Tacy są politycy

Ciężka dola samorządowców

Kraj | Tacy są politycy

Radni z Chrzanowa poświęcili jedną godzinę na dyskusję o budżecie gminy, po czym oddali się libacji. Jak podaje Dziennik Wschodni, sesję zaczęli o 9 rano, a skończyli o 10, by raczyć się wspólnie alkoholem. Na imprezę wpadł też wójt Czesław Jaworski i jego zastępca Bronisław Świś. Radni pracowali tak głośno, że słychać ich było przed urzędem. Zabawę popsuli dopiero dziennikarze.

Nie ma kasy – będzie strajk

Kraj | Prawa pracownika | Protesty | Tacy są politycy

Wczoraj dla TVN Religa powiedział, że nie będzie w 2006 pieniędzy dla lekarzy. "Nigdy nie było mowy o zmianach w płacach w 2006. Podwyżka ma wynieść 30%, ale brutto, czyli realnie 15%."

Pracownicy służby zdrowia odpowiedzieli: „Zatem strajk, generalny, w całej Polsce…”

Co robią politycy

Kraj | Tacy są politycy

Mieli zająć się sytuacją pogorzelców z kamienicy przy ul. Solskiego 17, tymczasem woleli poświęcić sesję Rady Miejskiej na słowne przepychanki i utarczki. Obrzucano się przekleństwami, zamiast pomóc ludziom lub rozwiązać problem.

"Wyzywanie się od chamów, zapowiedzi bicia w "krzywy ryj”, przepychanki radnych podczas komisji Rady Miejskiej opisywaliśmy już nie raz" – pisze Głos Pomorza. Tak dzieje się w Słupsku, lecz coś nam to przypomina… Nie jest to chyba jedynie lokalna specyfika.

Realna praca dla polityków

Kraj | Tacy są politycy

Stefan Oleszczuk, były starosta i burmistrz Kamienia Pomorskiego będzie grabił liście i sporządzał zieleńce. W ten sposób odpracuje karę na rzecz miasta. Trwać będzie ona przez 8 miesięcy, po 30 godzin. W tym czasie polityk zrobi coś dobrego dla społeczności lokalnej.

O Marcinkiewiczu: Dramat marionetki która obudziła się do życia

Kraj | Tacy są politycy

"Bez wątpienia byłoby dużą przesadą wskazywanie na aferę kartoflową jako na wyłączną przyczynę upadku szefa rządu" - pisze Schuller na łamach "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

"Jego źle skrywane niezadowolenie z odwołania podróży prezydenta było jedynie ostatnim aktem długiego dramatu - dramatu marionetki, która budzi się do życia i w końcu, ponieważ myli tekst i sceny spektaklu lalkowego, musi wrócić do szuflady" - napisano mając na myśli odejście premiera Marcinkiewicza.

Bez prezerwatyw

Kraj | Tacy są politycy

Nie tylko brak wychowania seksualnego, ale i próba blokady informacji o środkach antykoncepcyjnych – oto moralna rewolucja prawicy.

Jak podaje Dziennik politycy PiSu chcą zakazać reklam środków antykoncepcyjnych przed godziną 23. Traktując tym samym prezerwatywy czy inne środki zapobiegawcze niechcianym ciążom, na równi z alkoholem i papierosami. Protest wniesie w Sejmie między innymi doradca do spraw rodziny Hanna Wujkowska, osoba wspierana przez Radio Maryja, znana z radykalnego poglądu na antykoncepcję i silnie związana z ruchami katolickimi.

W lubelskiem wciąż na ludowo

Kraj | Prawa pracownika | Tacy są politycy

Od niedawna Marszałkiem Województwa Lubelskiego jest, z „namaszczenia” ex-ministra kultury, obecnie europosła Zdzisława Podkańskiego – Edward Wojtas. Reprezentuje PSL, co niekoniecznie oznacza rządzenie z woli ludu. Drogi obu polityków rozeszły się, gdy Podkański założył wiosną PSL „Piast”. Marszałek „zapomniał” nawet zaprosić swego byłego partyjnego przełożonego na obchody rocznicy bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu (14. czerwca) koło Janowa Lubelskiego.

