Kuźnia Polska – szykują się zwolnienia

Kraj | Gospodarka | Prawa pracownika | Protesty | Zwolnienia

W przeciągu trzech lat ma zostać zlikwidowany zakład Kuźni Polskiej w Ustroniu, a cała produkcja ma zostać przeniesiona do Skoczowa – następuje tak zwana konsolidacja firmy. W związku z tym szykować się będą zwolnienia. Oficjalnie co piąty pracownik ma wylecieć z roboty. Według związkowców znacznie więcej.

Już teraz zwalniają, mówią pracownicy i związkowcy. Wiele osób straciło pracę za błahe przewinienia. Na przykład jak podaje Dziennik Zachodni: Jeden z pracowników przyciął sobie palce. Zdaniem pracodawcy, było to nieostrożne podejście do roboty, którego konsekwencją było zwolnienie.

Związkowcy zapowiadają demonstracje w obronie miejsc pracy.

CAŁA PRAWDA

Dzisiaj jest maj 26.2007.
Ludzie sami masowo odchodzą z zakładu szukając innej pracy lub wyjezdzają za granice.Zakładem kieruja ludzie nieodpowiedzialni.
Niszcza miejsca pracy.Przenoszą maszyny z Ustronia do Skoczowa ,gdzie
jest bardzo ciasno i warunki bhp. sa pomijane ,liczy się tylko pieniądz.Koszt przeprowadzki przewyzszył oczekiwania .Tym samym odmawia sie kooperantom wykonania usługi z braku rąk do pracy i gotowych maszyn .Robotnicy fizyczni zarabiają marne pieniądze za swój wkład i wysiłek oraz warunki pracy.
Negocjacje zwiazkowe w sprawie płac z ''chlebodawcą'' za ka zdym razem są negatywne. Nowo przyjęci robotnicy dostają stawkę 8 zł.po przepracowaniu kilku dni odchodzą.Przyczyna to warunki pracy i płaca.
Pełnomocnik prezesa obalił SPÓŁDZIELNIĘ MIESZKANIOWĄ w bielsku i na łopatki kładzie nasz zakład ,który jest jak zdrowe zęby wyrywany nam pracownikom.
Nasz zakład jest dowodem jak SLD potrafiło przejąć za bezcen zakłady państwowe.Rójnujac je zbija fortuny.Kradli po trochu, a teraz wzieli odrazu wszystko mówiąc robotnikowi ze wszystko zgodne zprawem.
PANOWIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!
Panie Ziobro wymasz pan te ugrupowanie do cna,bo to nie śą ludzie tylko ładnie mówiąćy złodzieje.

SLD kolego ?? Może

SLD kolego ?? Może napiszesz pan kto tak na prawdę za to wszystko odpowiada ?? Nikt inny jak szacowny J.Z. ze swoją kliką. Cała ta zadyma ma swój początek ładnych pare lat temu, gdy bystry J.Z. z Solidarności postanowił wypierniczyć prezesa Płonke za to iż kierując się dobrem zakładu, miał zamiar zaproponować obnienie pracownikom stawki o 10 GROSZY. Pan J.Z. wywołał strajk za co prezes wyleciał z roboty (to ze przez 5 lat trudził się z tym by wyprowadzić zakład z długów zaciagniętych przez poprzedniego prezesa, było nieistotne !.) Po tym jak Płonka został zwolniony, na nowego prezesa powołano jego poprzednika, który już raz doprowadził zakład do ogromnego zadłużenia. Oczywiście historia się powtórzyła, z czynnym udziałem pana J.Z. Kiedy zakład był na skraju bankructwa pojawił się jedyny ratunek, PRYWATYZACJA (prezesa Dyczkowskiego nie będę opisywał bowiem nie wnosi on nic poza radykalnymi cięciami płac i masowym wykopywaniem pracowników na świadczenia przedemerytalne). Pojawił sie obecny pan prezes, naobiecywał wraz z panrm J.Z. jak to będzię super gdy na spółkę z pracownikami wykupi zadłuzony zakład. Rzeczywistość jaka jest każdy dziś widzi. Dodam jeszcze to iż przewodniczacy zwiazków branzowych, przewidział co kryje się za planem prywatyzacji i próbował ostrzec załogę, przed tym co nadejdzie. Tu pan J.Z. znowu błysnął swoim intelektem i dwoił się i troił by go uciszyć. Jego pisma do załogi były zrywane i niszczone, a on sam został posadzony przez pana J.Z. i jego "ekipę" o zdradę interesów pracowników, choć tak naprawdę jeko jedyny z grona zwiazkowców usiłował ich strzec !!! Tak więc za obecną sytuację nie odpowiada SLD, PIS, LPR, SAMOOBRONA, czy licho wie kto tam jeszcze, tylko ludzie wybrani przez pracowników po to by chronili ich interesy. Jak widać chronilitylko własne stołki, a po tym jak świadomie i dobrowolnie oddali władzę absolutną panu prezesowi R.S. nagle doznali olśnienia, przebudzili się i udają zdziwionych, oraz postanowili ruszyć do walki o los załogi. Zastanawiam się jaki jest powód ich nagłej batalii, ruszyło ich sumienie że dwa razy wykołowali pracowników, czy też to ze kończy im się kadencja i straciliby swoje wygodne stołki ??

