Prawa kobiet/Feminizm

Śmierć pierwszej ochotniczki z zachodniej Europy

Prawa kobiet/Feminizm

Dzień Kobiet w Kurdystanie przyniósł wiadomość o śmierci pierwszej ochotniczki z zachodniej Europy, walczącej przeciwko islamistom z ISIS.
Ivana Hoffman, Niemka afrykańskiego pochodzenia, walcząca pod pseudonimem Avaşin Tekoşin Güneş, zginęła broniąc posterunku w okolicach Til Temir około 3 rano 7 marca. Ivana, komunistka z przekonania, przyjechała do Kurdystanu pół roku temu, wraz z większą grupą zagranicznych ochotników w szeregach tureckiej Marksistowsko – Leninowskiej Partii Komunistycznej. Miała 19 lat.
3 marca w okolicach Til Berak zginął walczący w szeregach YPG Anglik greckiego pochodzenia, Konstandinos Erik Scurfield, używający pseudonimu Heval Kemal Konstandinos. Erik przybył jako ochotnik do Kurdystanu 5 grudnia 2014 roku. Był byłym komandosem armii brytyjskiej, miał 25 lat.
Info CzSZ

Ługańska Republika Ludowa: Zakaz odwiedzania barów dla kobiet

Świat | Prawa kobiet/Feminizm | Tacy są politycy

W Internecie pojawił się film przedstawiający zebranie władz tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Widać na nim dowódcę separatystów, Aleksieja Mozgowoja związanego z Liberalno-Demokratyczną Partią Rosji.

Przemówienie Mozgowoja rzuca światło na sytuację kobiet w "postępowym" państwie "stawiającym opór faszystowskiej juncie" w Kijowie.

Mozgowoj stwierdza, iż rolą kobiet jest bycie strażniczkami ognisk domowych i matkami, a widok matki w barze daje zły przykład w związku z czym zadba o to żeby kobiety odwiedzające bary i nocne kluby zaczęły ponosić za to kary.

Miesiąc temu "postępowa" republika wprowadziła prawo zakazujące homoseksualizmu pod karą od 2 do 5 lat więzienia.

Wołomin: Zakaz aborcji z przyczyn medycznych na terenie powiatu

Kraj | Prawa kobiet/Feminizm | Tacy są politycy

"Szpital Powiatowy w swojej działalności kieruje się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego" - to nowy zapis statutu lecznicy w podwarszawskim Wołominie przyjęty przez radnych PiS i koalicyjnej Wspólnoty Samorządowej.

Radni pochwalili też Bogdana Chazana za odmowę wykonania aborcji i "uratowanie" dziecka. Uchwała dotycząca zakazu aborcji z przyczyn medycznych w szpitalu trafiła do wojewody. Ma ją sprawdzić pod kątem zgodności z prawem.

Tymczasem w TVN 24 ginekolog, profesor Dębski opisał dziecko "uratowane" przez Chazana, które trafiło do jego kliniki. Według Dębskiego dziecko nie ma połowy głowy, mózg znajduje się na wierzchu a gałka oczna zwisa z jego oczodołu.

Zdjęcia były tak drastyczne, że nie zostały pokazane na wizji.

Egipt: Przemoc seksualna po raz pierwszy uznana za przestępstwo

Świat | Prawa kobiet/Feminizm

Ustępujący prezydent Egiptu Adli Mansur wydał dekret uznający napaści seksualne za przestępstwo. Obrońcy praw człowieka wskazują, że to zaledwie pierwszy krok do zmian w kraju, gdzie ok. 99 proc. kobiet doświadcza przemocy seksualnej.

Obowiązujące dotąd prawo nie uznawało przestępstw o podłożu seksualnym za czyny karalne, a jedynie zawierało mglistą definicję "nieobyczajnej napaści". Oskarżeni z tego paragrafu bardzo rzadko stawali przed sądem, a niekiedy byli uniewinniani.

