Raport Europolu na temat terroryzmu w UE

Świat | Ruch anarchistyczny

Europol opublikował raport na temat terroryzmu na terenie Unii Europejskiej. Obejmuje on łączną działalność terrorystyczną na terenie EU w roku 2007. W raporcie znalazł się również rozdział dotyczący działańm m.in. anarchistów pod tytułem „Terroryzm lewicowy oraz anarchistyczny” (strona 34 biuletynu na 2008 rok).

W pracy możemy znaleźć dużo przydatnych statystyk mówiących o ilości ataków w danych krajach, rodzaju atakowanej własności (rządowa, korporacyjna, indywidualna), ilości zatrzymanych, ilości skazanych itd. Należy jednak pamiętać, że Europol, tworząc statystyki używa pewnych wytycznych w uznawaniu danego ataku za terrorystyczny, dlatego też nie jest rejestrowana duża część greckich anarchistów – insurekcjonalistów („Anarchistyczni ekstremiści w Grecji kontynuują ataki ogniowe na niskopoziomowe cele, powodując straty materialne”)

Wnioski z raportu (str. 37):

  • W kwestii lewicowego i anarchistycznego terroryzmu, pięć państw członkowskich poinformowało o łącznej liczbie 21 ataków i zatrzymaniu 48 osób. Nie odnotowano żadnych ofiar ataków.
  • Liczba ataków we Włoszech i Niemczech spadła o prawie 50%. W Hiszpanii liczba ataków dokonywanych przez GRAPO spadła znacząco i w 2007 doszło do tylko jednego ataku.
  • Pomimo spadku liczby ataków, Włochy odnotowały generalny wzrost gróźb płynących ze strony lewicowych grup terrorystycznych, inspirowanych przez ideologię Czerwonych Brygad. Włoskie władze odnotowały również odrodzenie anarchistycznych ideologii rewolucyjnych.
  • W Grecji dwa terrorystyczne ataki przeprowadziła organizacja Walka Rewolucyjna. Oba spowodowały niewielkie zniszczenia. Anarchistyczni ekstremiści w Grecji kontynuują ataki ogniowe na niskopoziomowe cele, powodując straty materialne. Liczba ataków anarchistycznych ekstremistów spadła znacząco w roku 2007.

Raporty Europolu na temat terroryzmu w UE z podtytułem „Wolność, sprawiedliwość, bezpieczeństwo”:
Raport 2008
Raport 2007

O prawicy też jest...

na następnych stronach: 38 i 39 jest o terroryzmie prawicowym, a tam między innymi o internetowej działalności B&H w Polsce...

raporty na temat terroryzmu

Czemu jeszcze nikt nie przetłumaczył żadnego z tych raportów? Również nie ma tłumaczenia raportów z National Counterterrorism Center:( Gdybym biegle znał angielski sam bym to zrobił:(

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.