WikiLeaks: Armia USA ukrywała w Iraku przypadki tortur i zabijania cywili

Świat | Militaryzm | Represje

 WikiLeaks Katarska telewizja Al-Dżazira ujawniła kolejne odkrycia strony internetowej WikiLaeks na temat Iraku, gdzie, wg WikiLeaks, armia amerykańska ukrywała torturowanie więźniów przez władze irackie i zabijała setki cywilów w zasadzkach. Wg telewizji, tajne dokumenty wojskowe ujawnione przez WikiLeaks obejmują okres od 1 stycznia roku 2004 do 31 grudnia roku 2009.

"(...) Dokumenty WikiLeaks pokazują wiele przypadków torturowania więźniów irackich i znęcania się nad nimi przez irackich policjantów i żołnierzy. Ponadto ujawniają, że USA wiedziały o torturach sankcjonowanych przez państwo (irackie), lecz nakazały swym oddziałom, by te nie interweniowały" - oświadczyła Al-Dżazira w oświadczeniu przesłanym AFP.

Portal WikiLeks zapowiedział jakiś czas temu, że opublikuje do 500 tys. dokumentów dotyczących wojny w Iraku.

jak to możliwe. Przecież

jak to możliwe?! Przecież Armia Wyzwoleńcza USA ruszyła na pomoc mordowanym i torturowanym przez Saddama Irakijczykom! A teraz okazuje się że z powodu wojny, tortur i morderstw zginęło więcej Irakijczyków... Co na to zwolennicy "humanitarnej" interwencji?

jak to co? miała być

jak to co? miała być tarcza antyrakietowa ale przyszedł Obama i wszystko zepsuł.

wiadomo że każdy rząd i System będzie krył swoje zbrodnie, dlatego jest to jeden z najoczywistszych argumentów przeciwko istnieniu jakiejkolwiek władzy i jakiegokolwiek zorganizowanego Systemu opartego na : instytucjach i prawie.

nie można mieć zaufania do jakiegokolwiek Systemu i należy go zniszczyć. tak jak nie można było mieć zaufania do Iraku, tak samo do koalicji antyterrorystycznej. należało zniszczyć i Saddama, i USA. zamiast tego Polska tylko do zniszczenia jednego reżimu się przyczyniła. w USA też nie ma demokracji. ich system wyborczy uniemożliwia dostanie się do władzy ludziom "przypadkowym", czyli tylko wybrani mogą zmieniać rzeczywistość, mieć władzę więc kreować System a ciemny lud mimo to na nich głosuje. też się nie buntują. jak w Polsce. nic dziwnego że się oba kraje dogadały.

North
American
Terroristic
Organisation

jak długo nad tym

jak długo nad tym myślałeś "wolnościowcu"?

.

Te dokumenty to klasyczny kontrolowany przeciek, coś w stylu (nie)sławnych "papierów Pentagonu" opublikowanych na początku lat 70 w New York Times. Są one próbą skanalizowania niekorzystnych nastrojów związanych z wojną na Bliskim Wschodzie i odwrócenia uwagi od sedna sprawy. Ogólnie rzecz biorąc dokumenty te wskazują one na niedoskonałość/bezskuteczność prowadzonych tam działań, ale w żaden sposób nie poddają w dyskusję ich sensu. Trudno w nich znaleźć cokolwiek, co wcześniej nie pojawiłoby się w mediach (oczywiście tych "niecertyfikowanych"). Niektóre aspekty sprawy - jak np. zaangażowanie Amerykanów w przemyt dragów - są całkowicie pomijane. Ciężar zbrodni wojennych oczywiście przerzucany jest na Irakijczyków - Ameryka to przecież ostoja współczesnych wartości...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.