Po zmianie prawa sprawcom przestępstw seksualnych grozi od pół roku do pięciu lat więzienia, a także grzywna w wysokości do 5000 funtów egipskich (ok. 174 dolarów). Surowsze kary zarezerwowano dla przestępców występujących w pozycji władzy wobec osoby napastowanej, np. przełożonych w miejscu pracy, oraz grożących im w jakiś sposób, np. bronią.

Kraków: Cykl "Inne Zwierzęta": spotkanie „Czyje jest moje ciało? Feminizm a prawa zwierząt”

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Prawa kobiet/Feminizm
2014-05-25 12:00
2014-05-25 14:00

Fundacja Czarna Owca Pana Kota we współpracy ze Stowarzyszeniem Empatia i księgarnią De Revolutionibus- Books&Cafe zaprasza na spotkanie z Katarzyną Biernacką „Czyje jest moje ciało? Prawa zwierząt a prawa człowieka.”

Odbędzie się ono 25 maja 2014 r., w niedzielę, o godz. 12 w księgarni De Revolutionibus. Books&Cafe, ul. Bracka 14.

Czym jest cykl Inne Zwierzęta? Jest przestrzenią do rozmowy na temat zwierząt, ich praw, obecności w naszym życiu. Miejscem, w którym można w sposób przystępny zapoznać się z teorią praw zwierząt, jej twórcami i twórczyniami, zadać pytania, otrzymać odpowiedź.

Na trzecim spotkaniu z cyklu Inne Zwierzęta – tuż po Dniu Matki- porozmawiamy o opresji, jakiej doznają zwierzęta płci żeńskiej – o przymusowym zapładnianiu, zabieraniu dopiero co narodzonych dzieci, straconej możliwości macierzyństwa (i straconym dzieciństwie), o braku możliwości samostanowienia i decydowania o sobie. Rozważymy istnienie analogii pomiędzy sytuacją kobiet i zwierząt, a także przyjrzymy się ideom głoszonym przez anglosaską teoretyczkę praw zwierząt i feministkę Carol J. Adams.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Biernacka - aktywistka Stowarzyszenia Empatia, teoretyczka i praktyczka teorii praw zwierząt, tłumaczka.

Podczas spotkania zaprezentujemy nową książkę wydaną przez Fundację Czarna Owca Pana Kota pt. „Książka o prawach zwierząt”, której współautorką jest Katarzyna Biernacka.

Wrocław: Kobiety i praca w czasach wyzysku. Projekcja filmu “Specjalne Strefy Wyzysku” i dyskusja

Prawa kobiet/Feminizm | Prawa pracownika
2014-03-07 18:00
2014-03-07 20:30

 film specjalne strefy wyzyskuInicjatywa 8 marca i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na spotkanie okołomanifowe:

Kobiety i praca w czasach wyzysku. Projekcja filmu “Specjalne Strefy Wyzysku” i dyskusja z autorkami filmu
7.03.2014, Piątek, godz.18.00, Beautiful Tube, MWW, pl. Strzegomski 2a, Wrocław

Film “Specjalne Strefy Wyzysku” został zrealizowany przez SzumTV oraz Think Tank Feministyczny. Jego autorki powracają do końca lat osiemdziesiątych, kiedy w Polsce rozpoczęła się transformacja ustrojowa. Ważną rolę w tych procesach odegrała kwestia zadłużenia PRL-u i pozyskanie nowych kredytów na sfinansowanie reform ustrojowych. Zachodnie rządy, banki i międzynarodowe korporacje postawiły wówczas szereg warunków, w tym likwidację wielkich zakładów pracy zwłaszcza w przemyśle ciężkim. Stawką w tej grze było otwarcie dostępu do rynku dla zagranicznych inwestorów.

W tych warunkach powstał program reform gospodarczych nazwany “terapią szokową”, który doprowadził do upadłości, likwidacji lub prywatyzacji państwowego przemysłu i rolnictwa. Terapia szokowa spowodowała wzrost bezrobocia i ubóstwa. Od 1989 do 2011 liczba miejsc pracy zmniejszyła się prawie o 6 mln. Wysokie bezrobocie, represyjna polityka socjalna i niepewne formy zatrudnienia zmusiły masy ludzi do pracy w najgorszych warunkach lub do emigracji. Zmiany te w szczególności dotknęły kobiety z nisko- i średniodochodowych gospodarstw domowych.

