Dodaj nową odpowiedź

"I może się tak stać

"I może się tak stać pomimo, że wierzysz w szczere intencje wielu z nich. Bo wielu może mieć intencje czyste, ale jak struktura jest hierarchiczna, to wystarczy kilku z nieczystymi i wszystko na nic."

Zasadniczo struktura calego naszego spoleczenstwa jest hierarchiczna.I wlasnie moze dlatego warto nad takimi ludzmi pracowac, bo to ze sa w takich a nie innych strukturach to czestokroc wynika z tego ze nie znaja sposobu budowania innych.

"To dlaczego panuje taka bliskość z PPP? Jako przykład podaję wspólną inicjatywę ustawodawczą IP i Sierpnia:
http://mo,%20www.lewica.pl/?id=13386"

Zdaje sie ze panuje raczej bliskosc miedzy IP i sierpniem ,a nie PPP co jest zrozumiale bo de facto to sa jedyne dwa radykalne zwiazki zawodowe w polsce ( choc umocowane w innych ideach)

"Pakowanie się anarchistów w ustawodawstwo, to otarcie się o socjaldemokrację. Przynajmniej w moim mniemaniu."

To jest sliska sprawa. Jezeli nie podoba ci sie wchopdzenie w inicjatywy ustawodawcze to moze tez uwazasz ze kodeks pracy jest zbedny, co? No to troche zahacza o myslenie typu im gorzej tym lepiej. Na dzien dzisiejszy KP jest instrumentem ktory anarchisci powinni wykorzystywac , co wiecej powinni takze go modelowac ( a raczej wspierac zadania pracownikow domagajacych sie zmian.

Roznica, jak dla mnie, pomiedzy socjaldemokratami i anarchistami w tej kwestii nie polega na tym ze jedni chca regulowac rynek pracy za pomoca prawa , a drudzy dla zasady go rozregulowywac, bo prawo jest zle z zalozenia ( nawet jezeli oznacza to zwiekszenie wyzysku) , ale na tym ze inaczej sie patrzy na podmiot ktory mialby wplywac na ta zmiane. Dla socjaldemokratow sa to zespoly ekspertow i partie polityczne, dla anarchistow sa to oddolnie budowane zwiazki zawodowe i grupy spoleczne. Widzisz ta roznice?

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.