Dodaj nową odpowiedź

Oby jak najwięcej takich

Oby jak najwięcej takich jak Ty odeszło od polityki. Ty kompletnie nie rozumiesz tego, że nazwa funkcji, jej tytuł, postrzeganie społeczne, osadzenie strukturalne w takich a nie innych strukturach - nie musi znaczyć czegokolwiek, prócz własnie nazw, etykietek, i tak dalej. Jak dziecko żądasz prawdy od rzeczywistości, koherentności, przejrzystości. Zakładasz, że jak ktoś obejmie jakiś tutuł urzędowy, to stanie się tym urzędem, naśladując najgorsze twoje sny na temat tego urzędu.

Każda metoda jest dobra. To jest wojna, walka, oszukiwanie, stwarzanie pozorów, wykorzystywanie słabości - tak się wygrywa. Skutecznością. I obieranie urzędów, wygrywanie wyborów, przejmowanie rad, gmin, lokalnych ruchów i społeczności jest jak najbardziej ok.

Nieraz krytykowaliście insurekcjonizm i nihilizm. Co w zamian? Skoro nie realistyczna walka polityczna, ale nie z użyciem przemocy, to właściwie co? Stawanie z flagami w kilka osób i bazgranina w necie? I żądanie od reszty społeczeństwa i świata, aby była taka uczciwa jak wy. Czy ty człowieku choĆ na sekundę możesz zapuścić gardę swoich majaków, i pozwolić aby doszło do Ciebie - JESTEŚCIE INFANTYLNI? Wygrać politycznie, ale się nie ubrudzić. Tak, tak, i dlatego jesteście, drodzy lewicowcy (bo wstyd pisać Anarchiści) w dupie.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.