Wezwanie anarchistów do globalnego dnia akcji przeciw wojnie i kapitalizmowi!

Publicystyka

Trwająca właśnie wojna przeciwko Irakowi jest kolejną odsłoną globalnej wojny bogatych z miliardami ludzi żyjących w ubóstwie. Bush, Blair i inni koalicjanci wykorzystują między-narodowy konflikt zbrojny by odwrócić uwagę od prowadzonej przez nich wojny przeciw biednym i wykluczonym.

Klasa rządząca zrobi wszystko, by wyciągnąć jak największe zyski z ziemi i zamieszkujących ją ludzi. Międzynarodowy konflikt zbrojny jest taktyką służącą do uzyskania kontroli nad ludnością i zdobycia bogactw naturalnych.

20 marca 2007 mija kolejny rok od wtargnięcia wojsk Koalicji Sił Międzynarodowych do Iraku. Dnia 18 marca 2007 miliony ludzi na całym świecie będą uczestniczyć w globalnym proteście przeciwko wojny. Wzywamy wszystkich tych, którzy sprzeciwiają się militaryzmowi, zabijaniu w imeniu patriotyzmu, autorytaryzmowi, nienawiści etnicznej i religijnemu fundamentalizmowi do udziału w demonstracji.

Wzywamy do eskalacji walki z klasą rządzącą za pomocą akcji bezpośrednich, strajków, sabotażu, okupacji, obywatelskiego nieposłuszeństwa i okupacji przestrzeni publicznej. Niech nasz opór wobec wojny będzie tak widoczny jak to tylko możliwe! Niech opór stanie się tak globalny jak opresja.

Dni antywojenne w Polsce: 17-20 marca. Demonstracje organizuje Federacja Anarchistyczna w Warszawie i Poznaniu.

18 MARCA - DEMONSTRACJA W WARSZAWIE Start: godz. 12:00 Ambasada USA al. Ujazdowskie 28/31. Protestujemy także przeciw promilitaristycznemu kursowi Polskiego rządu, umieszczeniu tarczy rakietowej i baz USA w Polsce. Demonstracja idzie pod Pałacem Prezydenckim.

20 MARCA - DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC MILITARNEJ POLITYKI WŁADZ. Demonstracja w Poznaniu. Start: godz. 17.00 Pl. Wolności - wiec antywojenny

Protest w Poznaniu także będzie domagać się usunięcia bazy lotniczej z Krzesin, w której znajdują się samoloty F-16.

http://cia.bzzz.net/poznan_wiec_przeciw_militarnej_polityce_wladz

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.