Strajk listonoszy

Kraj | Prawa pracownika | Protesty


Apelujemy do środowisk anarchistycznych i propracowniczych w kraju o nagłaśnianie postulatów strajkujących i organizowanie akcji solidarnościowych.

Więcej na ten temat: 87 złotych podwyżki? | Opole: Strajk włoski pocztowców | Grodzisk: Zastraszanie listonoszy | Medialna polityka antystrajkowa | Strajk pracowników poczty się zaostrza | Zamykane placówki w Warszawie i Szczecinie | Zaostrzenie protestu w Szczecinie | Okupacja poczty na Pradze | Strajk listonoszy trwa | Samodzielne kierowanie zakładem najlepszym rozwiązaniem dla pracowników | Pikieta w Gdańsku | Strajk listonoszy w Gdańsku rozszerza się. W Poznaniu pikieta solidarnościowa | Strajk na poczcie w Gdańsku | Plakat IP Szczecin | Ulotka do ściągnięcia

"Dziki" strajk listonoszy zaczął się w Gdańsku 13 listopada. Listonosze chcą między innymi ośmiogodzinnego dnia pracy dla wszystkich pracowników Poczty Polskiej, zapewnienia minimalnej płacy w przedsiębiorstwie na poziomie 1500 złotych, wprowadzenia podwyżki płac od 1 stycznia i realizacji wcześniejszych porozumień płacowych. Listonosze protestują także przeciwko roznoszeniu ulotek reklamowych. Torba listonosza waży teraz od dwudziestu do nawet trzydziestu kilogramów, a prócz tego listonosz musi ciągnąć jeszcze za sobą wypchany wózek. Listonosze nie są w stanie wykonać swej pracy w czasie ośmiu godzin, a potem mają problemy z odebraniem wynagrodzenia za godziny nadliczbowe.

To nieprawdopodobne!

Dyrekcja Poczty Polskiej NIE BOI SIĘ NICZEGO!!!
To nieprawdopodobne! My listonosze jesteśmy NIEWOLNIKAMI i nikt się tym nie interesuje. Niech inspektorzy PIP-u odwiedzą urzędy pocztowe o godz 18!!! Niech zobaczą ilu listonoszy dopiero wróciło z rejonu. A Naczelnictwo pisze 8 GODZIN PRACY!!! Gdzie jest prokurator. Tak jest w Krakowie!!!

to nie to że się nie boi -

to nie to że się nie boi - a jakiej reakcji się spodziewałeś jako pierwszej? muszą się sprzeciwić chociażby dla formalności a do dopiero potem zmiękną gdy zrozumieją że cały dół się buntuje i nie ma jeleni którzy będą charować na ich wielotysięczne pensje

to jest nieprawdopodobne...

Jest to niestety prawdą.
U nas we Warszawie jest prawie tak samo. Oczywiście nie codziennie, ale przeważnie. Po uzyskaniu odpowiedzi, napiszę więcej konkretnych, znaczących szczegółów tego wyzysku ludzi pracy, a moze pośmiewiska dla nich, nie wiem jak to sie roztrzygnie...
Pozdrawiam wszystkich listonoszy.
P.S. Cała poczta powinna stanąć, łącznie z okienkami i CER-ami.

strajk listonoszy

Poczta Polska to instytucja chora od dawna.Ciekawe czyje poparcie ma dyrektor PP ze za nieudolnosc jeszcze nie wylecial na zbity pysk.Media tez milcza na temat protestu.

Calkowicie popieram strajk.

Calkowicie popieram strajk. Nawet mimo tego, ze paczka do mnie idzie juz ponad tydzien ;)

w Opolu listonosze do akcji

w Opolu listonosze do akcji strajkowej przyłączyli sie w piatek

A czy w tym kraju

A czy w tym kraju przypadkiem poczta nie jest państwowa?

Poczta Polska

to oczywiście, że monopolista państwowy i w dodatku zakłamany - nie mają dla nas na podwyżki, a pałace se budują za 70 milionów!

to znaczy, że mamy nie

to znaczy, że mamy nie zapewnić ludziom godnych wynagrodzeń, tak? litości..

chwila, jaka mam gwarancję,

chwila, jaka mam gwarancję, że po podwyżce listonosze nie siądą sobie spokojnie na dupie, zajmując się swoimi sprawami i np. lejąc na to, ze ja chce bezkarnie ściągać muzykę z internetu, albo, od czasyu do czasu, wyjarać jointa? dlaczego miałbym więc bezwahania poprzeć protest urzędnika państwowego? zwłaszcza, że z usług poczty nie korzystam od lat w zasadzie, z małymi wyjątkami.

