USA: Do 10 lat za posiadanie koktajli Mołotowa

Świat | Represje | Ruch anarchistyczny

Dwóm anarchistom z Teksasu, którzy według władz planowali zaatakować stróżów prawa podczas Zjazdu Partii Republikańskiej postawiono zarzuty nielegalnego posiadania Koktajli Mołotowa. 22-letni David Guy McKay i 23-letni Bradley Neil Crowder pochodzą z Austin. Będą sądzeni za posiadanie broni bez pozwolenia, za co grozi im kara 10 lat więzienia.

Wysłuchanie stron zostało już zaplanowane na wtorek w sądzie w Minneapolis. Pierwsza rozprawa będzie najprawdopodobniej miała miejsce w piątek. W postawionym anarchistom zarzutach funkcjonariusze organów ścigania przyznają, że usłyszeli dzięki elektronicznym podsłuchom, jak McKay i Crowder rozmawiali o zaatakowaniu przy pomocy Koktajli Mołotowa pojazdów na parkingu w St. Paul. Parking ten jest używany przez policję i patrolowany przez tajne służby i wojsko. „Będzie dobrze, jeżeli uda się nam podpalić lub zranić jakiegoś policjanta” – miał powiedzieć według władz federalnych McKay.

Aresztowani należą do organizacji o nazwie Austin Affinity Group. Agenci FBI rozpracowywali ją od 2007 roku – podała prokuratura z Minnesoty. Anarchiści byli śledzeni w momencie, gdy wyjeżdżali już ze swego miasta, co według odpowiednich służb miało miejsce 28 sierpnia. Mieli ze sobą 35 domowej roboty tarcz wykonanych ze skradzionych, plastikowych pachołków drogowych. Tarcze zostały skonfiskowane przez policję i potraktowane jak broń, ponieważ wystawały z nich śrubki mocujące uchwyt, co z kolei mogło być zastosowane jako „broń ofensywna”.

W domu w którym aresztowano McKaya policja zabezpieczyła 8 koktajli Mołotowa, maski gazowe, proce, kaski i ochraniacze na kolana. Śledztwo w sprawie prowadzi wydział FBI ds. terroryzmu.

głupote zrobili, przecież

głupote zrobili, przecież dobrze wiedzą, że władze mają dostęp do elektroniki..
oby nikt nie popełnił podobnego błędu

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.