Represje

Kolejni uniewinnieni za Ławicę

Kraj | Represje

W czwartek 11 maja Sąd Grodzki w Poznaniu uniewinnił kolejne osoby oskarżone o zakłócanie porządku na lotnisku Ławica.
W ramach przypomnienia:

25. sierpnia 2004 roku blisko 30 osób demonstrowało na lotnisku "Ławica" przeciwko przylotowi do Poznania, na mecz drużyny Terek Grozny, członków prokremlowskich władz w Czeczenii, odpowiedzialnych za ludobójstwo na Kaukazie. Protestujących przeciwko łamaniu praw człowieka oskarżono o "zakłócanie spokoju i porządku publicznego", czyli o popełnienie wykroczenia z art. 51 par. 1 KW. Zarzucono im to, że "donośnie krzycząc wywołali wzburzenie i stan niepokoju wśród pracowników portu lotniczego oraz pasażerów"
Sprawę ok. 20 osób skierowano do poznańskiego Sądu Grodzkiego. W pierwszej instancji protestujących wezwano do zapłacenia grzywien i pokrycia kosztów postepowania sądowego w wysokości kilkuset złotych na mocy zaocznych wyroków nakazowych. Sprawy uczestników akcji, którzy postanowili się od nich odwołać, ponownie trafiły do Sądu Grodzkiego.
----------
10 kwietnia br. miała miejsce ostatnia rozprawa pierwszych pięciu osób oskarżonych w związku z protestem na Ławicy. Dwie z nich (obie osoby związane ze środowiskiem anarchistycznym) już wtedy zostały uniewinnione. Pozostała trójka, z powodu nie odebrania wezwań, miała wyznaczona kolejna rozprawę na 9 maja. Dziś wiadomo już, ze także te trzy osoby (członkowie Komitetu Wolny Kaukaz) zostały uniewinnione.

Przed sąd wojskowy za protesty?

Świat | Protesty | Represje

Władze Południowej Korei chcą, aby aktywiści stawali przed sądem wojskowym, jeśli spróbują dostać się na teren przygotowywany pod nową bazę amerykańską w tym kraju.

Represja zwiazkowców na Syberii

Świat | Represje

Dziś, 25 kwietnia, odbyły się 2 ataki na aktywistów SKT, (Syberyjska Konfederacja Pracy), która organizowała protesty w dniach 27-29 kwetnia w Tomsku z okazji wizyty Angely Merkel i Wladimira Putina.

Kanał XML