W 1994 r. Sejm uchwalił ustawę o Specjalnych Stref Ekonomicznych, która miały być odpowiedzią na kryzys w przemyśle i na rynku pracy. W zlokalizowanej pod Wrocławiem podstrefie Kobierzyckiej mieści się fabryka Chung Hong Electronic – poddostawca koreańskiego koncernu LG. Latem 2012 r., dyrekcja fabryki zwolniła dyscyplinarnie grupę 24 pracowników z powodu podjęcia przez nich akcji strajkowej. Pracownicy domagali się podwyżek, przywrócenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz przywrócenia do pracy działacza związkowego, nielegalnie zwolnionego z Chung Hong w trakcie prowadzenia sporu zbiorowego z dyrekcją.

Dokument – w oparciu o wywiady z pracownicami i pracownikami – ujawnia przyczyny, jakie skłoniły ich do przystąpienia do strajku. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy i mieszkanki Wałbrzycha i Nowej Rudy, którzy każdego dnia dojeżdżają do zakładów w SSE, oddalonych od ich miejsca zamieszkania o dziesiątki kilometrów. Opowiadają o uciążliwych warunkach pracy, wielogodzinnych dojazdach, przymusowych nadgodzinach, braku czasu wolnego, codziennej walce o przetrwanie za minimalne wynagrodzenie i zmęczeniu spowodowanym koniecznością łączenia pracy najemnej z obowiązkami domowymi i opieką nad najbliższymi.

wydarzenie na FB:

zobacz:
stronę wrocławskiej Manify

Muzeum Współczesne Wrocław

Wrocławska Manifa Przeciw Przemocy Władzy!

Prawa kobiet/Feminizm
2014-03-08 14:00
2014-03-08 16:00

 plakat manifa wroWrocławska Manifa Przeciw Przemocy Władzy!

APEL O UCZESTNICTO W DEMONSTRACJI 8 MARCA

8 marca 1908 r. ulicami Nowego Jorku przeszedł marsz 15 tyś. robotnic, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet. Niedługo potem pracownice zakładów odzieżowych rozpoczęły 3-miesięczny strajk. Dwa lata później, również w marcu, 130 kobiet zginęło w pożarze fabryki. Były trzymane pod kluczem i nie miały szans na ucieczkę przed ogniem. W 1910 r., w wyniku tych wydarzeń, Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła 8 marca Międzynarodowym Dniem Kobiet, który służyć miał budowaniu społecznego wsparcia dla walki o równouprawnienie i sprawiedliwość społeczną. Obecnie 8 marca w wielu miastach Polski organizowane są Manify, gdzie mówi się o współczesnych walkach kobiet: pracownic w supermarketach, fabrykach, szpitalach czy żłobkach.

Każdego roku 8 marca – w Międzynarodowy Dzień Kobiet - wychodzimy na ulice, żeby wyrazić swoje niezadowolenie i głośno wykrzyczeć swój gniew. Podczas tegorocznej Manify mówimy o tym, co nas uciska, o różnych formach opresji, których codziennie doświadczamy. Przemoc to gwałty, przemoc domowa, kontrola nad naszymi ciałami sprawowana przez państwo i kler. Przemoc to wyzysk, umowy śmieciowe, głodowe pensje i łamanie praw pracowniczych.
Przemoc to prywatyzacja i ograniczanie dostępu do dóbr publicznych – edukacji, opieki, mieszkań, służby zdrowia. Przemoc to budowanie galerii handlowych i biurowców kosztem przestrzeni publicznej ­ parków, ogródków, skwerów. Przemoc to przekonanie, że mamy prawo wyrazić swoje zdanie wyłącznie raz na cztery lata i przekonanie, że władza wie lepiej.

