[Rosja] Prośba o wsparcie anarchisty z Krasnodaru

Świat | Represje | Ruch anarchistyczny

W maju 2004 roku Vahtang Devitlidze, anarchista i uczestnik Federacji Anarchistów-Rewolucjonistów przebywał wraz z dwójką przyjaciół w centrum Krasnodaru. Anarchiści natknęli się na grupę lokalnych nazistów – wywiązało się starcie. Vahtang nie miał wyboru – w obronie własnej był zmuszony użyć noża. W rezultacie zranił jednego z napastników w nogę. Sam również, pobity, trafił do szpitala.

Uczestnicy bójki zostali aresztowani. Vahtang otrzymał wyrok 2,5 roku więzienia za „spowodowanie poważnych obrażeń ciała”. Nie pogodził się jednak z nadzorem reżimu i uciekł na Białoruś. Został jednak ujęty, gdy odwiedzał swoją rodzinę w Krasnodarze i umieszczony w więzieniu by odsiedzieć resztę wyroku. Ponownie uciekł lecz został szybko złapany. Podczas zatrzymania policjanci dopuścili się na nim ciężkiego pobicia. Od lata 2006 przebywa znów w normalnym więzieniu, bo odsiedzieć wyrok do końca.

Anarchiści z Krasnodaru zbierają pieniądze na pomoc Vahtangowi. Warto zaznaczyć, że w rosyjskich więzieniach krewni i znajomi więźniów muszą zapewniać im tak elementarne potrzeby, jak jedzenie. Z listów wysyłanych z więzienia można przeczytać, że Vhatang jest dobrej myśli i odbywa wyrok bez poważniejszych kłopotów.

Możecie do niego pisać na poniższy adres, jednak należy pamiętać, że więzień zna tylko rosyjski – jeżeli się takowym nie posługujecie, wysyłacie np. zdjęcia, rysunki itp. Ważny jest sam solidarnościowy gest.

Vahtang Devitlidze
ul. Libbedova 42, UO 68/2,
otryad 14, brigada 142,
g. Hagyshensk, Krasnodarskiy Kray
352680 Russia

Autonomiczna Akcja Krasnodaru

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.