Dodaj nową odpowiedź

A kto sugeruje, że trzeba

A kto sugeruje, że trzeba być punkiem aby być poza codziennym światem konsumpcji? Ja? O żadnej subkulturze w tekście nie było mowy. Poza tym możesz kupić w empiku "inny świat" czy "przegląd anarchistyczny" bo to też funkcjonuje w systemie, wiec nie mów mi o sprzedaży symboli subkulturowych kiedy bezpośrednio sprzedaje się myśl anarchistyczną.
Zresztą symbole anarchistyczne tym bardziej.
"Sposób myślenia zaprezentowany w tym artykule (i wielu innych subkulturowych analizach), jest właśnie tego typu: pod pozorem rzekomego antykapitalizmu, przekazuje jego najbardziej typową logikę, rozbijającą wolę grupowego oporu"- gdzie ten grupowy opór? Może Ty widzisz jakąś ogólną wolę ludu, bo ja nie widzę nic prócz większej masy biernych jednostek i kilku bardziej lub mniej drapieżnych grup interesu. Czasem zdarzają się strajki i zainicjowane przez świadomych i biegłych pojedynczych ludzi jakieś grupy oporu i to wszystko.
"Osoby,które dostrzegają wady obecnego systemu wpadają w jego logikę i zamiast stać się organizatorami, aktywistami ruchu anarchistycznego, odpadają w celebrację swojego "alternatywnego stylu życia"- możesz wytłumaczyć co znaczy być aktywistą i organizatorem ruchu anarchistycznego nie będąc jednocześnie alternatywą?

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.