Tacy są politycy

Terroryści ze sprajem - tekst redakcji "Buntownika"

Edukacja/Prawa dziecka | Publicystyka | Represje | Ruch anarchistyczny | Tacy są politycy

Przez media przetoczyła się kolejna zadyma związana z Inicjatywą Uczniowską. Falę tę wywołał prawicowy brukowiec wielkiej korporacji - Dziennik - oraz oskarżenie przez Orzechowskiego Inicjatywy Uczniowskiej o nawoływanie do przestępstwa. Zostaliśmy tym samym zmuszeni do sprostowania, wyjaśnienia kilku kwestii.

Gazy Okraski

Kraj | Publicystyka | Ruch anarchistyczny | Tacy są politycy

Wymagać od dziennikarza, by zapoznał się z faktami, by pisząc, znał materiał, zdaje się być postulatem radykalnym, w zależności od opcji politycznej: stalinowskim bądź nazistowskim. Pismo Obywatel nie stanowi wyjątku – sam redaktor naczelny z uśmiechem projektuje swoje halucynacje i nie starając się nawet sprawdzić historii protestów uczniowskich - a one były już przed Giertychem. Starczyło mu obrzucić błotem protestujących. Jeśli chodzi o stosunek do ruchu wolnościowego to pismo Obywatel rzadko wychodzi poza poziom Gazety Wyborczej. Wypacza tylko przekaz broniąc innych interesów – niekoniecznie zwykłych ludzi.

Okraska przedstawia paletę zarzutów, które już nie raz słyszałem. Część z nich opiera się na wydumanych oskarżeniach, część jest po prostu śmieszna.

Jednym z głównych zarzutów, jest pretensja do młodzieży, że nie protestowała wcześniej. Najlepiej jeszcze wtedy, gdy byli w kołysce. Już podczas kampanii przeciwko katolizacji szkół i Seweryńskiemu padały zarzuty, dlaczego przeciwko "komuchom" nie protestowano. Nie wiem czemu. Pewnie dlatego, że uczniowie nie byli w tym czasie zorganizowani, nie czuli potrzeby walki o swoje – prawdopodobnie też inne osoby by wtedy protestowały, te, które dziś już są studentami, bądź pracownikami. Ruch społeczny powstaje często spontanicznie – i tak powstał ten, którego głównym celem nie jest rozprawa z Giertychem ale systemowe zmiany w systemie szkolnictwa, próba obrony praw ucznia, tworzenia realnego samorządu. W tym horyzoncie pojawiły się zmiany w edukacji, które nie szły w kierunku wolnościowym. Ucznia zaczęto postrzegać jako niemalże zło moralne, które trzeba poddać dyscyplinie, wzmocnić wychowanie. Również narzucić punkt widzenia Kościoła – przeciwko czemu byli i katolicy, o czym Okraska nie wspomina.

Zarzut, ze ktoś nie protestował wcześniej należy do repertuaru komicznego. Czasami człowiek milczy dość długo i głupia podwyżka papierosów sprawia, że wychodzi na ulice. Protestuje wtedy też przeciwko podwyżkom ceny chleba, chociaż gdy cenę podnosili to oglądał mecz.

Luksus być musi – najlepiej jak za publiczne pieniądze

Kraj | Tacy są politycy

7 milionów pochłonie remont nowej siedziby Sejmiku Województwa w Szczecinie. Nowe miejsce ma być luksusowe. 50 osób będzie miało do dyspozycji aż 2 tysiące metrów kwadratowych. Miesięczny koszt wynajmu wyniesie około 8 tysięcy jak podaje RMF FM.

Nie warto oglądać

Kraj | Tacy są politycy

Tym razem ‘Warto rozmawiać’ było poświęcone miedzy innymi Inicjatywie Uczniowskiej, tak się złożyło, że nikogo z IU nie zaproszono, by mógł przedstawić o co im chodzi i kim są. Ale to mały minus – bo przecież był Roman i on wie. Prowadzący zadał sobie trud wejścia na stronę IU, ale niewiele mu to dało. Niektórzy są oporni.

Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie, że protestujący pod Ministerstwem Edukacji zastosowali analogie do zabójstwa Popiełuszki. Wcześniej poseł PO w programie TVN oskarżył homoseksualistów, że ich wystąpienie było antypapieskie. Teraz uczniów tez się stara pokazać jako antykatolików – wiadomo, że tym samym antypolaków. Odrażające typy.

Romcio stwierdził, ze on chce wprowadzić normalne szkolnictwo jak w USA. Pewnie chodziło mu o przypadki zwalniania nauczycieli za prezentowanie teorii radykalnego komunisty i antykatolika, satanisty, Darwina. Dodał, ze w Ministerstwie Edukacji przez lata była prowadzona ideologizacja homoseksualna i namawiano dzieci do zmiany płci. On to ukrócił stąd wściekłość SLD, która wysyła na niego uczniów. Tymczasem on dostaje masę listów z poparciem. Może mówił o tych 137 876 podpisach…

Senka, publicysta, zaś z palcem wzniesionym w górę, mówił, że zbieranie podpisów i demonstracje to trzeba zostawić na ekstremalne sytuacje jak na przykład stan wojenny. W demokracji są one chyba nieprzyzwoite i przeszkadzają władzy.

