Dodaj nową odpowiedź

Wierzcie tylko w takie informacje, które zdementuje polskie wojsko

Blog

Mam na myśli zwłaszcza te informacje, które go bezpośrednio dotyczą.

Polskie wojsko ma w ogóle ostatnio pecha. Podobnie Sąd Najwyższy. Przypomnijmy, że na zlecenie Sądu Najwyższego bada się ostatnio liczne wady techniczne moździerzy z Afganistanu – maszyn, które ponoszą jakoby bezpośrednią odpowiedzialność za "przypadkową" śmierć tamtejszych kobiet i dzieci.

Tymczasem dają o sobie znać kolejni bohaterowie narodowi, uczestnicy feralnego lotu CASA. Zapowiadają zza grobów kolejne szydercze widowisko. Wojsko polskie enigmatycznie poinformowało, że "badanie przyczyn katastrofy samolotu CASA pokazało dużą skalę nonszalancji w polskich Siłach Powietrznych". Tajemnicze sformułowanie "duża skala nonszalancji" nabrało jednak nagle nowych treści za sprawą przecieków medialnych.

Póki co można jedynie spekulować. Wygląda na to, że jednemu z wojskowych bonzów – generałowi – przyszła do głowy fantazja, aby wykorzystać swoją władzę i sterroryzować pilotów ("Nie umiecie. Do widzenia"). Za sterami miał – zapewne dla sportu – zasiąść ktoś inny, niż pilot, może i ów generał.

Gazeta.pl dodaje:

"Rzecznik sił powietrznych płk Wiesław Grzegorzewski rozwiewa wątpliwości. - Komisja bezspornie wykluczyła możliwość wykonania lotu przez osoby inne niż załoga, która została do tego przeznaczona".

Już samo sformułowanie traktujące o "rozwiewaniu wątpliwości" może się szybko okazać symptomem - zwłaszcza na tle naszej tytułowej zasady. Zarazem odsyła do zasady bardziej uniwersalnej. Brzmi ona: skuteczny system informacyjny opiera się "kłamstwie bez repliki". A zatem: czy dowiemy się jak było naprawdę? Rzecz wątpliwa. Jutro pokaże,choć pewnie nie pokaże.

Cieszmy się, że nie mieli ładunku nuklearnego na pokładzie. "Noch ist Polen nicht verloren".

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.