Ruch anarchistyczny

USA: Konferencja anarcho-syndykalistów – z energią i pozytywnie

Świat | Ruch anarchistyczny

28 maja odbyła się krajowa anarcho-syndykalistyczna konferencja w USA zorganizowana przez Workers Solidarity Alliance. Poświęcona była strategii działania i rozszerzaniu idei anarcho-syndykalizmu – w pracy i poza nią. Uściśleniu współpracy w kraju, jak i na płaszczyźnie międzynarodowej.

Giertych – Demonstracje za i przeciw

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm | Ruch anarchistyczny

Po wydarzeniach 20 maja wiemy na 100%, że Młodzież Wszechpolska to wpływowa organizacja, ale mała mniejszość, nawet o wiele mniejsza niż ci, którzy według Giertycha powinni być najbardziej marginalnymi elementami społeczeństwa.

MW zorganizowała pikiety w różnych miastach, podczas których frekwencja była na poziomie od 20-50 osób na każdej. Natomiast kilkaset osób przyszło na demonstrację uczniów i anarchistów w Warszawie i w Białymstoku. Jednak pomimo tego, ta wywrotowa mniejszość (MW) ma władzę nad naszym życiem. Większość Polaków jest z nami w opozycji w stosunku do Giertycha.

I Międzynarodowe Spotkanie Anarchopedystów

Ruch anarchistyczny

Z 20 na 21 maja 2006 odbyło się wirtualne międzynarodowe spotkanie anarchopedystów. Obecne były m.in. osoby z Europy oraz Ameryki Południowej. Przeprowadzono dyskusję na temat dalszego funkcjonowania międzynarodowej sieci Anarchopedii.

Wszechpolacy nie chcą konfrontacji z białostocką ekipą

Kraj | Protesty | Ruch anarchistyczny

W Białymstoku Młodzież Wszechpolska ustąpi anarchistom. Obie organizacje chciały organizować w sobotę manifestacje.

KAMPANIA ‘ZOSTAJEMY!’

Kraj | Ruch anarchistyczny

Niestety, Drogi Rządzie, są jeszcze tacy wśród młodych, co nie chcą wyjeżdżać, którzy chcą żyć normalnie tu – gdzie osiedli, w swoich stronach. I nie zaprzestaną walki dopóki nie będą mogli normalnie funkcjonować.

Piekło które kolejne rządy na usługach kapitału szykowały i szykują nam staje się nie do zniesienia. Nie dość, że nędza materialna to jeszcze nędza duchowa.

McPraca za nędze grosze, praca alienująca, pierwsza praca będąca legalnym złodziejstwem z i tak oskubanej przez kapitalistę pensji. Brak perspektyw poza wyjazdem za granice. Z drugiej nawet wypić spokojnie nie można, by jakiś policjant się nie przypieprzył. Policjant wkracza do sypialni, przegląda pliki i dba o byśmy nasienia nie marnowali.

Rząd chce nas wychowywać, dbać o naszą moralność – podczas, gdy nędza się szerzy, gdy poza kościołem i zakładem pracy pozostaje jedynie parę godzin przed telewizorem.

Szare ściany, kolorowe reklamy. Kolorowe reklamy tandety. Tandety pełne sklepy i tandetne idee. Tandetne życie codzienne, zredukowane do bezsensownego przetrwania. Jałmużna w kroplówce. Życie zza szyby telewizora.

Zredukowani do trybików. Wszystko ma się kręcić, bez względu na mdłości.

Nowy numer Buntownika

Pliki PDF | Ruch anarchistyczny

Ukazał sie piąty numer pisma Buntownika, biuletynu uczniowskiego z kręgów Federacji Anarchistycznej.

Buntownik nr. 5

"Przerwijcie milczenie! Zerwijcie łańcuchy!
Powiedzcie dość niewygodnym ławkom i tępym nauczycielom!
Kapitalistyczno-państwowej propagandzie"

Tymi słowami przywitał swoich czytelników pierwszy numer "Buntownika" którego start mniej wiecej zbiegł sie z poczatkami Inicjatywy Uczniowskiej.

Forum Anarchistyczne w Atenach

Świat | Ruch anarchistyczny

Jak już informowaliśmy wcześniej, w dniach 4 - 7 maja w Atenach odbyło się po raz pierwszy w tym kraju międzynarodowe Forum Anarchistyczne/Antyautorytarne. Podczas Forum odbywały się liczne wykłady, otwarte dyskusje, prezentacje, wystawy fotograficzne, dystrybuowana była także literatura i prasa.

6 maja, na kilka godzin przed demonstracją antywojenną organizowaną przez Europejskie Forum Społeczne, przeszła przez centrum Aten anarchistyczna manifestacja silnie obstawiona przez policję. W demonstracji wzięło udział ok. 1.500 osób. Głównym hasłem manifestacji było: "Nie będzie innego świata, dopóki istnieje państwo i kapitalizm" w odpowiedzi na hasło ESF: "Inny świat jest możliwy". Fotki: 1 | 2 | 3

Obóz anarchistyczny w Austrii 14-21 lipca 2006

Ruch anarchistyczny

Zapraszamy wszystkich na obóz. Obóz ma mieć charakter między (lub raczej anty-) narodowy, bo chcą integrować się z ludźmi z różnych środowisk.

Anarcho-turyści zapraszają

Ruch anarchistyczny

Grupa anarchistów ze Słowacji organizuje co jakiś czas wyprawy turystyczne. Następna będzie już 13-14 maja do Mala Fatry (koło miasteczka Martina) na Słowacji.

Targi prasy i literatury anarchistycznej w Czechach

Świat | Ruch anarchistyczny

Targi prasy i literatury anarchistycznej 23. - 25. czerwca 2006
Pisek, Paluba pub, Czeska Republika

WOLNOSCIOWE FORUM ANARCHISTYCZNE W ATENACH

Świat | Ruch anarchistyczny

Możemy już mówić o pewnej tradycji; anarchiści i inni antyautorytaryści wolą tworzyć wolne miejsca spotkań zamiast biernie uczestniczyć w organizowanych odgórnie "forach socjalnych" partii politycznych i NGO-sów z establishmentu.

Kanał XML