Były wiceprezydent Warszawy zatrzymany

Kraj | Tacy są politycy

Były wiceprezydent Warszawy Paweł Bujalski został zatrzymany w związku z podejrzeniem przyjęcia kilkuset tysięcy złotych łapówki. Prokuratura ma mu postawić zarzuty. Obecnie przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

Deptane prawa człowieka przez państwa G-8

Świat | Tacy są politycy

Prowadzona przez państwa G-8 walka z terroryzmem narusza prawa człowieka - uważają szefowie międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Jesteśmy zaniepokojeni, że praktycznie wszystkie państwa G-8 (Francja, Japonia, Kanada, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy, Rosja) prowadzą "wojnę z terroryzmem" z pogwałceniem międzynarodowych norm w zakresie praw człowieka i zasad humanitarnych - piszą szefowie organizacji pozarządowych w apelu do prezydenta Rosji Władimira Putina jako gospodarza szczytu szefów państw G-8 w Petersburgu 15-17 lipca.

Bochniarz do "lewicy"

Kraj | Tacy są politycy

Rada Krajowa Partii Demokratycznej podjęła uchwałę o wspólnym starcie wyborczym z SLD i SDPL.

Rosjanie nie lubią swoich polityków

Świat | Tacy są politycy

Przez ostatnie 10 lat toczył się pewien spór pomiędzy rosyjskimi anarchistami i artystami – czy bojkotować wybory, czy głosować przeciw wszystkim. Teraz, z kart do głosowania zniknie rubryka "przeciw wszystkim kandydatom”. W ten sposób władza odbiera prawo do wyrażania swego poglądu dużej grupie obywateli, a jednocześnie "likwiduje swego groźnego konkurenta". Z badania wynika że aż 18 proc. Rosjan chce głosować przeciw wszystkim w wyborach prezydenckich.

SLD - jak wykorzystać tragedię

Kraj | Tacy są politycy

Zdaniem gazety Rzeczpospolita, po zawaleniu się hali wystawowej w Katowicach, SLD zleciło badania, aby sprawdzić, czy mogą tragedię wykorzystać. SLD zamówił badanie od Instytutu "Pentor", ale w sondażu większość Polaków chwaliło rząd. Wyniki zniechęciły liderów SLD do ataku na rząd i prezydenta.

Filtry Beniamina

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Tacy są politycy

Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach walki ze złem wszelakim (które, jak wiadomo, pochodzi z internetu) rozpoczęło rozdawanie programu Beniamin mającego na celu ochronę szkolnych (i domowych) komputerów przed niechcianą treścią. Do niedawna największą zagadką było, jakie słowa kluczowe są uznawane za niepożądane. Dzięki pracy dwójki osób nie jest to już tajemnicą. Niewielką garść informacji technicznych można znaleźć na stronie jednego z autorów dekodera, można też od razu przejść do listy słów kluczowych wykorzystywanych przez Benjamina.

Zródło: 7th

Przejrzyste państwo

Kraj | Tacy są politycy

Jak Trybuna szukała dokumentu koalicyjnego, czyli dobry przykład "przejrzystego państwa"

Dziś w Trybunie ukazał się wcale nieśmieszny tekst o tym, jak redakcja próbowała dostać kopię ważnego dokumentu: umowy koalicyjnej. Wygląda na to, że ktoś coś ukrywa: ludzie z PiS-u i Ligi niby "coś podpisali", ale nie byli w stanie powiedzieć dokładnie co i nie chcieli wysłać kopii dokumentów. Z rozmów wynika, że na słynnej katolickiej konferencji prasowej w TV Trwam, gdzie niby pokazano, jak koalicja podpisuje umowę, podpisane tylko "pewne punkty" – m.in. o tym, że Giertych ma zostać ministrem Edukacji.

Kanał XML