Wychodzimy na ulice, protestując przeciwko przemocy władzy, która wytwarza ubóstwo, podziały między ludźmi i wzmacnia nastroje neofaszystowskie. Stajemy przeciwko władzy państwa i miasta, która stoi po stronie najbardziej uprzywilejowanych i ogranicza nasze prawa obywatelskie. Stajemy przeciwko władzy kapitału, który wyzyskuje naszą pracę. Stajemy przeciwko władzy kleru, który usprawiedliwia nierówności i przemoc, mówiąc „Bóg tak chciał”.
W Międzynarodowym Dniu Kobiet po raz kolejny manifestujemy to, że pragniemy godnego życia i wierzymy, że inny świat jest możliwy, że możemy go wspólnie stworzyć.

Manifa to dzień gniewu i solidarności społecznej! Przyłącz się do nas! I podaj info dalej.
Przyjdź na Manifę: 8 marzec (sobota), Rynek (pod Pręgierzem), Wrocław, godz. 14

Po Manifie zapraszamy na ciepłą zupę i After Party: https://www.facebook.com/events/1409360999315953/?ref=22

Przed Manifą zapraszamy na spotkanie z filmem 7.03: „Kobiety i praca w czasach wyzysku”, projekcja filmu „Specjalne Strefy Wyzysku” i debata z udziałem autorek filmu: https://www.facebook.com/events/624703154232952/?notif_t=plan_user_joine...

Inicjatywa 8 Marca
FILM PROMUJĄCY MANIFĘ: https://www.youtube.com/watch?v=VrKklb6q8KM 

Już wkrótce BIULETYN MANIFOWY na naszej stronie:
www.manifa.wroclaw.pl

KONTAKT: +48 503 177 889; + 48 607 860 836; +48 694 962 516
info@manifa.wroclaw.pl
tt: @ManifaWro

Wrocław: Benefit na Manifę 2014

Prawa kobiet/Feminizm
2014-02-28 19:00
2014-02-28 23:59

Inicjatywa 8 Marca zaprasza na:

Imprezę benefitową na wrocławską manifę 2014

Przybywajcie w piątkowy wieczór 28 lutego i bawcie się z nami!
W programie imprezy spotkanie ze wspaniałą artystką Izą Moczarną - Pasiek i jej cyklem kobiecych fotografii "Harda Wenus", loteria pełna niezwykłych nagród, a nawet karaoke!
Do tego pyszne wegańskie i wegetariańskie przekąski.
Rozgrzewać na parkiecie będą nas dj takitosen i dj konrad wolf (https://www.facebook.com/bizarrium) oraz dj Niziołek.

piątek, 28 lutego, Coffee Planet (Rynek 7), g. 19.00
Wstęp 10 zł.
Dochód z całości przeznaczony jest na organizację tegorocznej wrocławskiej Manify.
Zapraszamy!

WYDARZENIE NA FB:

Manifa Przeciw Przemocy Władzy:

Lublin: Policjant gwałciciel skazany

Kraj | Dyskryminacja | Prawa kobiet/Feminizm | Represje

Funkcjonariusz policji Grzegorz K., za gwałt dokonany cztery lata temu na 20-letniej studentce został dziś skazany. Wyrok - 3 lata.

Do dwukrotnego gwałtu doszło na izbie wytrzeźwień w której sierżant K. pełnił służbę. Prokuratorzy ustalili, że oprócz studentki policjant molestował także inne kobiety, które przebywały w policyjnym areszcie w Lublinie: dotykał w miejscach intymnych, żądał seksu w zamian za jedzenie, namawiał do rozbierania się za możliwość zapalenia papierosa. Kobiety się jednak nie zgadzały.

Przez wiele lat pozostawał bezkarny. Policja przez cały czas trwania procesu broniła swojego funkcjonariusza. Bronili go nie tylko zabawiający się w podobny sposób koledzy, ale również koleżanka, która twierdziła, że K. nie mógł zgwałcić studentki ponieważ była pijana i miała okres...

Mit Euromajdanu

Świat | Antyfaszyzm | Dyskryminacja | Gospodarka | Prawa kobiet/Feminizm | Prawa pracownika | Protesty | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm | Ruch anarchistyczny | Strajk | Tacy są politycy | Ubóstwo

Poniżej zamieszczamy fragment audycji radia Asheville FM z Karoliny Północnej z udziałem Denysa, działacza Autonomicznego Związku Pracowników.

