Kultura
Medytacje
satkow, Czw, 2008-08-07 19:36 KulturaWoda, sen i grzeszki
satkow, Pon, 2008-08-04 22:07 KulturaAlterKino.org: Fabryka konsesusu – Noam Chomsky i media
Tomasso, Nie, 2008-08-03 16:27 Świat | Gospodarka | Kultura | Tacy są politycy | TechnikaFabryka konsesusu – Noam Chomsky i media - nakręcony przez dwóch niezależnych filmowców z Kanady film przedstawia życie, rozwój idei Chomsky'ego i kampanie społeczno- polityczne przez niego prowadzone. Film jest rozwinięciem myśli Chomsky'ego zawartej we wcześniej wydanej jego książce " Fabryka Konsensusu. Polityczna Ekonomia Mass-Mediów", dowodzącej, że korporacyjne media nie tylko "nie mówią prawdy", ale są tubą propagandową rządzących i businessowych elit.
Film szczegółową uwagę poświęca amerykańskim środkom masowego przekazu, które służą jako „forma kontrolowania myśli demokratycznego społeczeństwa”, gdzie środki informacyjne systematycznie regulują wiadomości w obronie istniejącego statusu quo.
Dangerland na wyciągnięcie dłoni
satkow, Nie, 2008-08-03 10:20 KulturaSposób na legalny haracz: radary zawyżające prędkość
Tomasso, Czw, 2008-07-24 15:53 Świat | Kultura | Technika18-letni Shaun Malone został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji za przekroczenie prędkości. Mężczyzna śmiało stwierdził, że urządzenie GPS jakie posiada w samochodzie wskazywało jazdę zgodnie z przepisami i kara mu się nie należy. Tymczasem policyjny radar wykazał przekroczenie prędkości o 17 mil na godzinę. Chłopak otrzymał mandat w wysokości 190 dolarów.
Malone zaskarżył decyzję policjantów. Jego zdaniem jego GPS wyraźnie wskazywał, że prowadził respektując limity prędkości. Biegły sądowy po szczegółowym przetestowaniu sprzętu stwierdził, że GPS właściwie mierzy prędkość. W efekcie mandat anulowano.
W opisywanej sytuacji zastanawiać może, ile występuje podobnych prób oszukania kierowców oraz dlaczego radar zawyżył prędkość pojazdu o prawie 40 proc. względem rzeczywistej szybkości.
Urban art invades Wrocław
satkow, Nie, 2008-07-20 13:37 Blog | KulturaManu Chao we Wrocławiu
satkow, Śro, 2008-07-16 19:22 KulturaUrsula K. Le Guin o Wydziedziczonych
oski, Pon, 2008-07-14 21:30 Kultura | Publicystyka | Ruch anarchistycznyMoja powieść "Wydziedziczeni" jest historią małej planety, której mieszkańcy nazywali się Odonianami. Ich nazwa pochodzi od założycielki tego społeczeństwa, Odo, która żyła wiele pokoleń przed czasami, o których pisze w mojej książce, i dlatego nie może ona brać udziału w akcji inaczej, jak tylko w sposób pośredni, w tym sensie, że gdyby nie ona, nie byłoby "Wydziedziczonych".
Najdłuższe pod słońcem wakacje bez ludzi
satkow, Nie, 2008-07-13 13:39 Blog | KulturaProtest w Berlinie
danuel, Wto, 2008-07-08 15:48 Świat | Kultura | Ruch anarchistycznyOd wczoraj pod siedziba burmistrza Berlina odbywa się demonstracja przeciwko ewikcji skłotu na Brunnenstraße 183. Sklotersi i przyjaciele stworzyli mały obóz i zostają tam przez najbliższy tydzień. Protest ma mieć formę symbolu - jeśli wyrzucicie nas z naszego domu, będziemy zmuszeni mieszkać na ulicy. Może nawet tutaj. Nie ma możliwości rozbicia namiotów, wiec warunki są dość trudne.
Skłotersi prowadza weganski/wegetarianski bar, w którym raz w tygodniu wyświetlane są filmy oraz odbywają sie koncerty i jam sessions. W budynku działa sklep darmowy, otwarty we wszystkie dni robocze. Większość aktywności zostaje na ten tydzień przeniesiona pod siedzibę burmistrza. Jednym z argumentów jest to, ze burmistrz Berlina na swojej stronie internetowej zamieścił fotografie z wizyty w sklepie darmowym, udowadniając jak bardzo "społecznym" jest politykiem. Może teraz będzie miał okazje to potwierdzić.
Więcej o sytuacji skłotu na stronie http://www.brunnen183.de - po niemiecku.
Powolny krach motoryzacji
satkow, Śro, 2008-07-02 07:40 Blog | KulturaSprzedam nową plazmę
satkow, Nie, 2008-06-29 11:55 Blog | Kultura"Polityka" o Rozbracie
Vino, Śro, 2008-06-25 23:24 Kraj | Kultura | Ruch anarchistycznyW najnowszej „Polityce” opublikowano artykuł na temat poznańskiego skłotu Rozbrat, skupionego wokół niego środowiska i powstających tam inicjatywach. Krótko nawiązano do blisko 14-letniej historii tej alternatywnej przestrzeni, z grubsza opisano aktywności kilku działających tam osób oraz sposób organizacji kolektywu.
Autor reportażu wspomniał także o groźbie zniknięcia Rozbratu i o tym, że anarchiści łatwo się nie pogodzą z tak wielką stratą. Zeskanowany artykuł jest dostępny na stronie Rozbratu i jest dostępny TUTAJ.