Wydarzenia - Filtruj: wydarzenie

Filtruj według wyrażeń
Filtruj według rodzajów wydarzeń
miesiąc | tydzień | tabela | przeglądaj | pokaż wszystkie
«Piątek Styczeń 16, 2015»
Początek:16:00
Koniec:21:00
W związku z ostatnimi wydarzeniami i rozszerzającym się protestem górników stajemy w obronie przeznaczonych do likwidacji kopalni. Naszymi siłami postanowiliśmy wspomóc kopalnię Bobrek-Centrum w Bytomiu. Jedną z możliwości działania jest zbiórka rzeczy potrzebnych protestującym górnikom. Jesteśmy w stałym kontakcie i z protestującymi i ze sztabem protestacyjnym. Na dzień dzisiejszy najbardziej potrzebne są: -koce -napoje (woda, soki) -kawa rozpuszczalna, herbata -kubki jednorazowe -suchy prowiant Zbiórkę organizujemy w Wolnych Torach, gdzie potrzebne rzeczy możecie przynosić : W ŚRODĘ między godziną 17-20.oo W CZWARTEK od godziny 17 do późnych godzin wieczornych w PIĄTEK od godziny 18 do późnych godzin nocnych w NIEDZIELĘ od godziny 18 do 20.oo w PONIEDZIAŁEK od godziny 19 do 21.oo https://www.facebook.com/wolne.tory Dodatkowe info pod naszym nr telefonu 794142319 Akcję organizujemy wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Inicjatywa Pracownicza oraz z Federacją Anarchistyczną Śląsk "Uderzenie w jednego lub jedną z nas przyjmujemy jako uderzenie we wszystkich!"
Początek:18:00
Koniec:20:00
[inline:1]Federacja Anarchistyczna sekcja Kraków zaprasza na spotkanie autorskie z Tymoteuszem Onyszkiewiczem wokół książki "Czas: anarchia, tryb: rewolucja (wspomnienia warszawskiego anarchisty 1989-1991)" oraz towarzyszącą jej wystawę FUCK'89. Spotkanie odbędzie się 14 stycznia (środa) 2015 roku w Massolit Books & Cafe, ul Felicjanek 4, o 18.00. O książce: http://blog.nowy-swiat.pl/?p=2929 O wystawie: FUCK '89 to anarchistyczna wystawa zdjęć, plakatów, ulotek i zinów z lat 1988-1994. Celem FUCK '89 jest zgromadzenie rozproszonych szczątków warszawskiego ruchu anarchistycznego, by je rytualnie zniszczyć i pogrzebać, dając w ten sposób miejsce na odrodzenie się idei wolnościowych w nowych formach działania, nieskrępowanych mitem kontrkultury czasów transformacji. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu KSIĄŻKĄ W MUR!
Początek:18:30
Koniec:23:00
„Śmierć w Amazonii i nad Wisłą” Biblioteka Syreny zaprasza na spotkanie z Arturem Domosławskim wokół książki „Śmierć w Amazonii”. Dyskusję poprowadzi Sylwia Chutnik i Roberto Cobas Avivar Piątek 16.01.2014, godz. 18:30, Wilcza 30 (SYRENA) Autor pracy kroczy śladami zabójstw ludzi zaangażowanych w obronę przed grabieżą ziemi, niszczonego środowiska naturalnego i podstawowych praw ludności w Ameryce Południowej. Kto stoi za morderstwami? Czy zwyczajni ludzie, którzy po prostu bronią swojej ziemi, mają szanse w zderzeniu z międzynarodowymi korporacjami i przekupionymi władzami? Domosławski pokazuje zasady rządzące również na naszym podwórku. Rzekomo „egzotyczne” represje można dziś spotkać także przy ulicy Nowy Świat i w innych częściach Warszawy: morderstwo działaczki Joli Brzeskiej, uporczywe nękanie ludzi sprzeciwiających się grabieży tysięcy hektarów ziemi, domów, szkół i parków w ramach reprywatyzacji. Także gospodarcze projekty narzucane często przez latynoskie dyktatury, nieraz wprowadzały polskie władze, już w warunkach demokracji liberalnej. Przeglądając się w książce Domosławskiego, warto je sobie przypomnieć i zastanowić się, na ile kondycja naszego otoczenia nawiązuje do peryferyjnych, (neo-)kolonialnych doświadczeń społeczeństw Ameryki Łacińskiej. Na spotkaniu w Syrenie rozważymy także skuteczność różnych metod wsparcia i solidarności z latynoskimi ruchami chłopów bez ziemi, Zapatystów, pracowników samorządnych fabryk w Argentynie itp. Jak skuteczne są apele o bojkot i akcje konsumenckie? W świetle lokalnych protestów górniczych, pracowniczych, lokatorskich, zastanowimy się na ile aktualne jest hasło wypisywane na murach Paryża w latach 60-tych: „najlepiej wesprzeć czyjąś rewolucję zaczynając własną”.