Świat

5,000 jobs to go at NTL

Świat | English

Cable company NTL will tomorrow announce a jobs cull, axing almost a third of its British workforce as it pushes for £250m in annual cost savings from its £3.4bn merger with rival Telewest.

Around 5,000 jobs are expected to go from the combined company's workforce of 17,000 over the next few years.

The company is expected to outsource many call centre positions in a move likely to anger unions about the ease with which big business can abandon British workers in favour of cheaper overseas labour. NTL already has deals with Fujitsu and IBM to deal with customer care through staff in India and South Africa. IBM, for instance, deals with customer service for NTL's broadband offering.

USA: Antifa protestuje przeciwko nazi-demo

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

22 kwietnia w Lansing, w stanie Michigan amerykańscy naziści z Ruchu Narodowo-Socjalistycznego ogłosili, że odbędą w centrum miasta demonstrację. Zapowiadali w niej udział około 200 osób, ale zjawiło się najwyżej 80. Na kontrdemonstracji według policji zjawiło się około 500 osób, zarówno z organizacji antyfaszystowskich, jak i lokalnych mieszkańców.

Anarcho-turyści zapraszają

Świat
2006-05-13 11:00
2006-05-14 11:00

Grupa anarchistów ze Słowacji organizuje co jakiś czas wyprawy turystyczne. Następna będzie już 13-14 maja do Mala Fatry (koło miasteczka Martina) na Słowacji.

Obóz anarchistyczny w Austrii 14-21 lipca 2006

Świat
2006-07-14 11:00
2006-07-21 11:00

Zapraszamy wszystkich na obóz. Obóz ma mieć charakter między (lub raczej anty-) narodowy, bo chcą integrować się z ludźmi z różnych środowisk.

Rezygnacja z demokracji w Wenezueli

Świat

Hugo Chavez chce przeprowadzić referendum w Wenezueli, dzięki któremu będzie rządził krajem przez kolejne 25 lat.

Przed sąd wojskowy za protesty?

Świat | Protesty | Represje

Władze Południowej Korei chcą, aby aktywiści stawali przed sądem wojskowym, jeśli spróbują dostać się na teren przygotowywany pod nową bazę amerykańską w tym kraju.

KWIATY SOLIDARNOŚCI. Zapatyści ogłaszają czerwony alarm

Świat | Protesty

Represje w stosunku do handlowców kwiatów w Meksyku wywołują akcje solidarnościowe i strajk głodowy. Trwają masowe aresztowania.

Rano w środę w Texcoco (20 mil od Meksyku), policja zablokowała 60. handlowców kwiatów, którzy przyszli na rynek, a następnie pobiła i aresztowała wiele osób.

Gorąco w Atenach podczas ESF

Świat | Protesty

Dzisiaj odbyła się stutysięczna demonstracja w centrum Aten. W mieście tym od 4 maja odbywa się wiele imprez związanych z Europejskim Forum Społecznym i organizowanym przez anarchistów równoległym Forum Wolnościowym, Anarchistycznym i Antyautorytarnym.

Demonstranci opowiadając się za pokojem i wolnością, pragnęli wyrazić sprzeciw w stosunku do nędzy, bezrobocia, głodu, represji państwowych, wojen i kapitalizmu. W demonstracji brało udział wiele organizacji społecznych, w tym związki zawodowe. [Foto]

Kolorowy marsz, który rozpoczął się na Pedio tou Areos, rozciągał się na kilometr. Demonstranci "odwiedzili" budynki ambasady amerykańskiej i brytyjskiej, Muzeum Wojny, Komendę Główną Policji, urzędy Unii Europejskiej, aby zakończyć demonstrację przed parlamentem, gdzie rozpoczęło się zaimprowizowane street party.

Podczas demonstracji doszło także do walk z policją. W stronę "stróżów nieporządku" poleciały koktaje mołotowa, na co tamci odpowiedzieli gazem łzawiącym. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, 30 osób zatrzymano, 13 aresztowano. Odbędą się wkrótce demonstracje solidarnościowe w celu doprowadzenia do ich uwolnienia.

Targi prasy i literatury anarchistycznej w Czechach

Świat | Ruch anarchistyczny

Targi prasy i literatury anarchistycznej 23. - 25. czerwca 2006
Pisek, Paluba pub, Czeska Republika

Petersburg poluje na czarnoskórych studentów

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

W Petersburgu trwa polowanie na murzyńskich studentów. "Nie chodź sam po ulicy. Uciekaj, ile sił w nogach, gdy widzisz łysych. Siedź w domu w rosyjskie święta narodowe i w urodziny Adolfa Hitlera" - doradza im milicja. Władze wciąż nie chcą przyznać, że miasto stało się stolicą rosyjskiego rasizmu

Represja zwiazkowców na Syberii

Świat | Represje

Dziś, 25 kwietnia, odbyły się 2 ataki na aktywistów SKT, (Syberyjska Konfederacja Pracy), która organizowała protesty w dniach 27-29 kwetnia w Tomsku z okazji wizyty Angely Merkel i Wladimira Putina.

CNN: Rekordowo niskie poparcie dla Busha

Świat

Najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie sieci telewizyjnej CNN wykazuje, że popularność prezydenta USA George'a W.Busha spadła jeszcze niżej w porównaniu z ostatnimi, rekordowo słabymi ocenami.

Opublikowane w poniedziałek wieczorem wyniki wskazują, że Busha popiera teraz tylko 32 procent obywateli, co jest najsłabszą oceną w trakcie dwóch jego kadencji prezydenckich. Natomiast aż 60 procent krytycznie ocenia sposób, w jaki sprawuje on obecnie swój urząd.

WOLNOSCIOWE FORUM ANARCHISTYCZNE W ATENACH

Świat | Ruch anarchistyczny

Możemy już mówić o pewnej tradycji; anarchiści i inni antyautorytaryści wolą tworzyć wolne miejsca spotkań zamiast biernie uczestniczyć w organizowanych odgórnie "forach socjalnych" partii politycznych i NGO-sów z establishmentu.

1 MAJA - STRAJK IMIGRANTÓW W USA

Świat | Prawa pracownika

W Stanach Zjednoczonych ostatnio widzieliśmy fale akcji imigrantów i innych popierających ich prawa pracownicze i prawa do pracy i osiedlenia się w USA. W Nowym Jorku ponad 500 tys. osób na ulicach, w Dallas 500 tys. w Los
Angeles aż 1 mln ludzi brało niedawno udział w ulicznych protestach.

Gdzie kończą się prawa autorskie?

Świat | Gospodarka

Brian Kopp, doświadczony gracz sprzedawał na eBay napisane przez siebie podręczniki opisujące taktykę gry World of Warcraft. Producent gry stwierdził, że to, co robił Kopp to... "łamanie praw autorskich".

Kanał XML