Na spotkaniach

Na spotkaniach prywatyzacyjnych R.S. inaczej przedstawił sprawę prywatyzacji. Miały być dwie spółki zewnętrzne inwestorów. Ja np. zrozumiałem bez prawa głosu w zamian za duże profity. Wtedy mało kto wiedział że TIM to rodzina prezesa a Avalon jest kontrolowany przez TIM. Okazało się że jedna spółka i kilka osób fizycznych (rodzina). Miało być głosowanie w 2009 lub 2010 nad wyjściem inwestorów zewnętrznych podczas którego nie mogli by oni głosować (status spółki pracowniczej). Pracownicy zgodzili się na coś innego a teraz zostali zrobieni w balona bo zmieniono status. Sprawa od początku była zaplanowana.

W.g. mnie ktoś powinien złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Nie jestem prawnikiem ale działanie na szkodę spółki (ewidentne cele prywatne), świadczenie nieprawdy, itp. Były też przekręty podczas prywatyzacji: wypłata świadczeń socjalnych na zakup udziałów spółki (społka sama siebie kupuje), celowe zaniżanie wartości spółki (oszukany skarb państwa). Gdyb prokuratura dobrze poszperała to by znalazła niezgodności.

Czy ktoś wie co się teraz

Czy ktoś wie co się teraz dzieje w tym zakładzie??
Słyszalem coś o upadłości!? To prawda??

Rozłożyli zakład...

To prawda że może zostać ogłoszona upadłość. Dyrekcja zrobiła dziesiątki milionów złotych strat grając na giełdzie na walutach. Straty z tego tytułu prawdobodobnie przewyższają wartość całego zakładu. Ludzie stracą pracę, udziałowcy swoje udziały.

To nie brak zamówień, bo zakład by był na plusie za cały 2008 rok, ale starty związane z lekkomyślną grą na giełdzie (kotrakty na walutę). Jak można grać na giełdzie całą wartością zakładu, gdzie jakieś zabezpiecznie, limity.

Załoga podziękujcie zarządowi że w ciągu 3 lat położyli zakład który istniał ponad 200 lat. Podziękowania można składać w gabinecie prezesa Sofińskiego o godzinie równo 7 rano, bo 7:05 już nikogo nie przyjmuje do końca dnia. Poprostu nie lubi gdy się mu przeszkadza...

Czasem, aż oczy bolą

Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes S... Ryszard, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - W... Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
To jeszcze ja - W... Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam. To śpiewałem ja ... W.

Ale i tak presio R.S. i jego

Ale i tak presio R.S. i jego rodzinka z TIM'u zarobiła swoje na dywidendzie.
Szczęście ma ten, kto sprzedał swoje udziały, pecha Ci, którzy z pazerności czekali a może jeszcze będą płacić więcej!!
Szkoda tych ludzi, którzy tworzyli ten zakład pracując po 30 lat

już są naklejki na

już są naklejki na maszynach - zastaw na rzecz banku polska kasa opieki

Udziały

Zarząd, dyrekcja miała najwięcej udziałów (+rodzina prezesz i Avalon). Byłby totalny przekręt gdyby sobie umorzyli swoje udziały i wypłacili sobie za nie miliony jeszcze przed upadłością...

Umorzenia

Wszystko możliwe w grudniu wysprzedali udziały w spółkach giełdowych więc mieli by na taki krok kase jeżeli tak to takich cwaniaczków pod mur i wystrzelac

ZŁODZIEJE

Tak to już w Polsce że grube ryby zawsze wypłyną z opresji bez szwanku. Ja jako skromny udziałowiec z 2 udziałami jakoś przeboleję tę stratę ale moze by się dało coś odzyskać .Może ktoś ma więcej wiadomości na ten temat .
Może potrzebny by był jakiś prokurator najlepiej skośnooki .

Tam rzadzi kupa zlodziei To

Tam rzadzi kupa zlodziei To poprostu mafia!!
Zwalniaja uczciwych pracownikow,a donosiciele i szuje nadal siedza na swoich stanowiskach:(((
To skandal,ze wielopokoleniowy zaklad padnie i nikt za taka gospadrke nie odpowie:(((

Co do prokuratora...

To udziałowcy powinni chyba się połączyć i wynająć jakiegoś adwokata by im powiedział jakie mają prawa, czy mogą się o coś sądzić, czy mogą jakieś pieniądze odzyskać, czy można R.S. lub A.W. członków zarządu wsadzić za kratki itp... Dla jednej osoby to duży koszt, ale jak złoży się 50,100,200 osób to będą małe pieniądze na osobę.

A co na to prezne zwiazki

A co na to prezne zwiazki zawodowe, z takim oddaniem walczace o kazdego pracownika? Siedza z podkulonymi ogonami? Ciekawe dlaczego?
To chyba jest sytuacja w której trzeba podjac odpowiednie kroki, bo to nie tylko o udzialy czy akcje chodzi, ale przede wszystkim o miejsca pracy wielu osób.

