali na budowie J.W. Construction przy ul. Lewandów w Warszawie dla firmy podwykonawczej spod Krosna. Mieszkali w hotelu robotniczym w Ursusie - w tym samym gdzie mieszkała grupa oszukanych pracowników z Chin. Zajmowali się ocieplaniem budynków.

W piątek dwóch pracowników zostało przesłuchanych w związku z kradzieżą na budowie. Jednak prokurator dowiedział się przy okazji, że podejrzani byli też pokrzywdzonymi. Według relacji pracowników, pracodawca od dłuższego czasu wypłacał im głodowe pensje. Za dzień pracy dostawali złotówkę.

W zeszłym tygodniu odbył się protest pod jedną z inwestycji firmy JW Construction w sprawie łamania praw pracowniczych na ich budowach. Firma ta, poproszona o komentarz przez Gazetą Wyborczą stwierdziła, że nie będzie ingerować w spór między robotnikami, a zarządzającą nimi firmą podwykonawczą.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.