USA: Eko-sabotażysta Michael Sykes skazany

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt | Represje | Ruch anarchistyczny

Sąd w Monroe County skazał 17-letniego eko-sabotarzystę, Michaela Sykesa na karę 4 do 10 lat więzienia za podpalenia i umyślne niszczenie własności. Oskarżony będzie musiał również zapłacić odszkodowanie swoim ofiarom, które sąd wstępnie wycenił na 200 tysięcy do 400 tysięcy dolarów.

Michael został ujęty w marcu b.r. przez tajniaków, gdy rzekomo podkładał ogień pod gazociąg prowadzący do terenów, na których powstawało nowe osiedle z typu „na łonie natury”. Przyznał się do podpalenia dwóch domów budowanych na dzikich terenach – jeden na budowanym osiedlu „Crystal Waters Villas”, drugi – również w budowie - w Brentridge Lane. Zapytany przez sędziego o cel podpalenia domów Michael odpowiedział, że „nie mógł patrzeć, jak pod budowę niszczony jest las”.

Oprócz tego Michaela sądzono za podłożenie ognia pod supermarket Kroger, kradzież i palenie amerykańskich flag, zniszczenie ponad 30-metrowego słupa telegraficznego i malowanie w pobliżu miejsc działania symboli anarchistycznych. Podczas procesu cały czas demonizowano Sykesa, detektyw odpowiedzialny za sprawę na konferencji prasowej powiedział: „On nienawidzi społeczeństwa. Pragnie, by społeczeństwo upadło”.

Wysokiej kary domagali się również klienci niszczących naturę deweloperów. Jeden z poszkodowanych przekonywał nawet sąd mówiąc „Nie możecie sobie nawet wyobrazić, przez co przeszliśmy. Stajemy się poddenerwowani za każdym razem, gdy czujemy dym. To coś, co pozostanie z tobą do końca życia.” – twierdził Brian Wagner, zapominając chyba dodać, że w momencie ataku dom był dopiero w budowie, a on mieszkał w zupełnie innym miejscu.

O ujęciu Michaela informowaliśmy w marcu w artykule USA: Nieletni eko-sabotażysta przed sądem, a w maju o zmianie zarzutów.

Rychło w czas :)

Michael został skazany miesiąc temu - 11 lipca :)

http://www.infoshop.org/prisons/public_html/article.php?story=2008071416...

11 lipca Michael został

11 lipca Michael został uznany winnym spalenia tych dwóch domów, a nie skazany. Kara łączna nie dotyczy tylko tego czynu, a rozprawa na której doszło do skazania miała miejsce 7 sierpnia.

http://news.infoshop.org/article.php?story=20080807235928377&query=Sykes

to jaka kara w końcu?

Jak możliwe jest, że dostał karę "4 do 10 lat"? To ile w końcu? 4? 10? 7? 8 i pół?

A poza tym to LONG LIVE, MICHAEL! GOOD JOB!

Tam system jest bodajże

Tam system jest bodajże taki, że jeżeli odsiadujesz karę bez zakłóceń, to cię puszczają po 4 latach, a jak nie będziesz wykazywał "dobrego zachowania" to mogą ci przeciągnąć nawet do 10.

U nas wygląda to tak, że łupiesz jakiś wyrok i po odsiedzeniu jego części mogą cię zwolnić za "dobre sprawowanie". Dlatego w ameryce podają przedział. Jednym słowem Michael posiedzi conajmniej 4 lata...

szkoda chłopaka

szkoda chłopaka

jw

Ano, to samo mialem napisac.
Absurdem tracila wypowiedz owego developera. Zal.

całe życie w walce! don't

całe życie w walce! don't get caught!

chwała mu za to !

chwała mu za to !

A ja zastanawiam się co

A ja zastanawiam się co byście mówili gdyby ktoś wam zaczął rozwalać domy i mieszkania w imię np. w imię "anarchistycznego oczyszczania przestrzeni publicznej" bo jakiś koleś ma taką idee fixe.
Oczywiście na szczęście domy nie były skończone. Abstrahując od devenloperów, ciekawe ilu tam miało mieszkać "obrzydliwie bogatych i nieczułych na przyrodę i społeczne problemy burżujów"(mowa nastoletnich anarchokołków niewyciosanych, widzących świat czarno-biało), a ilu normalnie zapierdalających przez całe życie ludzi którzy pozwolili sobie kupić taki dom. Ktoś wie?

punki na tory

Ty najpierw coś przeczytaj zanim napiszesz. Wiesz chociaz, o jakie "domy" chodziło, i na jakiej ziemi?!

Spytaj się najlepiej listownie. AdreS:

Michael W. Sykes
100 East 2nd St
Monroe
Michigan 48161
USA

(taki adres obowiązywał w marcu)

"Brawo" dla redakcji CIA za "podawanie" źródeł informacji.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.