Większość tak zwanych elit to idioci… ale cóż, politycznie posłuszni.

Smaczków było więcej, dla ludzi o dość specyficznym poczuciu humoru. Jeśli ktoś chciał się dowiedzieć dlaczego IU protestowała, nie dowiedział się.

Do więzienia za krytykę LPR

Kraj | Tacy są politycy

Mieszkaniec Radzionkowa pan Jerzy Wieszołkowski ośmielił się wyrazić swoje zdanie w sprawie pomysłu działacza LPR Przybylskiego. Polityk wpadł na nazistowski pomysł stworzenia legalnego RedWatchu, które by tworzyło listy tych, co osłabiają tożsamość narodową Polaków.

Pan Wieszołowski postanowi w tej sprawie zadzwonić do posła. Jak powiedział dla Gazety Wyborczej: - Jeżeli my, obywatele, nie będziemy reagować na takie rzeczy, nie zmienimy świata. Chodzi mi tylko o to, żeby kraj był normalny. Powiedziałem Przybylskiemu, że nie zgadzam się na tworzenie takich list, i wyjaśniłem, że nie ma sensu dzielić ludzi. Nie używałem ordynarnych słów.

Studencka praktyka Wojciecha Olejniczaka, czyli jak fantastycznie zarabiać w Anglii

Kraj | Tacy są politycy

Okazuje się, że lider SLD miał trening jako polityk już wtedy, gdy był studentem. Przyjaciele Wojtka z czasów studiów donoszą, że kiedy był studentem, korzystał z kasy studenckiego klubu i fałszował faktury.

Chodzi o klub Na Przyzbie i Fundację Samorządu Studentów SGGW. Według Rzeczpospolitej, jest wiele osób, które pamiętają niejasne interesy Olejniczaka. Mówią np. o łapówkach za wyjazdy do pracy w Wielkiej Brytanii, które organizowała uczelnia, a koordynowała fundacja kierowana przez Olejniczaka.

Monitor Edukacji to też stalinowski spisek

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty | Tacy są politycy

Od dłuższego czasu, w licznych tekstach prostowaliśmy zarzuty Romana G. względem Inicjatywy Uczniowskiej czy innych grup protestujących. To co zdawało się być domeną Romana G. okazało się charakterystyczne dla całego rządu.

Na portalu Monitor Edukacji możemy przeczytać: W wywiadzie udzielonym Janinie Paradowskiej (Polityka Nr 24) pan premier Kazimierz Marcinkiewicz na pytanie dotyczące podpisów pod apelem o odwołanie Romana Giertycha odpowiedział „(...) przecież jest oczywiste, że za tymi akcjami stoją organizacje lewicowe, takie jak ZNP, SLD. To jest akcja w dużej mierze polityczna.” Pan premier głęboko się myli.

Autorzy zarzucają Marcinkiewiczowi, że ignoruje 137 876 sygnatariuszy i sygnatariuszek listu. Na list ten wciąż nie odpowiedział.

Kolejna polityczna afera

Kraj | Tacy są politycy

Nikt nie jest czysty, afera goni aferę – politycy wyciągają jeden za drugim brudy, domysły, fakty i plotki. Trwa licytacja. Licytacja nie o to, kto czysty, ale kto bardziej brudny.

Dziś dostaje się Olejniczakowi, przewodniczącemu umiarkowanej prawicy neoliberalnej zwanej SLD. Rzeczpospolita przetacza zarzuty wobec studenckich działań polityka: miał sprzeniewierzać pieniądze Samorządu Studentów SGGW, brać łapówki i fałszować faktury.

Olejniczak zaprzecza. Czego zbytnio nie rozumiem, bo jeśli zarzuty są prawdziwe to może poszczycić się umiejętnościami typowo politycznymi, doświadczeniem, które w polityce liczy się najbardziej.

Demonstracje zorganizowali zwolennicy legalizacji narkotyków

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty | Tacy są politycy

Tak zaszufladkował demonstracje Inicjatywy Uczniowskiej Roman Giertych. Twierdzi, że próbowano zmusić go do wpuszczenia dilerów do szkół - ale on twardo nie pozwolił. Z tego też powodu - moralnego upadku - IU nie jest godna, by zaszczycił ich uwagą.

Nie jest to pierwsze kłamstwo Romana Giertycha, manifestacja jego pychy i pogardy dla ludzi. Również po raz kolejny Inicjatywa Uczniowska musiała pisać oświadczenie. Jutro o 13.00, pod gmachem MEN, IU zorganizuje konferencję prasową w tej sprawie.

A po wyborach – pocałujcie nas w dupę

Kraj | Tacy są politycy

W poniedziałek, dzień poselskich dyżurów, czas na konsultacje ze społeczeństwem. Niestety, posłowie są na wakacjach. Reporter Dziennika Wschodniego próbował się skontaktować z ‘przedstawicielami’ ludu – od PO po Samoobronę cisza. Pana posła nie ma. Kiedy będzie? Nie wiadomo. O Wierzejskim zaś lepiej nie wspominać – on nie przeprowadza konsultacji społecznych – wszak wszyscy to pedofile i antykatolicy.

