Dodaj nową odpowiedź

"w tysiącach jeśli nie

"w tysiącach jeśli nie dziesiątkach tysięcy. na razie krytykujecie to że podczas dyskusji dopiero co zaczętej pojawiły się jakieś wypowiedzi za udziałem w samorządzie a nie praktykę związku."

Ja tam na razie widzę że ludzie krytykują to co ich niepokoi. Skoro dzisiaj w niewielkiej komisji zaczynają się ciągoty ku partyjniactwu to co by było gdyby jak piszesz liczyła ona setki ludzi??? W większym zwiążku takie ciągoty sa zawsze jeszcze większe podobnie biurokracja. Dlatego gdy pojawia się to juz dziś to jest bardzo niepokojąca tendencja i dlatego warto o tym pisać i nie wyobrażam sobie by anarchista czy szczery syndykalista mógł stać na innych pozycjach.

"tak to każdy może krytykować że jacyś anarchiści jedzą mięso lub tylko na tym się skupiają, jedni są pacyfistami inni za użyciem przemocy, jedni są za organizacją inni nie itd."

Ależ to sa różne rzeczy. Anarchista może przykładowo jeść mięso bo pojęcie anarchizm nie dotyczy kwestii wegetarianizmu. Może być za pacyfizmem i ultraviolence bo zawsze istniały różne postulowane drogi realizacji zamierzeń

Anarchista nie może natomiast popierać partii i uczestniczyć w państwowych wyborach bo jest to sprzeczne z samymi podstawami anarchizmu. Ja nic nie mam to ludzi co sa za samorządowymi wyborami tyle że to nie sa anarchiści

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.