A co na to prezne zwiazki

A co na to prezne zwiazki zawodowe, z takim oddaniem walczace o kazdego pracownika? Siedza z podkulonymi ogonami? Ciekawe dlaczego?
To jest chyba sytuacja w której trzeba sie wykazac. Bo to nawet nie o udzialy czy akcje chodzi, ale o miejsca pracy wielu osób.

Szkoda, że takie idiotyczne

Szkoda, że takie idiotyczne pytania stawia gwardzista Pana Prezesa który wcześniej zastraszał pracownioków zwolnieniami za przynależność związkową jednocześnie obiecując podwyżki za wypisanie się ze związków. Związki bronią pracowników a nie żenujących wspólwłaścicieli Kuźni.

Ziomal W.Zi przecież J.Zia

Ziomal W.Zi przecież J.Zia chciał prywaty a M.Ż jego prawa noga też !!!

Dlaczego w taki sposób

Dlaczego w taki sposób traktuje się załogę, dlaczego nie wyda się komunikatu, nie poinformuje jak naprawdę wygląda sytuacja. Każdy coś wie, krążą plotki, domysły. Ludzie się denerwują, boją. Za tym wszystkim
kryją się ludzkie dramaty zwykłych pracowników. A cała ta "góra" milczy
i ma chyba wszystko gdzieś, bo na pewno dobrze zabezpieczyła swoją przyszłość, nadziała swoje konta. Kto by się martwił o pracownika, który jest często jedynym żywicielem rodziny, stracił zdrowie w kuźni a teraz może iść na bruk.

Kuźnia i upadłość!!!!

No i co Panie Prezesie, gdzie Pański honor? Akcjonariuszy w świetle prawa powinien Pan poinformować o kondycji spółki.No chyba że się Pan na kogoś obraził-to wszystko tłumaczy.
W czasach prywatyzacji często były spotkania i agitacje, a teraz.!!!!!
To że Pan się firmą kompletnie nie interesuje to nie zwalnia Pana z odpowiedzialności za nią i jej pracowników.
A co składu RN- gdzie byliście przez ostani kwartał?Tak zarżnąć spółkę w kwartał to prawdziwy REKORD!!!

A JA KOCHAM PANA PREZESA

A JA KOCHAM PANA PREZESA

a to taki atrakcyjny?

a to taki atrakcyjny?

Taki ich sposob na

Taki ich sposob na zycie.
Panstwo Jurczyk prowadzili dzialalnosc pod nazwa "Szczesliwy Dom"
Tak, to czas przeszly bo zwineli interes jak ludzi zaczeli sie domagac tego co ta firma im sprzedala!!!!
Zycie tych panstwa to jeden wielki przekret!!

kużnia taki ich sposób na

Firma Jurczyków nazywała sie Rodzinny Dom i ludzie którzy kupili u nich mieszkania w Bielsku-Białej na ul.Kochanowskiego 41 ,przeklinają dzień kiedy kupili mieszkania od Jurczyków. Wszyscy którzy kupili zostali wprowadzeni w błąd i jeszcze długo będa płacic za oszustwo pana Jurczyka.

Jedno jest zastanawiające w

Jedno jest zastanawiające w tym wszystkim. Przeciętny pracownik przyłapany na piciu w pracy (nie żebym to pochwalał) zostaje z miejsca zwolniony dyscyplinarnie, natomiast osoba odpowiedzialna za doprowadzenie zakładu do upadłości poprzez matactwa na opcjach walutowych na kwotę ponad stu milionów złotych (tj dyrektor finansowy) nadal pracuje i nie widać aby zostały wyciągnięte wobec niej jakiekolwiek konsekwencje.

Ale, jak jej niektóre nowe

Ale, jak jej niektóre nowe nabytki kadrowe, które już niestety nie pracują, mówiły, że gra na rynku walutowym i giełda w Polsce to hazard i totalna loteria, to ponoć słyszały, że ONA zna się na opcjach jak nikt inny. Efekt widać.

Ztego co mi wiadomo dyrektor

Ztego co mi wiadomo dyrektor finansowa to honorowa osoba i już dawno ma uzgodnioną datę odejścia z kużni. To co robi to próba zmniejszenia skutków swojej głupoty i teraz robi to już nie za kase , bo się z przyzwoitości zrzekła wynagrodzenia. Zresztą doprowadzenie do upadłości idzie jej całkiem sprawnie, bo to nie pierwszy w jej życiu zawodowym przypadek...

z innej strony...

Z tego co mi wiadomo to o żadnym free, honorze i przyzwoitości nie ma mowy. Pani P. bierze z Kuźni kasę tak jak brała do tej pory, co gorsze coraz bardziej podnosi głowę a swoją frustrację wyładowuje na współpracownikach obarczając ich odpowiedzialnością za swoją nieudolność i głupotę. Powtarzam! - ta pani nie ma niestety honoru!!! Nie liczcie na odejście tej pazernej na kasę i władzę księżniczki! Wręcz przeciwnie - jeśli tylko wyjdzie układ w sadzie to przygotujcie się na informację że to ona uratowała Kuźnię przed likwidacją i należy się jej postawić pomnik z odkuwek. Koniec świata...

