Dodaj nową odpowiedź

Nie warto oglądać

Kraj | Tacy są politycy

Tym razem ‘Warto rozmawiać’ było poświęcone miedzy innymi Inicjatywie Uczniowskiej, tak się złożyło, że nikogo z IU nie zaproszono, by mógł przedstawić o co im chodzi i kim są. Ale to mały minus – bo przecież był Roman i on wie. Prowadzący zadał sobie trud wejścia na stronę IU, ale niewiele mu to dało. Niektórzy są oporni.

Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie, że protestujący pod Ministerstwem Edukacji zastosowali analogie do zabójstwa Popiełuszki. Wcześniej poseł PO w programie TVN oskarżył homoseksualistów, że ich wystąpienie było antypapieskie. Teraz uczniów tez się stara pokazać jako antykatolików – wiadomo, że tym samym antypolaków. Odrażające typy.

Romcio stwierdził, ze on chce wprowadzić normalne szkolnictwo jak w USA. Pewnie chodziło mu o przypadki zwalniania nauczycieli za prezentowanie teorii radykalnego komunisty i antykatolika, satanisty, Darwina. Dodał, ze w Ministerstwie Edukacji przez lata była prowadzona ideologizacja homoseksualna i namawiano dzieci do zmiany płci. On to ukrócił stąd wściekłość SLD, która wysyła na niego uczniów. Tymczasem on dostaje masę listów z poparciem. Może mówił o tych 137 876 podpisach…

Senka, publicysta, zaś z palcem wzniesionym w górę, mówił, że zbieranie podpisów i demonstracje to trzeba zostawić na ekstremalne sytuacje jak na przykład stan wojenny. W demokracji są one chyba nieprzyzwoite i przeszkadzają władzy.

Większość tak zwanych elit to idioci… ale cóż, politycznie posłuszni.

Smaczków było więcej, dla ludzi o dość specyficznym poczuciu humoru. Jeśli ktoś chciał się dowiedzieć dlaczego IU protestowała, nie dowiedział się.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.