Dodaj nową odpowiedź

Ok jednak prosiłem o dwóch

Ok jednak prosiłem o dwóch naukowców. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zaniepokoiła mnie jeszcze jedna rzecz ”… autorem 245 publikacji, wykładowcą ochrony przyrody i zasady rozwoju zrównoważonego, członkiem partii Zieloni 2004…”. Ta ostatnia informacja trochę podważa jego wiarygodność. Albo jesteśmy naukowcami niezależnymi albo naukowcami na smyczy polityków. Tak przy okazji wiesz, jaka jest specjalizacja naszego profesora? Ornitolog. Wiesz ile ma wspólnego ornitolog z genetyką? Tyle, co dendrolog z antropologią. Jeśli wiesz, o czym mówię. Teraz przejdźmy do wartości merytorycznej tekstu.

„Te zaś dowiodły, że nawet jednostkowość zygoty pozostaje niezdeterminowana do 14.-15. dnia po zapłodnieniu, bo dopiero po tym okresie ustala się definitywna liczba osobników mogących z niej powstać. Przed tym etapem "syntetyzowania" przyszłego organizmu (to najwłaściwsze określenie dla procesu rozwoju osobniczego) zarodki często ulegają samorzutnemu podziałowi na kilka (klonowanie, poliembrionia) lub przeciwnie - zlewaniu się (tworzenie "chimer") lub wzajemnemu "pożeraniu się". Przedtem lub potem w około dwóch trzecich przypadków zamierają - ulegają naturalnej aborcji.”

Mówi tylko że zygota do 15 dnia może przechodzić różne mutacje. Tylko nie jest to że to nie ma nic wspólnego z twierdzeniem jakoby zygota nie jest człowiekiem. To że zapłodniona komórka jajowa może ulec genetycznej chorobie lub obumarciu to nie jest żaden dowód że nie jest człowiekiem.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.