Ta pani nie wie nawet jak je

Ta pani nie wie nawet jak je się widelcem i nożem, więc co tu mówić o honorze.

Ta Pani nie zrezynowała z

Ta Pani nie zrezynowała z wynagrodzenia otrzymała je w pełnej wartości a winą za swoje działania obarczyła swoich pracowników - SKANDAL!!!!!!!!!!

Słyszałem że nie tylko

Słyszałem że nie tylko są winni współpracownicy ale także "źli spekulanci". Patrząc na tą panią to jest już po 50-tce więc studiowała ekonomie polityczną no to nie ma się co dziwić. Wtedy spekulantów się wsadzało do ciupy i z głowy. Ale czy nie lepiej żeby w takim razie prowadziła kiosk Ruchu albo warzywniak?

Ta pani to jedyna

Ta pani to jedyna inteligenta osoba w tym calym gronie. To co sie stalo napewo nie byla jej somowola lecz przyzwoleniem Rysia i jego rodzinki.
Jesli teraz ratuje sytuacje za free to jej chwla! Pozostali i tak bede nadal doic choc nie ma zapewne z czego ale co... wladzy wolno wszystko!

Człowiek inteligentny

Człowiek inteligentny jeśli wie, że jakieś działanie jest zagrożeniem dla firmy to na pewno nie podpisuje się pod nim, a jeśli nie ma wyjścia to podaje się do dymisji. Ratowanie sytuacji za free może i jest dobre, ale wynika ze strachu przed akcjonariuszami (tymi znaczącymi) i może przed ... prokuratorem.

Co te biede ludziska będą teraz robiły.

Można współczuć, co ci pracownicy teraz będą robili. Rynek pracy na śląsku cieszyńskim skurczył się dość mocno. A teraz to bankructwo Kuźni. A tam pracują całe rodziny. Jednym słowem nieźle Was załatwili.

Z tego co się słyszy

Z tego co się słyszy wiadomo,że niektórzy ludzie , którzy juz odeszli próbują coś robić ( pewnie wcześniej tez sie obawiali "gebelsików) w obronie własnych (no bo niby czyich) interesów. Spróbujcie popytać troche i zainteresować się , to dojdziecie kto i co, a moze wspólnie rzeczywiscie jeszcze uda się coś wyciągnąc - póki jest z czego. Polecam też artykuł w Pulsie Biznesu nt. odpowiedzialności wąłdz w wypadku upadłości z tytułu "lichwy", a raczej pazerności z bankami. Patrzcie szczekamy jak psy- a karawana idzie dalej. Nikt się tutaj nie podpisuje ( w obawie...),a "na górze" mówiąc o oszczędnościach nikt nie wrócił na rower, nie zrzekł się pensji, co wzięto i dalej sie bierze- to ich. Nie ma co się łudzić- po dobroci nic się w tej sprawie już nie da zrobić, a zresztą sama "góra" pewnie sama wkrótce się pozjada. Czarnowidztwo- nie reality, a wniosek o upadłość już zapewne złożony w sądzie. I co - gdzie jesteście panowie związkowcy, "pseudo-obrońcy załogi" - na kogo ta załoga łożyła kasę i po co? Czas pokaże.

wiadomo ze byli partyjni

wiadomo ze byli partyjni zemszcza sie zato ze odsuneli ich od wladzy i to uczynili ich koledzy ktozy dostali sie na stanowiska to jest jch cicha zemsta na narodzie podpisali pakt z profesja nie polska [banki] wykoniczyc narod polski/

WYPASIONE PANISKA

Od kiulu lat odkad zmieniły sie osoby na wyzszych "stołkach" na młodych niedoswiadczonych zachłannych i zadnych władzy i kasy młokosów KUŹNIA KTÓRA BYŁA WIODACYM NA SLASKU ZAKŁADEM STAŁA SIE GETTEM DLA ZASTRASZONEJ CIĘZKO PRACUJACEJ ZA GROSZE DOŚWIADZONEJ ZAŁOGI. Nie tak dawno Panowie zarzadzajacy wychodzili z załozenia że dobry pracownik to taki który się boi,przecież sa wyroki sądu! A DLACZEGO ONI SIE NIE BOJĄ ?
Dlaczego nikt nie rozliczy ich z tych dziwnych delegacji do Tajlandi
Stanów nawet na FORMUŁĘ jechali na koszt Kuźni przecież im się należy bo tak cięzko pracują! dlaczego nalal rozbijaja sie słuzbowymi autami na koszt zakładu skoro jest tak źle nie stać ich na dojazd do pracy na własny koszt. Przecież nadal zarabiaja krocie.

wypasione paniska

TAJLANDIą jest piękna jak się jedzie nie za swoje pieniądze ,albo jak Rychu jedzie na FORMUŁE z córeczką.Samochód służbowy,internet ,telefon w domu na koszt kużni i t d . Jak jest tak żle to czemu PREZES i jego ŚWITA nie zrezygnują z części swoich zarobków. !!!! Odpowiedz : PO CO MAJĄ REZYGNOWAĆ , przecież zwolni sie trochę ludzi, obetnie się pensje robotnikom i jeszcze parę miesięcy weżmie sie duża kasę CHA CHA CHA

