Gdańsk: Nie dla morderstw politycznych!

Kraj | Protesty | Ruch anarchistyczny

25 stycznia w Gdańsku o godz. 14.30 zebraliśmy się w kilkanaście osób przed konsulatem Rosji aby wyrazić protest w sprawie pokazowej i zastraszającej ( dla ewentualnych kolejnych odważnych działaczy ukazujących prawdę o łamaniu praw człowieka, zabójstwach, gwałtach na terenie Rosji i na siłę podległych terenach jak Czeczenia za przyzwoleniem władz Rosji oraz poprzez przymykanie oczu władz reszty świata ) egzekucji wykonanej na adwokacie Stanisławie Markelowie i dziennikarce Anastazji Baburowej.

Szczególnie bulwersujące jest, że egzekucja ( ostrzeżenie! ) miała miejsce w biały dzień, w centrum Moskwy. To oczywiste, że było to zlecone morderstwo polityczne i w ten sposób władza pozbywa się osób niewygodnych, a jak wiadomo nie jest to taki pierwszy przypadek . Morderców się nie znajduje, albo wsadza, zatrzymuje się niewinnych, bo jest okazja represjonować innych "wolnościowców", anarchistów oskarżając ich o dokonanie tych morderstwa. Tak jest i w tym przypadku. W najlepszym przypadku sprawy są "zamiatane pod dywanik". Nic się nie zmieniło w Rosji "Jest człowiek jest problem. Nie ma człowieka nie ma problemu". Dlatego protestujemy! Staliśmy na przeciwko konsulatu i zawiesiliśmy transparent "Nie dla morderstw politycznych!" oraz zdjęcia zamordowanych z krótką informacją. Zapaliliśmy znicze.

Jeszcze przed przyjściem i na miejscu rozdawane były ulotki , na których oprócz przybliżenia "zgładzonych" można było między innymi przeczytać "Spotykamy się pod Konsulatem Federacji Rosyjskiej, aby wyrazić naszą solidarność z działaczami wolnościowymi, anarchistycznymi i antyfaszystowskimi w Rosji. Zabójstwo Stanisława Markelowa i Anastasii Baburowaj nie jest pierwszym i zapewne nie ostatnim. Tamtejsi działacze wielokrotnie padali ofiarą pobić i zabójstw politycznych. Na co dzień spotykają się z przemocą ze strony policji, służb specjalnych i rosnących w siłę, przy cichym przyzwoleniu władz, ruchów neofaszystowskich." Wznosiliśmy również okrzyki "Macie krew na swoich rękach", "Markelow, Baburowa pamiętamy", "Nie dla morderstw politycznych", "Wolność dla Czeczenii", "Norymberga dla Putina". Od początku całe zajście obserwowała policja, która stopniowo zwiększała swoją siłę poprzez większą liczebność i służby prewencji.

Pod koniec uporczywie szukano organizatora protestu, ale organizatorami byliśmy wszyscy i wszyscy zostaliśmy spisani przy okrzykach "Policja chroni bogatych przed biednymi" "Dość państwowego terroru". Po około godzinie opuściliśmy okolice konsulatu, zostawiając na płocie zdjęcia Markelowa i Baburowej z zapalonymi pod nimi zniczami.

Fotografie: Krzymik

tutaj sa fotki

witam,
pod tym linkiem znajdziecie fotki oraz jedna z relacji o wydarzeniu
http://www.mmtrojmiasto.pl/4430/2009/1/26/echa-morderstwa-w-moskwie-piki...

Kto był organizatorem?

Kto był organizatorem?

wszyscy przybyli byli

wszyscy przybyli byli organizatorami, a tak sie sklada ze bylo to srodowisko anarchistyczne

bardziej dociekliwi są

bardziej dociekliwi są dziennikarze, bo gdy nie ma "organizatora" pytali: "kto mówi" lub "kto najczęściej mówi".
Zabawnie [że] próbują sterować obrazem z demo proponując: "ci z kolczykami do tyłu" SERIO

dlaczego byly tylko portrety

dlaczego byly tylko portrety Markelowa i Baburowej? przeciez wiecej anarchistow pozabijaly te kanalie w rosji

plot byl za krotki.

plot byl za krotki.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.