Dodaj nową odpowiedź

proponujemy alternatywe!

Krytyczny jestem w takim samym stopniu do PRYWATNEJ jak i PAŃSTWOWEJ służby zdrowia. Dlatego proponujemy alternatywę, w formie skrajnie demokratycznego uspółdzielnienia tych wszystkich sfer, które dotyczą zabezpieczenia podstawowych potrzeb społecznych. (opieka społeczna, medyczna, szkolnictwo...) tak by państwo okradające Nas nie mogło dysponować Naszymi pieniędzmi. Negacja prywatyzacji nie oznacza wychwalania sytemu państwowego.

W Polsce bezdomnych do szpitali się jeszcze przyjmuje, a i pogotowie pomoże. W USA pogotowie najpierw sprawdza czy jesteś ubezpieczony lub czy jesteś w stanie zapłacić, jak nie to dosłownie odchodzą od 'zdychającego' bezdomnego. I to jest fakt! Może różnie jest to w rożnych stanach... ale tego typu sytuacje maja miejsce w tzw. "wolnym kraju USA". Są też tego typu praktyki w usa, że chorego zawozi się do miejskiego szpitala i podaje mu się tylko leki objawowe ( np. przeciwbólowe). Mimo że pod ręką w szpitalu jest pełny asortyment leków, a zabieg który uratował by takiemu życie, lub nie pozwolił by został kaleką, nie jest wykonywany. Po prostu człowiek się męczy. Taką sytuacje znam osobiście, a zabieg na który daremno oczekiwał pacjent, w Polsce wykonuje się z biegu, bez zastanawiania się czy człowiek jest ubezpieczony.

Co do dentystów to całkiem inna kwestia. Oni wykonują wąski zakres zabiegów, ze stomatologami jest podobnie, choć tutaj o wiele rzadziej bez NFZ wykonują pełny zakres swoich zabiegów które "należą" do ich profesji. Druga sprawa tylne zęby nie są ubezpieczone! Więc za ich leczenie płacisz u państwowego jak u prywatnego.

Kolejną kwestia jest przemysł farmaceutyczny i sprawa patentów. To ogromnie zawyża, już tak oskubane przez państwo, koszta leczenia...
Niektóre kraje odmówiły podpisania umów patentowych, w związku z czym koszty leków dla chorych na AIDS i gruźlice spadły do 8-10% wcześniejszych zawyżanych kosztów!!!! Ale farmacja to już kolejny temat na długą dyskusję!

Sumując moją wypowiedź - chodzi o to, aby to sami potencjalni pacjenci (czyli społeczeństwo)i pracownicy służby zdrowia decydowali o gospodarowaniu składkami na ubezpieczenia. Dlatego uważam, że konieczne jest uspółdzielnienie zarówno ubezpieczeń społecznych jak i służby zdrowia.

To tyle. Pozdrawiam!

J.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.