Kontrola laptopów i komórek na amerykańskich granicach

Świat

Amerykańskie służby celne wyjątkowo intensywnie kontrolują ostatnio sprzęt elektroniczny. Niektóre osoby przekraczające granicę muszą uruchamiać komputery, podawać hasła i zgadzać się na sprawdzanie przez urzędników zawartości ich twardych dysków. Zdarzają się także przypadki kopiowania danych z komputera oraz - sporadycznie, ale jednak - konfiskowania urządzeń. Dotyczy to zresztą nie tylko laptopów, ale także telefonów komórkowych i handheldów.

Zdaniem Marka Rascha, prawnika (i byłego prokuratora) zagrożenia wynikające z nasilenia takich działań są znacznie szersze, niż się może wydawać. "Twój dzieciak może teoretycznie zostać aresztowany, bo nie będzie potrafił udowodnić, że legalnie zdobył pliki MP3 zapisane w pamięci odtwarzacza audio. Prawnicy będą musieli ujawniać poufne informacje o swoich klientach, dziennikarze będą musieli wydać swoich informatorów... A wszystko to dlatego, że ktoś miał dość śmiałości, by przekroczyć granicę" - komentuje Rash.

Czego właściewie szukają władze? To dobre pytanie. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) na razie zignorował żądania kilku organizacji domagających się - w ramach ustawy Freedom of Information Act - przedstawiania zasad przeszukań.

Obrońcy praw obywatelskich są już zresztą poważnie zirytowani brakiem odpowiedzi - organizacje Electronic Freedom Foundation oraz Asian Law Center skierowały pozwy przeciwko DHS. Chcą wymusić na Departamencie podanie zasad i podstaw przeszukań oraz wyjawnienia, co rząd robi ze zdobytymi w ten sposób informacjami. Na nowe zasady przekraczania granic zareagowały również niektóre firmy - tymczasowo poleciły pracownikom, by przed przekraczaniem granicy usuwali z dysków wszelkie poufne firmowe informacje.

Więcej:
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/02/06/AR200802...
http://www.computerworld.com.au/index.php/id;1075883947;fp;4194304;fpid;...

ŻADNA NOWOŚĆ!!!!

W książce BLUMA "PAŃSTWO ZŁA"doskonale są ukazane działania służb CIA
i tym podobnych w penetracji internetu,poczty i podsłuchów telefonicznych???? na terenie stanów zjednoczonych.To właśnie jest ta jankeska demokracja,którą na siłe wdraza sie w nasym kraju-tam są
slamsy biedy i unas też POwstały,a liberałowie chcą jeszcze tą biede
POwiększyc realizując POdwyzki u szczytu władzy od kilkuset do kilku tysięcy na głowę-OBIETNICE SIĘ SPEŁNIAJĄ ALE NA GÓRNEJ PÓŁCE??!!!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.