Zamach na Roberta Kennedyego - mokra robota CIA

Świat

Są nowe fotograficzne i filmowe dowody ws. zabójstwa Roberta Kennedyego. Dowody rzucające podejrzenie na trzech wysokich oficerów CIA, ujrzały światło dzienne w dokumencie BBC.

W materiałach można zobaczyć trzech agentów CIA w czasie zamachu na Roberta Kennedyego, 6 czerwca 1968 r. w hotelu Ambassador w Los Angeles. Ci agenci nie mieli powodu przebywać w Kalifornii, zwłaszcza że z dokumentów wynika, iż oficjalnie przebywali wtedy w Azji.

Jako samotny zabójca aresztowany został 24-letni Sirhan Sirhan. Świadkowie obecni w miejscu zabójstwa zeznali, iż Sirhan podczas oddawania strzału stał przed Kennedym, podczas gdy - jak wykazała sekcja - śmiertelne strzały padły "z tyłu".

Zidnetyfikowanymi na filmie z zabójstwa byli agenci CIA - oficjalnymi szefami operacji przeciw Fidelowi Castro w 1963 r.. David Morales był szefem całości operacji, Gordon Campbell odpowiadał za operacje morskie, a George Joannides za wojnę psychologiczną.

Shane O'Sullivan z BBC dotarł do wypowiedzi Moralesa, w której przyznaje do obecności w miejscach obydwu zamachów na braci Kennedych.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.