Jasiu, co ty znowu

Jasiu, co ty znowu majaczysz. To może mam nie popierać protestu ludzi z hipermarketów bo pracują w kapitalistycznej firmie? mylisz skutek z przyczyną.

ale dlaczego nie masz

ale dlaczego nie masz popierać? popieraj. sam popieram. nie bez wątpliwości, ale popieram.

co nie zmienia faktu, że popieram przetasowanie w monopolu nałozonym przez pańśtwo. i to jest druga sprawa. i popieram to przetasowanie w płacach bez żadnych gwarantów, że np. wydawania uprawnień do prowadzenia konkurencyjnych urzędów znów nie zostanie odroczone... gdyby chociaż pracownicy potrafili też się zsolidaryzować i powiedzieć, że oprócz podwyżek chcą zniesienia monopolu wiedziałbym, ze też potrafią se solidaryzować, a nie walczyć tylko o swoje...

Głupstwa pleciesz. Co

Głupstwa pleciesz. Co pracownikom przyniesie konkurencja? to będzie konkurencja w dół. Bądą jeszcze bardziej utowarowieni. jedynie uspołecznienie (poddanie społecznej kontroli) poczty to jest rokujące jakieś nadzieje rozwiązanie. jasne, że ty myślisz przede wszystkim jak taniej wysłać list. dlatego najlepiej jakby listy w Polsce roznosili niewolnicy z Korei Północnej. Nie?

Xavier, nie mam pojęcia, co

Xavier, nie mam pojęcia, co dobrego moze przynieś konkurencja listonoszm, mnie nic nie przyniesie, list wysyłam raz na kilka lat - więc listy moga byc nawet za 5 zł jak dla mnie.

ja tylko p9isze, ze listonosze mają głeboko w dupie moje postulaty. i wcale mnie to nie boli. a jakbym był listonoszem, to bym tez protestował (albo jak kumpel po prostu gdzie indziej poszedł pracować). ale wkurza mnie gdy np. Biały pisze tak, jakbym ja autoamtycznie musiał tak współczuc listonoszom, zeby walczyć o ich interesy. bo mnie jasne, ze żal każdego człowieka, który ponad osiem godzin zapierdala. ale to nei znaczy, ze jak on zapierdala i się burzy, to jest np. skłonny do odzwajemnienia pomocy. raczej listonosze moga mieć głeboko w dupie to, czy jacyś anarchiści ich porą, czy nie, zwłaszcza, źe anarchiści proponuja, o zgrozo, ajkieś chocki z zarządzaniem, a nie kase. a o kase chodzi.

dalej popieram protest. ale nie mam złudzeń, ani nie wymagam, by ktokolwiek go popierał...

i nie sądze, ze akurat konkurencja musi być w tym wyapdku równaniem do dołu, bo na rynek nie chcą wjeśc tylko giganty...

Skąd ty wiesz czego chcą

Skąd ty wiesz czego chcą listonosze? Może są jacyś listonosze co chcieliby samorządów. Ja nie wiem.

Konkurencja nie działa tak jakby chcieli tego w marzeniach liberałowie, bo często wypiera z rynku dobre produkty i uśrednia wszystko, i jak widać z doświadczeń nie zawsze na rynek trafiają dobre towary. Bubli jest nie mniej niż za PRL muszę powiedzieć z przykrością. Może tylko ładniej są opakowane. Poza tym nie ma sensu tutaj wchodzić w szczegóły ekonomiczne, bo od tego to raczej forum jest.

Strajk listonoszy trwa

Jasiu,nie masz racji.Jaraj sobie jointa,ale pamietaj ze Poczta Polska dorecza ludziom emerytury i renty co stanowi ich jedyne zrodlo utrzymania.Nie moze byc tak,ze przez matolectwo zarzadzajacych PP pozostaja oni bez srodkow do zycia.

A czy pracował pan

A czy pracował pan kiedyś............

kubel

Rzeszów stoi od dzisiaj

Solidarni z pocztowcami!

Solidarni z pocztowcami! Wasza walka jest naszą walką! O godne i sprawiedliwe życie, o nowe solidarne społeczeństwo.
Niestety wielu ludzi nie popiera strajku, bo ich urobiła burżuazyja socjotechnika i spece od PR. Wielu też nie wie jakie są postulaty strajkujących, bo w TV tego nie podają do publicznej wiadomości.

@ i akcje solidarnosciowe

niech ruch pokaze na co go stac i zorganizuje akcje solidarnosciowe chocby mialy one byc nieliczne, najlepiej w tym tygodniu. strajk jest organizowany poza strukturami zwiazkowymi, te reformistyczne chcialy by go przejac i rozlozyc czego byly proby. jaknarazie i.p. stara sie wspierac spontaniczne protesty prowadzac akcje informacyjna. wielu listonoszy stanelo dzieki telefona i internetowi. ot nowe czasy i bywa ze technologia staje sie dobrym narzedziem, jednak bym nieprzecenial. dobre na analizy, dyskusje, wyklady. teraz trza odejsc od komputera i zorganizowac jaknajwiecej akcji solidarnosciowych pod pocztami.bywajcie metys

This story is being covered

Strona wsparcia nprotestu

Zapraszam na strone http://www.protest.post.waw.pl/

a co z klientami ?

