Nowości z KÖPI. Nowi własciele wreszcie ustaleni! W projekcie trwa pełna mobilizacja

Świat | Ruch anarchistyczny

Ustalenie nowych właścicieli KÖPI okazało się wcale nie lada zadaniem. Całe dwa dni trwało zbieranie informacji, wydzwanianie, i potwierdzanie sprzecznych informacji w tym celu. W międzyczasie stało się jasne że finansowy światek inwestorów, bankierów i spekulantów zamieszanych w sprawę przetargu KÖPI, zdawał sobie od dawna bardzo dobrze sprawę z faktu że firma, której nazwa zostanie ogłoszona jako nowy właściciel projektu stanie się natychmiast obiektem radykalnej ogólno-europejskiej kampanii środowisk wolnościowych i anty-kapitalistycznych. Dlatego na przykład firma, która bezpśrednio wytargowała KÖPI w trakcie aukcji... nie jest wcale właścisielem, natomiast firma dla której był ten obiekt kupowany nagle zniknęła z pola widzenia. W międzyczasie wyszło jeszcze wiele innych finansowych zawikłań przez które sympatycy KÖPI musieli przebrnąć (bagno świata finansiery jest mocno nieprzejrzyste dla ludzi nie zajmujących się na co dzień ekonomią; zresztą nawet wszystkie mainstreamowe media dały się oszukać!)

Koniec końców - nowy przegrany został ustalony. W związku z tym dementuje się jakoby był to koncern ubezpieczeniowy z Monachium (VersicherungsKammer Bayern), jak zostało podane we wtorek po południu.

Nowym wielkim przegranym jest firma o nazwie

"Plutonium 114 GmbH & Co. Köpenicker Straße 133-138 KG."

która jeszcze trzy dni temu nazywała sie zupełnie inaczej, mianowicie "Vitaliss Altbauten GmbH", jednak zniknęła z pola widzenia... zmieniając właśnie nazwę. Zwracamy uwagę, że w jej nowej nazwie jest użyty w bezczelny sposób adres KÖPI (Köpenickerstr.133-138).

"Plutonium 114 GmbH & Co" czy też "Vitalis Altbauten GmbH" (jak kto woli) to firma zajmująca się handlem parcelami i prawami posiadania ziemi, jak rownież wszystkimi z tą sferą działań związanymi interesami.

Głową przedsiębiorstwa jest Dr. Siegfried Nehls.

Oto strona internetowa "Vitalis": http://www.vitalis-altbauten.de
Wynika z niej między innymi, iż "Vitalis"/"Plutonium" należy to koncernu Sanus Beteiligungs AG, który przeprowadził w Berlinie już wiele restauracji budynków.

Niech wszystkie te informacje posluzą wszystkim, którzy solidaryzują sie z Köpi do podjęcia odpowiednich działań.

***

W samym Köpi trwa w dalszym ciągu pełna mobilizacja, włącznie z 24-godzinną wartą przy bramie wjazdowej. Ta mobilizacja jest związana zarówno z niepewnością jakie kroki podejmą nowi właściciele jak i z wczorajszymi wydarzeniami w Niemczech (przede wszystkim na Kreuzbergu w Berlinie). Wczoraj w Berlinie odszło do masowych represji i przeszukań w projektach, u grup i działaczy związanych z mobilizacją przeciwko G8. Nie trzeba tu specjalnie dodawać, ze Köpi jest z natury rzeczy częścią tej mobilizacji i jednym z 4 berlińskich anty-G8-info-punktów (od 21 maja). Köpi liczy również na to, że osoby przybywające w najbliższych dniach i tygodniach do Niemiec w związku z anty-szczytem, będą również wspierać struktury Köpi w tym okresie.

Wczorajsza wieczorna demonstracja na Kreuzbergu przeciwko wspomnianym represjom i kryminalizacji anty-G8, w której wzięło udział ponad 5000 osób, głośno dawała do zrozumienia, że jest na ulicach także w sprawie Köpi!

EIS 137
(Expresowy-Info-Serwis z Köpenickerstr.137)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.