Wywiad traktuje o sytuacji politycznej na Ukrainie, faszyzacji, problemach ruchu anarchistycznego oraz wielu innych zagadnieniach dotyczących dawnego bloku wschodniego. Zapis pochodzi stąd http://revolution-news.com/ukrainian-anarchist-dispels-myths-surrounding...

Denys: Musicie rozróżnić dwa Euromajdany. Pierwszy, który miał miejsce 21 listopada był protestem ludzi wywodzących się z klasy średniej, którzy w większości chcieli podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Aczkolwiek teraz (dwa miesiące później), większość ludzi na ulicach koncentruje się na bardziej praktycznych kwestiach jak brutalność policji, która miała miejsce nocą 1 grudnia, generalnie nie są zadowoleni z rządu i prezydenta. Tak więc integracja europejska była przyczyną protestów, ale dziś jest sprawą drugorzędną.

Związkowiec Solidarności pozywa feministkę

Blog | Prawa kobiet/Feminizm

Jak podaje FAKT, tabloid należący do Axel Springera, działacz NSZZ "Solidarność" Mateusz Gruźla zgłosił do prokuratury wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie fikcyjnej zapowiedzi dokonania aborcji przez Katarzynę Bratkowską.

Obraził go fakt, iż miało to mieć miejsce w Wigilię w którą jako katolik obchodzi "przyjście na świat dzieciątka Jezus". Związek zawodowy nie zabrał jeszcze głosu w sprawie działań swojego członka, który legitymuje się jako działacz "S".

Na ile związkowiec interweniuje gdy łamane są prawa pracownicze nie wiadomo. Podobnie jak to na ile pana związkowca oburza sprawa księdza, który dokładnie w tym samym czasie nie wezwał pogotowia do swojej kochanki w trakcie porodu czym przyczynił się do poronienia.

Poniżej kilka złotych myśli pana związkowca:

Edukacja to nauka naszych dzieci. Jakim więc sposobem osoba, która informuje przez media, że popełni przestępstwo, nadal jest nauczycielem? Pani Bratkowska powinna nie tylko odpowiedzieć karnie, ale przede wszystkim zawodowo za haniebne zachowanie.

oraz

Datę śmierci swojego dziecka pani Bratkowska wyznaczyła w Wigilię, kiedy chrześcijanie oczekują ponownego przyjścia na świat dzieciątka Jezus. Żadne pobudki czy cel, jaki pani Bratkowska sobie wyznaczyła, nie mogą stanowić ulgi czy obejścia istniejącego prawa.

Wszystkie cytaty za Fakt.pl

Wrocław: Zaproszenie na spotkanie manifowe

Prawa kobiet/Feminizm
2013-12-17 18:30
2013-12-17 20:00

zaproszenie Zapraszamy na otwarte spotkanie Inicjatywy 8 Marca

Chcemy stworzyć przestrzeń do wspólnego działania, więc zapraszamy do dyskusji i organizacji MANIFY 2014

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie Inicjatywy 8 Marca, która od dwóch lat jest organizatorką wrocławskich Manif. Manifa to manifestacja organizowana w okolicach 8 marca, która odnosi się do problemów społecznych z perspektywy feministycznej.

W ostatnich latach skupiłyśmy się na antyspołecznej polityce miejskiej, która nie uwzględnia naszych potrzeb, ale również wpływa na nasze rozproszenie i jednostkowe mierzenie się z rzeczywistością. Poprzez Manify chcemy wyrazić swoje poglądy, zaznaczyć swój głos, odzyskać dobra wspólne i uwrażliwiać na konieczność postrzegania społeczeństwa jako wspólnoty oraz zmienić kształt polityki miejskiej.

W 2012 roku odniosłyśmy się do EURO 2012 i marnotrawstwa środków publicznych z tym związanych, w kolejnym roku chciałyśmy przybliżyć i przywrócić termin „dóbr wspólnych”. Widzimy realną potrzebę odnoszenia się do przestrzeni miejskiej i sytuacji społecznej, w której żyjemy. Zależy nam, żeby debata wokół manifowych tematów była szeroka i otwarta, wobec tego zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wspólnej organizacji manifestacji oraz wydarzeń towarzyszących.