1936 1945 był taki

1936 1945 był taki przywódcą który miał wizje dla swojego narodu i chciał dobrze a wiadomo jak to się skończyło Prezes kuźni polskiej tez miał wizje ale jeszcze nie wiadomo jak to się skończy dla 800 załogi uważam ze tacy ludzie powinni być odizolowani od społeczeństwa ponieważ ich mozgi są jałowe i myślą tylko o tym aby zaspokoić swoje próżne ambicje nie oglądając się resztę społeczeństwa tacy ludzie są bezkarni bo skądś mieli pieniądze to wykupili ale nikt ich nie sprawdził skąd wzięli tyle pieniędzy żeby to wykupić jakby włożyli swoje to by tak nimi nie szastali Łatwo przyszło łatwo poszło

Raczej od 1921, albo i wcześniej będąc dokładnym

I mimo wszystko porównania Pana prezasa do Hitlera jest łagodnie mówiąc przesadne ( a nie łagodnie jest to czysty debilizm ). Wypowiadając się publicznie (pomimo anonimowości danej przez internet) powinno się przestrzegać pewnych reguł a obrażanie takim porównaniem reguły te łamnie.

Pozdrawiam autora wpisu i polecam literature historyczną.

Wykup udziałów zapewne

Wykup udziałów zapewne sponsorowała rodzinka obecnego prezesa na zasadzie..... wy mi dacie kase ma wykup udzialow a ja wam niezle zarobić. Wszystko i tak zostanie w rodzinie!
Zaslepieni swoimi pseldo sukcesami, wielkoscia wyplacanych premii i dywidendy zapomnieli, ze na rynku dziala prawo dzungli... ktos na kogos zawsze zastawia pulapki!!
Domyslam sie, ze rowniez liczyli na szanse powodzenia planu wicepremiea Pawlaka ale.. niestety..... nie tak latwo. Spoleczenstwo nie bedzie ze swoich, i tak skromnych pensji doplacalo do czyjejs slepoty, pazernosci zadufania i lekkomyslnosci.

I Co dalej?

Spółce potrzebna jest ugoda z bankami, ale i pewna ręka-hirugiczna!Póki jeszcze słychac uderzenia młotów.
Pytanie kto potrafi tak duży organizm uzdrowic?
W takich a nie innych czasach?

KOWALE

JUŻ DOBRZE NIE BĘDZIE!
WALNĄĆ KLESZCZE NIE TRUDNO.
KaŻdy wie gdzie Rycho siedzi zamknięty /w okolicach Audi A8/.
Podziękować ślicznie i wyjść!
Będziecie stopniowo już odchodzić,szybciej znajdziecie pracę.
....a gdy by Rychem był japończyk to by sam sobie już strzelił w łeb który za dóżo kombinował.

Kużnia o czym myśli pan prezes

Wiecie o czym myśli pan prezes R.S. ? o TYM JAK SKOŃCZYĆ BUDOWĘ DRUGIEGO SWOJEGO DOMU,JAK SZYBKO JESZCZE KUPIĆ NOWY SAMOCHÓD DLA ŻONY I CÓRKI . Przecież jak był komunistą to się niczego nie dorobił ,mieszkał w blokach. Dopiero jak został prezesem w kuzni to sie zaczeło : kupił i urządził na bardzo wysokim poziomie dom w bielsku, a teraz buduje następny pewnie dla córeczki . Skąd ma na to pieniądze, bo nie dostał ich od JURCZYKÓW. JURCZYKOWIE nikomu nic za darmo nie dają. Presez R.S. nie jest żadną rodziną Jurczyków jest tylko OJCZYMEM Renaty -córki swojej żony, która jest synową Jurczyków.

kowale

Rycho w łeb sobie nie strzeli bo On sobie przyszłość finansową zabezpieczył. Ludzie na co czekacie , zabieżcie mu Audi,telefony,internet i wywalcie na zbity pysk. Czy zapomnieliście jak kiedyś takich prezesów wywoziło sie na taczkach.

Czy komuś jest wiadomo jak

Czy komuś jest wiadomo jak sie Prezes Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej odniósł do wniosku o upadłość??
Nigdzie nie można znaleść tej informacji.

Może R.S. i nie rodzinką

Może R.S. i nie rodzinką dla Jurczyków ale skoro za komuny niczego sie nie dorobil to skąd mial ok 500 tyś na wykup udziałów!!??

Pani Jolanto - i jak tak można?

Po tym wszystkim...
- Jak można ciagle pobierać pensję 10-krotnie wyzszą niż otrzymuje przeciętny pracownik kuźni?
- Jak można caly czas jeździć do pracy slużbowym samochodem, korzystać ze slużbowego telefonu i komputera?
- Jak można mówić ludziom "dzień dobry" z podniesioną glową i usmiechem?
- Jak można było do tej pory nie powiedzieć nawet slowa PRZEPRASZAM!?
- Jak można było połoźyć taką firmę i prawdopodobnie pozbawić pracy 800 pracowników?
Jak można...? Trudno znaleźć odpowiedz... Może Pani nam w tym pomoze?