Ale z drugiej strony strajk dotyka np. pracowników małych firm. Pracuje w sklepie internetowym. Dlaczego np. nikt nie patrzy teraz na to, ze jedziemy pochyłą w dół. Dotyka to nas, nie potrafimy zarobic na koszty podstawowe (czynsz i inne opłaty nie mówiąc o pensjach). Ale nikogo to nie obchodzi. Akurat nie mam nic do listonoszy, ale np. znaczna część pań w okienkach, tzw. CUP - osoby strajkują tam przez cały rok. Nie mówiąc już o kradzieżach przesyłek (conajmniej kilka w miesiącu) i innych niemałych przekrętach. Chciałbym usłyszeć co sądzicie o tym. Dla małych firm jest to być albo nie być.

Nie czekajcie

Duże sklepy internetowe korzystają z usług kurierów. Nie liczą już na tanie ale liche usługi Poczty Polskiej. Kto opiera(ł) swoją egzystencję na tej chorej instytucji pójdzie na dno razem z nią.

Maszyna

System jest maszyną, w której wszystkie elementy są ze sobą powiązane. Jeśli cały system jest błędny, nie pomogą żadne małe naprawy. Naprawisz jedno, zacznie nawalać inne. Można popierać strajk listonoszy (górników, kierowców autobusów, czy kogo tam jeszcze), bo ich płace są naprawdę marne, a ich praca naprawdę bywa ciężka (sam odczułem to kiedyś w praktyce), ale i tak zawsze wyjdzie, że najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest całkowita zmiana sposobu organizowania się społeczeństwa. W tym społeczeństwie jest już nagromadzonych zbyt wiele sprzeczności i walka jednych o swój ograniczony pojedynczy interes uderzy w ograniczony pojedynczy interes innych. Dopiero walka wszystkich rządzonych przeciwko wszystkim rządzącym, walka wszystkich przeciwko całemu systemowi może przynieść pełną satysfakcję.

Ja czekam tylko na strajk

Ja czekam tylko na strajk generalny, bo wątpię by związki zawodowe się dogadały z monopolistą Niezgodą. Jedno jest pewne - nie będę dźwigał więcej dziesiątek kilogramów druków bezadresowych za frajer oraz robił po godzinach za nic. Albo nasze postulaty zostaną spełnione albo nie robimy!

niech będzie

niech będzie generalny!!!
wysłać kierownictwo pp w rejon

Na co czekać

Duże sklepy internetowe korzystają z usług kurierów. Nie liczą już na tanie ale liche usługi Poczty Polskiej. Kto opiera(ł) swoją egzystencję na tej chorej instytucji pójdzie na dno razem z nią.

zasiedzenie czy ruch ?

no to witka ze strajkiem teraz roznie ale walka przechodzi na trwalsze umocnienia powstala pierwsza komisja i.p. na poczcie, wymiana jest jeszcze z kilkoma innymi miejscowosciami. duze doswiadczenie dzieki temu ale i ciekawe opserwacje rozwoju tego protestu.np. jak zwiazki systemowe cos probuja przejac a skoro z tym klapa psuja ile sie da. czy obruci sie to przeciw nim? strajk byl poza zwiazkami i to on byl nosnikiem pomimo klopotliwej roli zwiazkow wynikajacej i ograniczajacej sie do zasiedzenia i paczek z imprezami. co z tym bedzie dalej w samych zainteresowanych. duze sklepy to nie wszystkie czesci ekonomi i spoleczenstwa. drugie kurierzy tez sie organizuja. @narchosyndykalizm znaczy niema obejscia , sciemy , jak kolega wyzej obchodzil . nic tylko samoorganizowac sie protewst, grupa, syndykat, akcja bezposrednia, strajk, myslenie walka tej

BRAWO LISTONOSZE nie dajcie

BRAWO LISTONOSZE nie dajcie się, my klienci Was szanujemy ,ale wasi pracodawcy nieeeeeeeeeeeeee

Solidarity with our brother and sister in Poczta Polska

Hi everyone,

I'm a Spanish Postal worker. I'm writing you because we are on a strugle against Correos. We are a group of workers out of Statal Unions, which are under the company rules. You can follow us in facebook CorreosenLucha, which means Correos on Strike, more or less.

We are suffering a lost of rights. Correos is running to its privatization and owes another private Company with workers with less rights than us. In order to avoid concurrence between workers we try to unit with them and with other workers as you, around the world.

We would be very glad to talk to you and keep in contact and exchange of information.

Our claims are: 1)All temporary workers to an indefinite contract, in order to homogeneize our working conditions and avoid that company uses weak workers against a strike.
2)More salary
3)less work charge to health care. Many of our fellows are suffering the ultra exploitation of this company search of profit.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.