Politycy niby dyżury zredukowali do pierwszego poniedziałku w miesiącu. W praktyce poniedziałek potrafi zmienić się w środę, ona zaś w następny miesiąc.

Roman Giertych znowu próbuje nadać gębę Inicjatywie Uczniowskiej

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Tacy są politycy

Roman Giertych, jak podaje onet, oskarża o organizowanie strajku uczniowskiego Gazetę Wyborczą. Człowiek ten po raz kolejny pokazuje swoją strategię: zamiast odpowiedzieć na zarzuty – stara się bagatelizować protesty, nadawać im polityczną gębę. IU dostało się już od młodzieżówki SLD-owskiej. Protesty mieli organizować też polityczni przeciwnicy – może i nawet loża pedofili.

W TVN24 zaś Giertych postawił tezę, że protesty te - organizowane przez SLD i różne jego przybudówki – wynikają z działań - jego i jego partii – jakimi jest odcięcie lewicowców od źródła dochodu. Według niego Ministerstwo Edukacji było wielką przepompowywanią pieniędzy dla SLD. Z tego też powodu miał protestować Związek Nauczycielstwa Polskiego.

„Tęczowe Elity”

Dyskryminacja | Publicystyka | Tacy są politycy

Nie po to walczymy z elitami o wolność wyboru i przeciw dyskryminacji, żeby wspierać „Tęczowe Elity”.

Politycy z lewej i prawej starają się zbić kapitał polityczny. Biało-czerwone elity, tęczowe elity konkurują o władzę w parlamencie, w telewizji i w naszych umysłach. Jedni i drudzy nie tolerują odstępstw od jedynie słusznej głoszonej przez siebie „prawdy” i nie tolerują braku posłuszeństwa wobec swojej władzy. To dlatego władze PiSu chcą kontrolować lekarzy, nauczycieli i dziennikarzy i zwalniać nieposłusznych. To także dlatego organizatorzy „Parady Równości” nie chcą, żeby brały w niej udział osoby, które są „niezadowolone z sytuacji w kraju, lub z faktu, że Giertych jest ministrem”.

Przykro nam. Pomimo zakazu i tak na niej byliśmy.

Elity, zarówno lewicowe, jak i prawicowe, za nic mają ludzi i ich problemy. Tu nie chodzi o rozwiązywanie skomplikowanych kwestii społecznych i obyczajowych – tu chodzi tylko i wyłącznie o budowanie wizerunku partii politycznych. Politycy tacy, jak Borowski, Kalisz, Senyszyn, są tak bezwstydni, że potrafią nawet zakłamywać fakt, że to właśnie lewica wprowadziła z powrotem religię do szkół.

Ludwik się nie zlitował

Kraj | Protesty | Tacy są politycy

Dyrektor łódzkiego szpitala MSWiA, Wojciecha Szraber pożegnał się z pracą. Pomimo wstawiennictwa załogi i związków zawodowych, pikiet w obronie dyrektora, wskazywania na jego kompetencje i profesjonalizm – stracił prace. Stracił ją, bo nie podporządkował się Ludwikowi Dornowi. Był nieposłuszny, a tego władza nie lubi.

UE niepokoi się wizerunkiem Polski?

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm | Tacy są politycy

Jak podaje PAP, według Martina Schulza, szefa frakcji socjalistycznej w Parlamencie Europejskim, "język, program i wizerunek współtworzącej rządową koalicję w Polsce Ligi Polskich Rodzin, nie jest spójny ze wspólnymi wartościami wyznawanymi w Unii Europejskiej". Ciekawe o jakich wartościach mówi eurodeputowany: czy chodzi o rasistowską politykę Unii wobec imigrantów z Afryki i krajów islamskich, czy o cenzurowanie głosów krytycznych wobec instytucji unijnych w szkolnictwie w krajach Unii, czy też o "prawa człowieka", którymi UE przejmuje się tak bardzo, że nie unika ani jednej okazji do podlizywania się ludobójcy Czeczenów, Putinowi. Liga Polskich Rodzin ma świetlaną przyszłość na arenie Europarlamentu, wśród podobnych sobie ksenofobów, hipokrytów i zwolenników centralizacji i cenzury.

Dyrektor szpitala nie był lojalny

Kraj | Protesty | Tacy są politycy

Ludwik Dorn chce zwolnić dyscyplinarnie dyrektora łódzkiego szpitala MSWiA, Wojciecha Szrabera. Oficjalnym powodem ma być to, że naraził placówkę na straty. Nieoficjalnie ma to być kara za nie zwolnienie strajkujących lekarzy.

Pracownicy wstawiają się za dyrektorem. Napisano już list do ministra. Wojciech Szraber oficjalnie nie otrzymał jeszcze informacji, że nie jest już szefem szpitala.

Kanał XML