Dajcie już spokój pani Jolancie

Widać ze się wstydzi tego co zrobiła bo już nam otworzyła ubikacje. Wczesniej mogła z sedesu korzystać tylko dupa księżniczki bo zamykała drzwi na klucz, a teraz może już razem z nią się załatwić zwykłe pospólstwo.

No wlasnie. Dajcie juz

No wlasnie. Dajcie juz spokoj biduli. He he he. I tak ma za swoje. Wezcie sie za jej prawa reke - Spaslaka z biura obslugi co dupe wozi slubowym autem nie widomo z jakiej paki. A skad sie wzial i co robi tego nikt tak naprawdenie wie. Ale z dobrychzrodel wiem, ze gapi sie z Internet przez osiem godzin. Firme stac na utrzymywanie darmozjadow i zapewnianie im dojazdow sluzbowka do domu? To czemu my robole musimy na wslasna reke dojezdzac do roboty lub zapier... na nogach z PKS?

Potwierdzam, ale jak się go

Potwierdzam, ale jak się go zapyta co robi, to oczywiście sprawdza kursy (tylko dlaczego na stronach z panienkami?)

Słyszałam że to on

Słyszałam że to on doradzał Pani Dyrektor w sprawie opcji i jest za nie odpowiedzialny.

Jeśli to prawda co

Jeśli to prawda co piszecie, to facet nie ma za grosz wstydu i honoru. Nie ma go także wierchuszka umożliwiająca darmozjadowi wożenie tyłka służbówką. Niejeden z nas pracuje w kuźni od co najmniej kilkunastu lat. Uważa ja za drugi dom. Zeby ją ratować zgodziliśmy się na obcięcie pensji, premii nie ma i nie będzie jeszcze ho ho nie wiadomo jak długo, o ile w ogóle. Każdy z nas ma rodzinę do wyżywienia i kredyty do pospłacania,każdy z ledwością jakoś dociąga do wypłaty, a tu nagle dowiadujemy się że szeregowy pracownik, z tego co wiem od niedawna związany z kuźnią ma do dyspozycji służbóweczkę, choć z tego co się oriantuję posiada własny pojazd. No ale po co z niego skorzystać skoro firma podstawi auteczko i zapłaci za benzynkę.. A do tego osiem godzin relaksiu przed komputerkiem..
Szkoda gadać..

Patrzcie jak to zaraz

Patrzcie jak to zaraz wszystkich doookoła boli... Jesteście zawistni i wierzyć mi się nie chce, że przez głupie auto potraficie tak człowieka zgnoić i obrażać. Z ukrycia jak węże kąsacie jadem! WSTYD!! Zwłaszcza, że każdy z Was by jeździł gdyby miał możliwość! Chociaż na pewno zaraz będziecie pisać, że nie, że honor..., ale prawda w oczy kole!? Żal mi was!! Gorzej się macie od niego co?? O te 150 zł miesięcznie jesteście biedniejsi!!!!!!! Macie 1000zł, zamiast 1150zł? Za takie drobne też bym sobie chociaż panienki poogladał w necie!! Swoją drogą nie przejmuj się kolego. Zawsze znajdzie się jakiś pies ogrodnika!! Ktoś kto sam nie mając komuś by zabrał!! Szerokiej drogi!

Marna próba rehabilitacji

Marna próba rehabilitacji panie S. Niektórzy jednak znają zapisy w dokumencie pt. LP.

...

Marne to są te Twoje prowokacje w internecie. Oświadczam jako adresat tych postów ze nie jestem autorem żadnego z nich. Jeśli jednak masz chociaż odrobinę cywilnej odwagi to zapraszam do mnie - przedyskutujemy spokojnie problem który Cię trapi. Oczywiście się nie zjawisz bo jesteś zwykłym TCHÓRZEM, którego stać tylko na anonimowe obrażanie innych w internecie. Myślę jednak że i tak w końcu się spotkamy bo internet nie jest tak anonimowy jak Ci się wydaje...:)

Dobre dobre!!! Naprawdę

Dobre dobre!!! Naprawdę DOBRE!!! Drugi DOM. Jeśli obrażasz i traktujesz swoich współdomowników tak jak współpracowników to tylko im współczuć!!!

oświadczenie

A JA KOCHAM NASZEGO PREZESA

a ja kocham naszego prezesa

To chybza nie masz rozumu ,bo jak mozna takiego starego śmierdzącego papierosiskami kochać prezesa FUJ !!!!

oswiadczenie

nie wiemm cz p prezes pali ale czy cuchńie papierosami tego nie wiem bo nie jestem zp panem prezesem tak BLISKO TYLKO TY
O TM WIESZ

oświadczenie

Jesteś jego kochanką z ul.POLAŃSKIEJ w Ustroniu?

Ja nie to jest inny

Ja nie to jest inny miłośnik

Czy to mowa o Ani he he

Czy to mowa o Ani he he heee.. nawet liftingowi dla niego sie poddala! Czekamy na dalsze chirurgiczne udoskonalenia!!

Próżne babsko!!