Otwarte spotkanie Inicjatywy 8 Marca będzie poświęcone nakreśleniu tematyki kolejnej manifestacji, zdiagnozowaniu problemów, które zostaną podjęte przez Manifę 2014.

Czas: 17.12 [wtorek], g. 18.30 Miejsce: Infopunkt Nadodrze, Łokietka 5

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

zobacz stronę manify i jej archiwum: http://www.manifa.wroclaw.pl/

strona na fb: https://www.facebook.com/ManifaWroclaw

Saudyjki zapowiedziały "dzień nieposłuszeństwa". Złamią zakaz jazdy samochodem

Świat | Dyskryminacja | Prawa kobiet/Feminizm | Protesty

Kobiety w Arabii Saudyjskiej mają dość społecznego zakazu jazdy samochodem. Na 26 października zapowiedziały swój "dzień nieposłuszeństwa" przeciw dyskryminacji na drodze. - Jestem zdolną kobietą, a zakaz narusza moje prawa - mówi jedna z nich.
Saudyjki rozpoczęły internetową kampanię "Oct 26th, driving for women", w której zachęcają kobiety do masowego wyjazdu na saudyjskie drogi. W ciągu niecałego tygodnia od uruchomieniastrony internetowej akcji poparło ją już ponad 11 tysięcy osób. Jedną z pierwszych kobiet, która podpisała internetową petycję, była ekonomistka Mai al-Swayan, która powiedziała CNN, że 26 października na pewno zasiądzie za kierownicą.

USA: Nielegalne sterylizacje w kobiecych więzieniach

Świat | Prawa kobiet/Feminizm | Represje

Niemal 150 kobiet osadzonych w kalifornijskim więzieniu w Chowchilla pomiędzy 2006 a 2010 r. zostało tam wysterylizowanych, choć nie uzyskano na to wymaganej zgody władz stanowych – wynika z raportu organizacji pozarządowej Center for Investigative Reporting (CIR). Autorzy/ki raportu podejrzewają, że kolejna setka kobiet była poddana sterylizacji w latach wcześniejszych (co najmniej od końca lat 90. ubiegłego wieku).

Sterylizacji dokonywano poprzez podwiązanie jajowodów. Zabiegi wykonywano u kobiet ciężarnych, tuż po urodzeniu dziecka przez cięcie cesarskie. Kilka byłych więźniarek ujawniło ostatnio, że przez cały okres ciąży wywierano na nie silną i nieustającą presję, aby zgodziły się na sterylizację. Szczególnie silnej presji poddawano ciężarne, które personel medyczny uznał za predysponowane do powrotu za kratki w kolejnej ciąży (niektóre z kobiet, nie posiadających żadnego ubezpieczenia zdrowotnego, celowo łamały prawo po zajściu w ciążę, aby trafić do więzienia, gdzie miały zapewnioną opiekę medyczną na czas ciąży i porodu).

Troglo-mężczyzna, czyli dlaczego gdy moje dziecko miało rok, kopnęłam swojego męża w dupę

Prawa kobiet/Feminizm | Publicystyka

Odpowiedź jest prosta – nie mogłam sobie na niego pozwolić.

Mogłoby się wydawać, że skoro mamy już najnowsze iPhony, jeździmy volvo to osiągnęliśmy europejski poziom komfortu i stylu życia, ale prawda jest taka, że żyjemy w Europie wschodniej!

Owszem – wszystko wygląda ładnie – ludzie na ulicy wyglądają inteligentnie, są dobrze ubrani, modnie wystrzyżeni, już nawet doszło do tego że korpo-szczury stylizują się na hipsterów! Tak bardzo chcą być na czasie. Ale nie zapominajcie – gdy wrócą do domu i zdejmą te wszystkie gadżety, okazuje się, że to nienawidzący kobiet troglodyci, żrący kiełbasę (nie obrażając kiełbasy) dumni potomkowie hodowców ziemniaków.

