Dodaj nową odpowiedź

Masa krytyczna

Moej poglądy oscylują bardziej w kręgu anarchokapitalizmu niż anarchokomunizmu, i nie jestem radykałem.
Pierwszy akapit, jeśli ludzie będą kierować się nie tylko ceną produktu tylko również działalnością firmy to następna firma nie będzie łamała praw pracowniczych, bo nie będzie popytu na ich produkt. Brak popytu jest realnym zagrożeniem dla firmy.
Drugi akapit podałem przykłady produktów, bez których człowiek może z łatwością się obejść a ich cena rynkowa wynika nie z kosztów produkcji tylko akcyz i podatków, a w przypadku narkotyków z ich nielegalności. Prosiłbym o przykłady towarów, bez których z łatwością mogę się obejść, które nie potrzebne mi są do pracy. Nie można mieć pretensji do korporacji tytoniowej, jeśli samemu się te papierosy pali, z własnego wyboru, a nie z konieczności.

Co do ekonomi daru to nie będę się rozwodził skoro się na nią nie powołujesz, takie hasła można usłyszeć od ludzi o poglądach komunistycznych, chcących w wyniku kradzieży przejąć środki produkcji, a później kierować się logiką tej ekonomi.

Czwarty akapit zamykanie fabryk w odniesieniu do zanieczyszczania środowiska ruch anarchistyczny jest powiązany z proekologicznym, i wielu chciałoby zamknąć niszczycieli środowiska, nie chodziło mi o zamykanie nierentownych fabryk. Co z tego, że pewna grupa ludzi powie, żeby zamknąć fabrykę zatruwającą środowisko, jeśli jej postulaty nie będą rozumiane przez większość to nie doprowadzą do jej zamknięcia, o tym mówiłem w odniesieniu do zmiany światopoglądu większości.

Piąty akapit „Mądrość w najwęższym znaczeniu to umiejętność podejmowania uzasadnionych decyzji, które w dłuższej perspektywie przynoszą pozytywne rezultaty” dwa ostatnie słowa są kluczowe. Ja też jestem za tym, aby ludzi rządzili sobą, tylko fajnie by było, aby to dawało pozytywne rezultaty i nie wpływało negatywnie na innych ludzi, i po to jest praca nad sobą i hasło zacznij od siebie.

Szósty akapit, Czyli jakie warunki muszą nastać, aby powstały takie komuny? Własność środków produkcji, zakaz posiadania czegokolwiek na czy można zarobić więcej niż inni, dla każdego według potrzeb od każdego według sił a jak nie to pałom po plecach? A może one nigdy nie powstaną, bo problem leży w egoizmie ludzi, a kapitalizm jest tylko jego przejawem.

Siódmy akapit Gdzie ja napisałem, że walka o prawa pracownicze jest zbędna, ona jest jak najbardziej konieczna, tylko ona musi się łączyć z pracą na świadomością społeczno ekonomiczną, rozwijanie związków zawodowych to jest właśnie rozprzestrzenianie tej świadomości na poszczególnych ludzi. Te działania powinny się łaczyć z ze zmianą indywidualnego podejścia do ekologi, globalizacji itp., aby podjąć działania w strone walki o prawa prawcownicze wcześniej trzeba zrozumieć, że te działania są potrzebne.
Ja krytykuje radykalną działalność, oprata na przemocy, która jest skierowana na niszczenie czyjegoś mienia.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.