Mądry kowal po szkodzie

A głupia załoga w amoku na prośbę pana prezesa za darmo zawija odkuwki w te sreberka. Powinna stanąć i zarządać wynagrodzenia za każdą dniówkę po jej zakończeniu. Bo prezes już myśli jak za robotę po wyroku nie zapłacić co zapowiedział ustami gebelsika. Bierzcie płatne i bezpłatne urlopy i zwracajcie nie swoje długi bankom.

Dzisiaj szefuńcio rozkazał

Dzisiaj szefuńcio rozkazał by brać płatne i bezpłatne urlopy - niech sam sobie idzie na urlop i skończy studia. W innych firmach jest to nie do pomyślenia, by takie stanowiska były obsadzone ludźmi niewykształconymi. A swoją drogą ciekawe co teraz porabia jego wspaniały poprzednik - jakie stanowisko udało mu się "wykroić"?

CIEPŁA POSADKA

Poprzednik jeżeli mamy tego samego na myśli ma cieplutką posadkę stworzoną celowo pod niego. Tylko nikt nie wie czemu ma słuzyc fikcyjny etat. Siedzi sobie jako śzef bierze fajna kasę ma pod sobą kierownika i kilku ludzi żeby brać funkcyjne. Do tej pory zakład szedł na 100%, miał tylko kierownika i mniej ludzi w dziale i było wszystko ok.Widocznie za duzo wie i trzeba mu " gebę zamknąć" dając cieplutki popłatny stołeczek.

ODPOWIEDZ

aaa

Jak we wszystkich polskich

Jak we wszystkich polskich polemikach zaczynają brać górę prymitywne instynkty, wywlekanie osobistych uprzedzeń i pranie nieswoich brudów.
Tylko czekać aż zaczną się wypowiedzi zakrapiane tradycyjnymi polskimi słowami rozpoczynającymi się na k... Niestety drodzy Państwo, przykro to stwierdzić, ale cała ta sytuacja dotyczy nie tylko Kuźni Polskiej, ale wielu innych zakładów, które dotychczas nieźle prosperowały. Kładzie się polska ekonomia pod rządami niesprawnych psychicznie ludzi, których sami wybraliśmy spośród motłochu. Większość polskiego społeczeństwa znajdzie się podobnej sytuacji i trzeba zacząć się przygotowywać na ciężkie czasy.

jak we wszystkich polskich

I w tym miejscu trzeba powiedzieć, że to właśnie uzasadnienie wydaje się tłumaczyć wszystko lecz to tylko gwóźdź do trumny bo przecież nikt nie zastanawiał się gdy zysk był 12 mln pl.zł. czy mogło być 20 bo było "OK" i klakierzy bili brawo. Czy podpisy na umowach z bankami podpisywał ktoś kto miał broń przy skroni? Początek końca to likwidacja Ustronia niepotrzebne koszty związane z przenoszeniem maszyn w czasie kiedy był największy bum na odkuwki, nikt nie mówi o nietrafionych inwestycjach:mechaniczny kowal, hala obróbki, spawalnia na KMN,wymiana co, okien remont dachu matrycowni w Ustroniu, zakup centrów obróbczych a co z nowym piecem olivotto w Skoczowie, który miał ruszyć w grudniu 2008 r. Ciekawe tematy dla prokuratora.To przecież działanie na szkodę spółki. To na pewno nie uratuje kuźni ale pozwoli przestać gadać a winni poniosą zasłużona karę.

To jest już koniec

Drodzy rodacy!
Wszystko na to wskazuje, ż e na Dzień Hutnika wszyscy dostaniecie w nagrodę za ciężką pracę wypowiedzenie warunków pracy. (obym nie był prorokiem).
Pozdrawiam kowalską Brać

propozycja wynagrodzenia zarządu

A może by tak osoby, które podpisały stosowne umowy z bankami zaczęły otrzymywać właściwe wynagrodzenie za efekty swojej pracy, tj np. przez cały okres wychodzenia z kłopotów najniższe wynagrodzenie zakładowe ale nie kowala bo najniższe wynagrodzenie kowala i tak jest zbyt wysokie dla tych osób.
Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez banki własnego zarządu i w tym rozwiązaniu jest najważniejsze aby zechciały uznać, iż utrzymując ten zakład można te wszystkie długi wypracować. Wymienić prawie całą kadrę zarządzajacą i kierowniczą (w 90% nie ma pojęcia jak powinien przebiegać prawidłowy proces produkcyjny), wywalic związki zawodowe z terenu zakładu(a sama załoga powinna pana Z wywieźć na taczkach, bo ten facet nie ma za grosz honoru, swoja funkcje już dawno powinien przekazać np. zastepcy - może tak sobie czytająca załoga przypomni co ten pan mówił w momencie zakładania spółki i kogo promował i jakie są tego efekty, a teraz robi z siebie wielkiego obrońce uciśnionych - hipokryzja i zakłamanie do granic możliwosci - zresztą ma w KP kilka wzorców do naśladowania).
Zwiazki jak chcą działac to niech siedzibę maja poza zakładem, jak będą cos warte to jakoś może by sie utrzymały, na dzień dzisiejszy traca mandat zaufania wsród resztek zatrudnionych.
Ale jak na razie toniemy i światełka nie widac.