I coraz więcej kobiet zostawia swoich mężów – bo mając dzieci – nie mogą sobie pozwolić na utrzymanie faceta, szczególnie jeśli ten nie pracuje. Bo nie ma to jak usłyszeć po powrocie do domu od niepracującego mężczyzny, że nie posprząta, nie ugotuje i generalnie nic nie zrobi, bo ty jesteś kobietą.

Nie rozumiem tylko, dlaczego nie uczą o tym w szkołach – dlaczego nikt biednym, nic nie spodziewającym się dziewczynkom nie powie – a tak, możesz pracować jako lekarka, pilotka, psycholożka, ale jak wrócisz do domu, zamiast odpoczywać, będziesz obsługiwać swojego mężczyznę. Bo jesteś kobietą. Taki drobny szczegół, nie ma co się przejmować.

Każdy człowiek z głową na karku powie, „to ja dziękuję”. Szczególnie, gdy pojawia się dziecko. To nie jest żadna wyższa matematyka, to prosty rachunek: W domu są trzy osoby, którymi kobieta ma się zająć: ona sama, dziecko i mężczyzna. Doba ma 24 godziny. W pierwszej kolejności zaspokaja swoje potrzeby. Potem dziecka. A właściwie jak dziecko jest małe, najpierw zaspokaja potrzeby dziecka. Z jakiej paki ma jeszcze zajmować się facetem? Jeśli mój mąż mnie utrzymuje, to w porządku, proszę bardzo. Ale jeśli nie? Jaki jest logiczny powód, dowód, argument, cokolwiek? No więc nie ma. Jest za to spisek, którego motorem jest taki zamysł – „jak dostać najwięcej, dać jak najmniej i jeszcze żeby nikt się o tym nie dowiedział”.

A oto sposoby w jaki ten spisek jest realizowany:

powiedzmy im, że tak musi być

proste ale genialne, metoda każdego naciągacza, oszusta, pedofila również gminy miasta Warszawy, jeśli już przy tym jesteśmy. Nie ma żadnych uzasadnień, argumentów, po prostu – „jesteś kobietą więc zajmujesz się domem – tak musi być”. Wygląda jak uzasadnienie, ale nim nie jest, no bo co to za argument? Równie dobrze można powiedzieć – „jesteś lemingiem, więc musisz” albo „dzisiaj jest pogoda, więc musisz”. Nieważne, co się powie, wystarczy okrasić dużą dozą pewności siebie. Dzięki czemu dochodzimy do następnej metody.

na pewniaka

Metoda szczególnie perfidna stosowana też przez kobiety po pięćdziesiątce w stosunku do swoich synowych np. „Kiedy chrzest?”; u normalnego człowieka pytanie brzmiałoby „czy będzie chrzest?” albo „zdecydowaliście się już na chrzest?”. U troglo-męża przybiera postać: „gdzie obiad?” i generalnie wszystko zaczynające się od „gdzie”. „Gdzie czyste skarpetki, uprasowane koszule, gdzie świeże pieczywo o siódmej rano?”. W walce z czymś takim trzeba wiedzieć, że troglo-mąż doskonale wie, że nie wykonałyśmy wszystkich tych rzeczy oczekując cienia współpracy. Jego zdziwienie jest częścią stosowanej metody czyli perfidnie udawane.

spierdol robotę

Tego nie trzeba opisywać myślę, że każda kobieta zna to z autopsji. Metoda równie bezczelna co pierwsza. Miałem ugotować obiad – o proszę ziemniaki z proszku. Ooo, kotlety przypaliłem? Co za nieszczęście. Miałem zanieść pranie do magla? Ooo, będziemy spać pod kocem. Ooo zapomniałem odebrać dziecka z przedszkola? Widzisz, to ty musisz robić takie rzeczy, chyba nie chcesz żeby przesiadywało ze sprzątaczką do osiemnastej. Sposobów stosowania tej metody jest niezliczona ilość, bo spieprzyć można praktycznie każdą robotę. I na wiele sposobów.

Aga Baczkowska

Za: http://codziennikfeministyczny.wordpress.com/2013/06/27/troglo-mezczyzna...

https://www.facebook.com/CodziennikFeministyczny

Kanał XML