Poznań: Policjanci-zabójcy uniewinnieni

Kraj

Dziś sąd w Poznaniu uniewinnił policjantów obwinionych o nieuzasadnione użycie broni i niedopełnienie obowiązków podczas policyjnej akcji.

Przypomnijmy: W nocy 29 kwietnia 2005 roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu usiłowali zatrzymać i wylegitymować kierowcę samochodu marki Rover. Byli przekonani, że jedzie nim groźny, poszukiwany przez nich przestępca.

"Mimo szczupłości danych obserwacyjnych policjanci stwierdzili, że w samochodzie przebywa poszukiwany (...) Policjanci nie dysponowali żadnymi transparentnymi oznakami policyjnymi, nie mieli błyskających, przylepnych świateł na dachu samochodu" - tak prokurator, Marek Jabłeka uzasadniał akt oskarżenia.

Z zeznań chłopaka, który porzeżył atak policjantów wynika, że bali sie po prostu zatrzymać, sądząc że jest to napad. Funkcjonariusze nie byli umundurowani i poruszali się zwykłym samochodem, a nie radiowozem. Nic nie wskazywało na to, że cywilnie ubrani mężczyźni są przedstawicielami prawa. Poszkodowani zaczęli uciekać, na co policjanci odpowiedzieli otworzeniem ognia. Z czterech pistoletów oddano łącznie 39 strzałów. Kierowca zgninął na miejscu, pasażer został w stanie ciężkim przewieziony do szpitala. Do dziś jest sparaliżowany od pasa w dół i porusza się na wózku.

Po tak radykalnych działaniach okazało się, że nastąpiła pomyłka i zastrzelono niewinnego człowieka, ciężko raniąc drugiego.

Aldona Targosz, matka zabitego Łukasza powiedziała podczas rozprawy że "niezależnie od wyroku ma nadzieję, że sumienie nie pozwoli oskarżonym spokojnie żyć, pracować i wychowywać dzieci".

Do autora

Panie Vino.Określenie"policjanci-zabójcy"wydaje mi się głęboko przesadzone.O ile wiem auto jechało w kierunku policjantów,więc działali oni w obronie koniecznej.Nie bądźmy śmieszni,jeśli policja jeźdiłaby tylko oznakowanymi radiowozami to jakie szanse mieliby oni na schwytanie złych bandziorów?

Czlowieku albo jestes

Czlowieku albo jestes kretynem albo udajesz go!! Jak bys sie zachowal gdyby czterech drabow w nieoznakowanym radiowozie probowalo Cie zatrzymac??Penie ze bys uciekal.Policjanici maja nas chronic nie urzadzac westerny i zabijac na ulicach.Jestem przeciwnikiem kary smierci , jednak nie w takich przypadkach kiedy to ci co maja nas chronic zabijaja z zimna kwia a pio tym mowia o przepraszm pomylilismy sie.Uwazam ze powinni odpracowac w kamenioloemie odczkodowanie dla zamordowanego chlopaka i dla tego co zostal inwalida a potem powina odbyc sie ich egzekucja a film z tej egzekucji jak niegdys katyn wojakom powinno sie kazac w czasie sluzby obejrz4c wszystkim z policjantow z zalaczeniem zapisku : zachowasz sie jak scierwo to skonczysz jak scierwo.KARA SMIERCI DLA BESTIALSKICH MORDERCOW!! ODdali 39 strzalow do niewinnych ludzi i do tego kilka stralow do jeszcze jednego pojazdu.`STRZELALI DO WSZYSTKICH JAK NA FILMNIE GORACZKA MICHAELA MANA.ZASTANOW SIE KOGO BRONISZ.SZKODA ZE NIE BYLO CIE W TYM AUCIE!CIEKAWE CO BYS WTEDY NAPISAL..

Sąd mógłby okazać

Sąd mógłby okazać choćby pozór sprawiedliwości wydając wyrok w zawieszeniu.

Więc odpowiadam

Więc odpowiadam Piotrusiowi: Chłopaki po prostu nie zatrzymali się, gdy cywilny samochód zajechał im drogę. Skąd mogli wiedzieć, że na drodze są właśnie policjanci, chcący ich skontrolować. Myśleli, że to napad, naturalną reakcją jest ucieczka, co też uczynili. A policja zamiast spróbować nawiązać kontakt choćby z megafonu, jaki mieli w samochodzie, gdyby pojechała za nimi. Można było też odciąć im drogę z pomocą innych, znajdujących się nieopodal patroli. Jednak zdecydowano się na strzały i zabito niewinnego człowieka, co jest niewątpliwie zabójstwem. Nie zamierzonym w stosunku do tej osoby, ale jednak. Być może powinienem użyć innego określenia, jednak w zaistniałych okolicznościach właśnie takie przyszło mi na myśl.

Nazywajmy rzeczy po imieniu,

Nazywajmy rzeczy po imieniu, a nie używajmy eufemizmów, bo to dotyczy "pana władzy". Jak mówił Jack Nicolson w ostatnim filmie Scorsese: "Jeśli patrzysz w lufę naładowanej spluwy, to co za różnica do kogo ona należy, bandyty czy złodzieja?"

niech najlepiej psom nadadza

niech najlepiej psom nadadza odznaczenia za dobrze wykonana akcje i unieszkodliwienie groznych przestepcow. policja w naszym praworzadnym panstwie stoi ponad prawem, sa tez sytuacje w ktorych ona wytcza nowe "prawo".

Mam nadzieje, że słowa

Mam nadzieje, że słowa matki nie dadzą spokoju zabujcą i wylądują oni w psyciatryku.

SB ckie bydlaki

Milicjanci to zakompleksione bydlaki.
Przeważnie byli prześladowani w szkole i wsród znajomych.
Wielu cierpi kompleks edypa.
Będąc milicjantem mogą odreagowac.

NAPAD

przecież to są bezmozgie istoty ,roboty,bandyci w niebieskich mundurach,a ten sąd popełnil przestepstwo,klęska wymiaru sprawiedliwości.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.