Rasizm/Nacjonalizm

PRÓBA ZAMORDOWANIA ANTYFASZYSTY

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

16 maja około g. 18 na rogu ulicy Tamka i Dobrej w Warszawie pchnięto nożem młodego człowieka.

2 mężczyzn szło za ofiarą - Maciejem D - nagle jeden z nich wybiegł od przodu i prysnął mu w oczy gazem łzawiącym, w tym momencie drugi zadał cios w plecy. - Wydawało mi się, że mnie z tyłu kopnęli, potem upadłem, oni dalej mnie kopali i poczułem ciepło na plecach. - mówi Maciej D., ofiara ataku.

Dzień antyfaszystowski w Petersburgu

Świat | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm

8 maja pod Teatrem Bałtyckim w Petersburgu odbyła się demonstracja z okazji międzynarodowego dnia walki z faszyzmem. W demonstracji uczestniczyło ok. 70 osób, w tym anarchiści, liberałowie i działacze na rzecz praw człowieka.

Dresiarze eksperymentują z nowym medium

Rasizm/Nacjonalizm

Poprzez forum vlepvnetu grupa rasistów obwieściła światu swoje nowe wrzuty na bilbordach (czarno-białe zdjęcia prawie na samym dole strony).

Część towaru jest dość paskudna ideologicznie (tych fot nie opublikowaliśmy), lecz to ewenement na naszych ulicach, gdy dresy w formie względnie zorganizowanej zabierają się za billbordy. Tu są zdjęcia .

Aktualizacja: post został także wywalony z forum vlepvnetu

USA: Antifa protestuje przeciwko nazi-demo

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

22 kwietnia w Lansing, w stanie Michigan amerykańscy naziści z Ruchu Narodowo-Socjalistycznego ogłosili, że odbędą w centrum miasta demonstrację. Zapowiadali w niej udział około 200 osób, ale zjawiło się najwyżej 80. Na kontrdemonstracji według policji zjawiło się około 500 osób, zarówno z organizacji antyfaszystowskich, jak i lokalnych mieszkańców.

Ani faszysta, ani nacjonalista

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Roman Giertych obraża się na uczniów. Dziś w „Dzienniku” pojawił się z nim wywiad, w którym grozi: „za faszystę podam do sądu”.

Faszyści w resorcie edukacji

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Rasizm/Nacjonalizm

Mimo że nowy minister edukacji Roman Giertych nie chce mówić o planowanych roszadach w ministerstwie, IAR dowiedziała się nieoficjalnie, że na wszystkie stanowiska wiceministrów zostaną powołane osoby z LPR, związane z Młodzieżą Wszechpolską.

ONR straci siedzibę w Zakopanem

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Faszystowski ONR wynajął lokal od szkoly i mieli dobry kontakt z burmistrzem Zakopaniego. Po artykule w gazecie, strona internetowa ONR została zawieszona. Na niejznajdowały się zdjęcia burmistrza Piotra Bąka z neofaszystami.

Petersburg poluje na czarnoskórych studentów

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

W Petersburgu trwa polowanie na murzyńskich studentów. "Nie chodź sam po ulicy. Uciekaj, ile sił w nogach, gdy widzisz łysych. Siedź w domu w rosyjskie święta narodowe i w urodziny Adolfa Hitlera" - doradza im milicja. Władze wciąż nie chcą przyznać, że miasto stało się stolicą rosyjskiego rasizmu

Pomnik z naszych podatków

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Nie ma kasy na chorych?

Ale jest kasa na pomnik Romana Dmowskiego. Władze miasta Warszawy wydadzą pół miliona złotych na pomnik antysemity, który ma powstać na Pl. na Rozdrożu w Warszawie. Pomnik bedzie odsloniety 11 listopada.

MAŁA AKCJA ANTYFASZYSTOWSKA W WARSZAWIE

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Oni tak lubią jaja - to my im damy.

Ostatnio faszyści rzucali jajkami na uczestników pokojowych demonstracji o równość społeczną. Dlatego ktoś postanowił rzucić jajkami w nich.

Władze Zakopanego wspierają neofaszystów

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Władze Zakopanego - jako jedyny samorząd w Polsce - utrzymują oficjalne kontakty z faszyzującym Obozem Narodowo-Radykalnym. Burmistrz miasta zaprasza młodych ultranacjonalistów do magistratu, chwali za poglądy i pomaga im wynająć pierwszy w Polsce lokal

Kanał XML