Lokalizator kamer


Witajcie!

Lokalizator kamer to strona, na której publikujemy dane dotyczące umiejscowienia różnej maści sprzętu elektronicznego służącego do inwigilacji. Wychodzimy z założenia, że każdy obywatel ma prawo wiedzieć kiedy i gdzie jest szpiegowany przez ludzi, którzy roszczą sobie prawo do kontroli nad nim. Na coraz szerszą obecność kamer w przestrzeni miejskiej odpowiadamy zatem próbą stworzenia bazy danych, która umożliwi zdemaskowanie każdego, nawet najbardziej ukrytego oka wielkiego brata.

Cała inicjatywa powstała na Forum Anarchistów Społecznych. W toku dyskusji ustaliliśmy, że nie będzie tworzona jedna mapa dla całej Polski, ale oddzielne mapy dla poszczególnych województw. Umożliwi to sprawniejszą administrację, a przypadku straty danych przez jeden ośrodek, nie przepadnie reszta. Zawęzi to też dodatkowo liczę twórców jednej mapki i ułatwi między nimi komunikację.

Jak stworzyć mapkę dla swojego regionu? Po kolei:

  • Sprawdzamy, czy mapa województwa w którym chcemy działać już istnieje. Jeżeli tak, to kontaktujemy się z jej administratorami i zaczynamy współtworzyć. Jeżeli nie, to zakładamy mapkę naszego regionu na google maps. W tym celu wchodzimy na http://maps.google.com/
    Klikamy "my maps" ==> klikamy "create new" ==> ustawiamy na "unlisted" ==> klikamy "collaborate" i dodajemy innych twórców. Otrzymujemy piękną mapkę na którą można wszystko dodać.
  • Rejestrujemy się, co pozwoli nam na utworzenie własnej mapy. Odszukujemy miasto wojewódzkie, które umownie będzie centrum danego regionu - ustawiamy mapkę, żeby się się włączała dokładnie w tym danym mieście.
  • Jeżeli już mamy mapkę, bądź zostaliśmy ustawieni przez admina danej mapki jako "collaborate" (współtwórca) to możemy już wstawiać lokalizację kamer i innych miejsc, które mogą służyć inwigilacji. Warto dodać, że początkowo admini nie będą ustawiać każdego na "collaborate" - początkowo zapewne część chcących współpracować będzie musiała wysłać dane o kilku miejscach. Jest to jednak kwestia do dogadania i każdy ośrodek ustali własne reguły.

Olsztyn (Warmia i Mazury):
kontakt: beresci@o2.pl

View Larger Map

Gorzów Wielkopolski (Lubuskie):
kontakt: Kranix@poczta.onet.pl

View Larger Map

Wrocław
kontakt: marcinb19@wp.pl

Wyświetl większą mapę

W komentarzach planujemy pisać o kolejnych aktualizacjach, także nic tu oprócz tego nie piszcie. Do dyskusji używajmy Forum Anarchistów Społecznych.

Dziś doszedł Gorzów

Dziś doszedł Gorzów Wielkopolski: kilkanaście lokacji: kamery, komisariaty. Do kamer dołączone fotki z oficjalnej strony Gorzowa.

Dochodzi mapa z Wrocławia

Dochodzi mapa z Wrocławia ze sporą dawką kamer.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.