Spotkanie z L. Przychodzkim promującym swoją najnowszą książkę pt. "Humaniści w sieci historii". skłot Elba W-wa

2009-06-06 15:00
2009-06-06 17:00

6 czerwca 2009 na Warszawskim skłocie ELba odbędzie się spotkanie z Lechem Przychodzkim promującym swoją najnowszą książkę pt. "Humaniści w sieci historii".

Spotkanie odbędzie się o godzinie 15.00 w czasie trwania Strefy Wolnego Handlu (otwarta od 14.00, wstęp 1zł).
Miejsce: Warszawa, Squat Elba, Elbląska 9/11 dojazd autobusami 180, 122,170, przystanek Elbląska.

"Humaniści w sieci Historii" to już piąta pozycja literacko - reporterska w dorobku Lecha L. Przychodzkiego. Główne postacie tej książki nie są bohaterami pierwszych stron gazet, czy moralistami, na których powołują się wszyscy i nikt jednocześnie. To osobowości. Żyjące gdzieś "obok", "poza", a jednocześnie "wewnątrz" i "wspólnie". To ludzie obdarzeni charyzmą, zaplątani w tytułową "sieć (własnych) Historii". Co zaś najważniejsze, wszyscy oni, na złość współczesnym czasom, pozostają idealistami...

"Ukazane biografie ludzi wybitnych - choć nie rzucających się oczy, przynajmniej medialnie - bardzo dobrze udowadniają, że każdy człowiek powołany jest do osobistego zadania, powierzonego tylko i wyłącznie jemu. Jednakże winien je spełniać, w wymiarze społecznym, a nie indywidualistycznym. Zatem jest to "osobista misja społeczna", podobna odysei. Mądrości trzeba, aby ją spełnić. Mądrym zaś jest ten, kto uczy się z dziejów cudzego życia. Wtedy łatwiej skończyć z czekaniem na prezenty od Historii (co obecnie nagminne) i rozpocząć tworzenie własnej - swoim dogłębnym życiem."
(Andrzej Filus - fragment wstępu do książki)

"Lech L. Przychodzki pozostaje jednym z najlepszych (a w strefie tzw. undergroundu - niewątpliwie najlepszym) reportażystów w Polsce."
(Alexander de Ville)

Lech L. Przychodzki (Lele), (ur. 1956 w Lublinie) - filozof sztuki, publicysta, reportażysta i tłumacz; w 1974 r. współzałożyciel ostatniej kontrkulturowej grupy literackiej związanej z tzw. Nową Falą - Ogrodu/Ogrodu-2.

W latach 80. jako twórca i krytyk związany z Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. Lata 1986-90 i 1999-2004 to praca z międzynarodową ekipą Double Travel, w tym też czasie związany był z trójmiejskim Ruchem Społeczeństwa Alternatywnego i ruchem Mail art. Bohater telewizyjnego dokumentu Jak cierń (reż. A. Sikorski, 1991). Dopiero w latach 90. wspólnie z kolegami z b. Ogrodu/Ogrodu-2 wydał trzy tomiki: ponieważ noc, ciemnia i czekając na podłodze na wszystkie pory życia.

Autor książek: Liście ze świata żywych, listy z Krainy Jaszczurek(Lublin 2000), Tao niewidzialnych (Bensheim 2005), dwujęzycznej edycji święto wojny/krieg feiern (tłum. na niem. Herbert Ulrich),(Elbląg 2006), Misterium tożsamości. Jerzego Jakubów droga do gór i ludzi (Jelenia Góra 2007) i Humaniści w sieci Historii (Lublin 2008). Współautor książki Moje miasto (Gdańsk 2002).

Od roku 2000 kieruje Mail-Artową Ulicą Wszystkich Świętych współautor niemieckiego portalu www.RegioPolis.net (2001-2004). Od antyszczytu W-wa 29 zaprzyjaźniony z działaczami Stowarzyszenia Biedaszyby. Publikuje na łamach pism i portali polskich, niemieckich i litewskich. Regularnie pisuje do elbląskiego kwartalnika TygiEL, Innego Świata i Polskiego Centrum Prasowego na Litwie "Infopol".

http://www.fas.bzzz.net/przychodzki/index.html

http://www.myspace.com/infopunktalert

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.