Represje wobec działacza na rzecz praw zwierząt na Białorusi

Świat | Represje

Na początku kwietnia w Mińsku został aresztowany Żenia Szymański, antyfaszysta i działacz na rzecz obrony zwierząt. Nadal przebywa w areszcie. Zanim został aresztowany, ukrywał się przez 8 miesięcy z powodu odmowy zapłacenia grzywny w wysokości 1400$ za graffiti w obronie praw zwierząt. W tym czasie aresztowano go za rozbicie cegłą szyby w barze McDonalds, ale wtedy udało mu się zbiec.

Żenia został aresztowany podczas rutynowej kontroli dokumentów na ulicy. Na początku czerwca ma się odbyć jego rozprawa. Grozi mu do kilku lat więzienia, chyba że uda się uzbierać pieniądze na pokrycie grzywny. Potrzebne są również środki na jedzenie w więzieni, gdyż na Białorusi więźniowie nie są dobrze karmieni. Wszyscy ci, którzy są zainteresowani pomocą, powinni pisać do punker [małpa] 375crew.org w temacie „Money for Shiman”.

Potrzebne są również listy wsparcia. Ponieważ władze Białorusi uważają Żenię za niebezpiecznego ekstremistę, zabroniono nawet wizyt rodziny. Można pisać do Żenii na adres:

Evgeniy Dmitrievich Shimanskiy
Volodarskogo str. 2, room 35
220050 Minsk Belarus,

Albo lepiej Cyrylicą:

Беларусь г.Минск 220050
ул. Володарского 2, камера 35,
Шиманскому Евгению Дмитриевичу

Kampanię wsparcia dla Żenii organizuje Anarchistyczny Czarny Krzyż – Mińsk

Nie popieram

Nie poprę. Graficiarzom co niszczą cudze mienie i ubrzydzają świat malowidłowymi koszmarkami mówię "NIE". Można było bronić praw zwierząt inaczej, legalnie i skuteczniej. Co innego, gdyby to był Banksy - on tworzy estetyczną sztukę grafitti co się ludziom podoba.

żałosne

Człowiek pójdzie najprawdopodobniej do więzienia a ty się martwisz o jakieś murki i czyjeś poczucie estetyki?! Jestem przerażony twoim brakiem świadomości...

O jejku, jaki nieułorzony

O jejku, jaki nieułorzony chłopczyk :D Cudze mnienie zniszczył! Święta maryjo panienko! Jak on mógł pomalować mur?!

A tak poważnie, to skąd wiesz twardzielu, że Żenia malował "koszmarki". Widziałeś jakieś jego szablony? Bo banksy jest spoko, bo pokoazali, panie, w tivi. Ale już ktoś, kto nie jest sławny jest wandalem. Poza tym Banksy też zniszczył św. własność. Ale rozumiem estetyka stawia go ponad prawem, które widocznie chciałbyś respektować skuteczniej niż pisuary :)

Dla graficiarzy nie?

Miałeś kiedyś w ręce farbe w spreyu? Robiłeś kiedyś szablon? Pisałeś kiedyś literki? Ja doceniam tych ludzi. Przy każdej sztuce trzeba ćwiczyć aby się roziwnąć...Malarze malują na płótnie,gitarzyści grają na gitarze,a graficiarze co? Nie ma innego miejsca jak ściana...powstają coraz lepsze malunki,coraz lepsze szablony itp. kolejne doświadczenia. I przy okazji zauważmy że graficiarze wydają swoje pieniędze(nie wiem jak się ceny farb mają ale pewnie coś około 15 zł)i rozumiem zamalować napis CHUJ W DUPE, ale grafiti na którym ktoś ciężko pracował i poświęcił czas(w nocy bo rano sobie raczej na ulice ze spreyem nie wyjdzie)? I przy okazji zauważe, że nad grafiti nikt nie ma kontroli,to jest wolność możesz wyrazić co tylko chcesz i przekazać ludzią co Cię boli,czego byś chciał na świecie itp. Mam w mieście kilka zdupnych prac...ale kiedy obok nich przechodze patrze na nie z szacunkiem, że ktoś chce się roziwjać i tyle. PzdR

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.