Pracownik KP

Kuźnia jeszcze daje sute apanaże Zarządowi

przyjaciel

Dlaczego?

...wszyscy jadą po Ryszrdzie ?
Przeciesz zamamrany Daruś ,jest też nie bez winy.
A ślepy galopujący,wykastrowany koń to pestka?

Cała ława z serialu-

Cała ława z serialu- wszyscy zachowują się jakby byli po mamrotach. Ochroniarze kóz, menadżerowie od siedmiu boleści z łaski pana.,,,,,,Jana

DLACZEGO WINNY RYSIEK ?

Jak sie jest PREZESEM i to za OGROMNE PIENIĄDZE to się za całość zakładu odpowiada. i ON pierwszy powinien ponieść konsekwencje , Wywalić PREZESA na zieloną trawkę !! A może dadzą mu pracę Jurczykowie . ??

zwolnienia

Czy jest jakaś informacja dot. wręczanych wypowiedzeń.Podobno dotyczy to tylko osób które moga skorzystać ze świadczeń. Czy to prawda czy również zwalniane są osoby które na świadczeenia się nie kwalfikują.

zwolnienia

z tego co dotarlo do moich uszu to temat dotyczy tylko osob ktore moga sie juz zalapac na swiadczenia, ale ta zasada nie dotyczy wszystkich gdyz sa tzw osoby uprzywilejowane - albo inaczej- tzw pieski co zalatwiaja brodna robote a na zagadnieniach kuzniczych znaja sie raczej mizernie, ale za to potrafia doskonale lizac D.
a co sie tyczy pozostalych osob to lepiej aby siedzialy cicho i zadnych rad ani rozwiazan nie sugerowaly bo znajda sie szybko na liscie transferowej - a werk tonie i nie widac aby choc cos robiono dla pozyskania dodatkowych zamowien.

I to właśnie jest polskie

I to właśnie jest polskie piekło dopieprzyć wszystkim tylko nie swoim (zarówno związki jak i prezes),a może jest teraz okazja żeby zweryfikować potęcjał kadry.Produkcji tyle co kot napłakał a tu brak narzędzi,każdy patrzy żęby była robota lecz czy celowo i sęsownie wykonana to nikogo nie interesuje,i do tego nie zastanawia się nad kosztem jej wykonania , brak jedności wydziałów w celu osiągnięcia jak najwiekszej mobilności wykonania zadań produkcyjnych.Przełożeni każdego wydziału widzą tylko swój koniec nosa i nie potrafią razem wspólnie działać(może zbyt długo z soba pracują).W zakładzie Ustroniu też był ten problem ale kilkanaście lat temu,lecz z czasem nastąpiło silne zgranie poszczególnych komórek i problemy produkcyjne były rozwiązywane na bieżąco szybka decyzja wiekszy zysk.

Uprzywilejowani

W Kuźni zawsze były i są osoby uprzywilejowane! Nie ma się co łudzić zwolnienia owszem dotyczą osób które moga iść na świadczenia ale nie dotyczy to jak zwykle wszystkich. Taka FIONA która lata z teczkami osobowymi do SHREKA i podkłada je sugerując kogo można jeszcze zwolnić o swojej teczce jakoś zapomina.
Chyba bardzo dawno spełnia czy spełniała wszystkie kryteria.
Przecież nie ma ludzi niezastąpionych !

Fiona równa z ciebie

Fiona równa z ciebie kobitka Shrek też chociarz sie go boje :))
ale najgłośniej ujadają kundle :)

Fiona - na świadczenie!

Fiona - na świadczenie! już czas...

A jednak

Każdy kundel który ujada w słusznej sprawie,jest lepszy niż ten co się skundlił żeby udawać rasowego psa i służyć wątpliwemu Panu!

Ale kundel zapchlony

Ale kundel zapchlony chciałby też porządzić a komu ? może prywata z Janem W. który chciał z resztą chołoty zprywatyzować KUŹNIE to byłby szok ZARZĄD liczyłby sobie kilkanaście osób dyrektorów z sześciu szefów dwunastu kierowników trzydziestu ośmiu mistrzów starszych sześdziesięciu pięciu mistrzów stu dwudziestu pięciu brygadzistów dwustu osiemdziesieciu a reszta do do do roboty !!!

jak to napisał kolega z OX - pozdrowiania dla zarządu

Kuźnia Polska w Skoczowie-szykują się zwolnienia

Nie czas płakać nad rozlanym mlekiem i szukać winnych, już wile lat temu Bozia chcąc pokarać WSPANIAŁĄ załogę Kuźni odebrała jej rozum. Musicie modlićsię o zdrowie gdy rozumu mało - należy przygotować się na wieloletnią wegetację by pokornie służyć jaśnie Państwu pseudoinwestorom. Niech żyje grupa trzymająca władzę Daruś, Tomusie, Juruś a szczególnie Kaziu B.

Kaziu B???-były członek

Kaziu B???-były członek Ochtniczej RMO

Kaziu B

Stawka Większa Niż Życie

HANS KLOS powiedział:

"Bruner- ty Świnio"

Kaziu - na świadczenie!

Kaziu - na świadczenie! już czas...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.