Niemcy: Praca w kinie Babylon

Świat | Prawa pracownika | Ruch anarchistyczny

O sytuacji pracowników berlińskiego kina Babylon już pisaliśmy na CIA. Dziś opublikujemy więcej informacji o warunkach pracy w kinie.

Pracownicy kasy dostają od 5,50 EUR do 6 EUR za godzinę, operatorzy kinowi dostają 6,40 EUR za godzinę. To są stawki minimalne w tym przemyśle. Wielu pracowników kina ma jedynie umowę ustną z pracodawcą. W kinie obecnie pracuje 27 osób.

Praca w innych kinach w Berlinie także jest nisko płatna, ale dla porównania, pracownicy kina sieci Berliner Yorck (12 kin w Berlinie) dostają 8,25 EUR po 2 latach pracy i 30 dni płatnego urlopu.

Kino Babylon próbuje kreować swój radykalny wizerunek dla berlińskich lewaków. Niedawno w kinie pokazano film o losie pracownika bez papierów pod patronatem takich organizacji jak Fundacja im. Heinricha Bolla. W tym samym czasie, gdy lewicowa elita przychodziła na pokazy filmowe, wyzyskiwani pracownicy organizowali się.

Kino Babylon także dostaje subwencje z pieniędzy publicznych w celu "promowania kultury". Kino dostaje ok. 439900 EUR rocznie.

Okazuje się, że w maju 2008 r., inna osoba z ruchu została zwolniona z kina bez przyczyny. Zwolniony podał kino do sądu i dostał odszkodowanie. Powiedział, że wie o innych przypadkach bezprawnych zwolnień. Dołączył także do protestu i do kampanii na rzecz poprawy warunków pracy w kinie.

Strona pracowników kina:
http://prekba.blogsport.de

a w Polsce słyszałem, że

a w Polsce słyszałem, że 3,50zł tylko! Czyli na obecny kurs ok. 80 euro centów :]

miedzynarodowa

Miedzynarodowa solidarnosc!
czynmy swoja powinnosc

odszkodowanie od kina

Gratuluje odwagi temu pracownikowi.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.