Dodaj nową odpowiedź

"zdanie większości

"zdanie większości dyskutujących a będących za udziałem w wyborach jest takie by tworzyć listy społeczne/obywatelskie nie partyjne."

To akurat nie ma najistotniejszego znaczenia, bo i tak ewentualny przedstawiciel będzie w strukturach władzy i będzie poddany tym samym mechanizmom co reszta. Chyba, że wierzycie, że to nie system jest dysfunkcyjny, ale tylko tyle że nieodpowiedni ludzie siedzą na stołkach, wystarczy wybrać "odpowiednich" a będzie ok. Czy tak?

"owszem jakaś biurokracja jest i to zawsze, szczególnie jeśli działa się jako związek zawodowy zarejestrowany. żadnego problemu z tym nie mamy bo są to typowe wymogi istnienia ZZ."

Biurokracja nie jest wymogiem istnienia ZZ, nie ma tego w żadnym prawie zapisane i KFP zostało zarejestrowane bez biurokratycznych stanowisk.

"w związku jest sporo anarchistów różnej maści ale i są też różnej maści lewicowcy, są też katolicy, zwolennicy oddawania głosu w wyborach co czynili pewnie od PIS po SLD itd.,"

Zgadza się, w związku zawsze będą bardzo różni ludzie, ale moim zdaniem związek nie powinien podejmować uchwał na temat udziału w wyborach, bo nie do tego został chyba powołany i związki zawodowe z tego co ja wiem w wyborach startować nie mogą. Nie rozumiem więc jaki praktyczny sens ma ta uchwała, poza próbą propagowania swojej fazy ideologicznej w IP.

Bardzo dobrze że bierzecie udział w dyskusjach, ale jakoś ogólnie tego nie widzę. przynajmniej ze swojej perspektywy. Zwykle jeśli pojawia się głos polemiczny z jakąś propozycją czy to Poznania, czy jakiejś komisji IP, to zaraz zaczyna wypisywanie bzdur o agentach, rozbijaczach i inne tego typu bajki i zamiast poważnej i rzeczowej dyskusji mamy bagno i obrzucanie się błotem. W ten sposób ruch anarchistyczny w Polsce nigdy się nie rozwinie.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.